Zpět

Tranzice Ústavního soudu

Text 20.5.20245 min Přehrát

Právníci tvrdí, že Ústavní soud přijal přelomový rozsudek, respektive že se dopustil přelomového rozsudku, když z občanského zákoníku odstranil větu, že „změna pohlaví člověka nastává chirurgickým zákrokem při současném znemožnění reprodukční funkce a přeměně pohlavních orgánů“. Parlament České republiky dostal od Ústavního soudu domácí úkol vypracovat do roka zákon, který by dbal důstojnosti lidí, kteří se cítí být uvězněni v nesprávném těle.

Přelomová není pouze vstřícnost ústavních soudců k minoritě trans lidí, kteří se dožadují práva měnit si úředně svůj gender v dokladech bez toho, že by se museli chirurgicky předělávat, respektive mrzačit. Přelomové je i to, že když stejný problém řešil Ústavní soud před lety v jiném složení, dospěl k opačnému výsledku. Jinak řečeno, zjišťujeme, že výklad ústavy je odvislý od toho, kdo ústavu vykládá. Interpretace ústavy může být zapškle konzervativní, ale také neomarxisticky progresivní. Důležitější, než co je v ústavě psáno, je její výklad.

Polemizovat s juristy je marnost nad marnost. Právníci jsou mistry v kroucení, zakrucování či překrucování, což je symbolicky vyjádřeno paragrafem. Cokoli lze vysvětlit zcela protichůdnými způsoby. Proto je důležité evidovat, kdo ústavní soudce jmenuje, čili ke komu jsou loajální, komu slouží. V současném složení Ústavní soud rozhoduje ku prospěchu vlády a ke škodě opozice. Kdo si vsadí, že Ústavní soud podpoří pětikoalici v prosazení kontroverzní korespondenční volby, umožňující volební manipulaci, určitě neprohraje.

Pro přání svého klienta ústavní soudci nepochybně najdou v ústavě oporu. Co to ale udělá s jejich prestiží? Když ohýbání paragrafů ignoruje zdravý rozum a občan je svědkem krkolomné obhajoby nesmyslů, stává se z arbitra ústavnosti parta přeplacených politických aktivistů, kteří jsou společnosti zbytečnou přítěží. A to, že Ústavní soud podpořil důstojnou tranzici genderových nešťastníků, ještě neznamená, že je Ústavní soud sám schopen důstojné tranzice, dostane-li se k moci opozice.

Z historie ústavního soudu víme, že za první republiky šlo o instituci nevýznamnou. Existoval od roku 1921, ale nebyl zaveden institut ústavní stížnosti. Po uplynutí prvního desetiletého funkčního období nedošlo sedm let k jeho znovuobnovení. To se stalo až v roce 1938. V období druhé světové války zanikl a po válce nikomu nechyběl. V poválečné ústavě Československé republiky nebyl Ústavní soud zřízen s odůvodněním, že nejvyšším orgánem ve státě je Národní shromáždění, a proto jsou odstraněny všechny zvláštní orgány, které byly více méně byrokratické povahy a které fakticky stály nad Národním shromážděním. Věřilo se, že parlament, prezident a vláda mají spolupracovat jako orgány jednotné lidové moci, nikoli pracovat proti sobě jako představitelé nějakých zvláštních mocí.

S Ústavním soudem se nepočítalo ani v ústavě z roku 1960. Zákonodárci si na něj vzpomněli až v roce 1969, v Ústavním zákoně o československé federaci, ale i toto ustanovení bylo pouze formální a nikdy nebylo naplněno.

Nynější Ústavní soud fungující od roku 1993 má tedy historicky vzato titěrnou tradici a je na nejlepší cestě k tomu přidat i titěrnou prestiž. Lze si dobře představit, že v budoucnu parlament shledá tuto instituci jako nadbytečnou, anebo dokonce škodlivou, neboť bez politického mandátu svévolně úkoluje parlament zvolený občany. To, co nyní předvádějí ústavní soudci, nepůsobí jako ochrana ústavnosti. Spíše to připomíná kapry, co si vypouštějí rybník.

Všechny příspěvky s Ivan Hoffman

Diskuze:

 1. ve chvíli, kdy i Ústavní soud popřel biologii svým rozhodnutím o možnosti měnit úředně pohlaví ztratil tento soud nejen vážnost a důstojnost a ale i tento stát ztratil veškerou svou legitimitu. Pokud lze soudním rozhodnutím, a to dokonce rozhodnutím Ústavního soudu popírat a měnit realitu, tak občan nemůže brát vážně ani jiné zákony. Bude je dodržovat už jen protože se bude bát represí a trestů. Nikoliv z respektu k zákonům. A to je začátek rychlého konce společnosti a civilizace. Protože přes veškeré zájmové rozpory a neshody společnost potřebuje nějaké společné hodnoty v něž věří.
  Systém, který si myslí, že úředním rozhodnutím lze měnit realitu se jistě brzy zhroutí. Ale bude to bolestné procitnutí.
  Zhroutí se stejně jako se zhroutil komunistický systém. Takový systém nemůže fungovat ekonomicky,
  technicky ani společensky. Teplo doma nebudeme mít, protože to někdo nařídí. Ani jídlo se v obchodech neobjeví z rozkazu mocipánů.
  Není to, ale jen vina elit ale i té stále mlčící většiny, která si říká však ono to nějak dopadne. Ano dopadne. Špatně, hodně špatně.

 2. Zaspali dobu, zapadni elity uz od LGBTQ agendy odstupupuji v ramci priprav na valku. Stejne jako odstoupili od Covidu a zelene agendy.

 3. A NWO světová zdravotnická organizace na léčeni lidstva je skutečnosti korporace firma temnoty ,jen Resident Evil filmy tak Umbrella corporation . Tak farmaceutická společnost jen v jiném světě na planetě, to WHO je patři Chaos Tejmonajtu všeho stvořitel všeho zlého a temného a hrůz a hnusů a další ! A  vyrábí všechny biologické zbraně a  eboly nemoci která na planetě zemi Ganě civilizaci civilisté chytily křipka či ebola či kašel a  kožních nemocí a rakovina není nemoc jen narušení dna genetiky člověka a  jedí maso či vajíčka. A všechny druha nemocí z laboratoře genetiků bio teropristé temnoty ! Obrovský masový vrazí a zvrhlíci a maniaci obludy monstra a bestie bez srdce a rozumu nechutný zrůdy a fanatici a  masochisty a další. Despace a Kabala. Napojený umělou inteligenci temnou a Sijonisti. A nemocnice je pod WHO celo světové malých městech a velkých městech. Všech světový zemích. A lékárny také. A i zubaři také. 5G a 6G a 7G a 8G atd. Je technologie je led zářiče umí ovládat lidské tělo a  monitorovat mysl mozek robotický zmyz mikroskopický úrovně jako krevní buňky malé. A vidět filmu G-I.Joe 1 a 2 film nano roboti. A v očkování covid 19 v nemocnicích. a Mutageny vypnou dna šroubovice. A do odpaliště 3D kde nic nefunovat.

 4. Pokud jde o nejsilnější opoziční stranu ANO, ta podporuje LGBT víc, než ODS, takže zlepšení se nedá čekat.

    1. Ano, ale to je jen čast definice 🙂

     Pokud chce opozice vládnout, musí přijit s jinými cíli či aspoň s jiným řešením něčeho důležitého. Pokud voliči tyto cíle/řesení budou považovat za lepší, hodí jim to (možná).

     Tím, že Babiš předem odmitl koalici s SPD jasně ukázal, že ANO je jen varianta B, pokud by varianta A selhala.

     A nejde zdaleka jen o to „s SPD nikdy“. Babiš měl vždy dvě tváře. Jednu pro doma, druhou pro KoZa. Pětikoalice má tu tvář pro KoZa stejnou, jen zkusila tu tvář pro doma zahodit …

     1. vlastně bychom si měli té upřímnosti 5K vážit 🙂 🙂

     2. Cíle udávané v programu jsou jen zástěrka, pravé cíle se nezveřejňují. Pan Babiš by sice raději koalici s ODS, ale půjde do koalice s kýmkoliv, i s SPD, pokud nebude jiná možnost aby mohl vládnout. ANO je přizpůsobivé.

   1. Vidite? Prošlo to. Napsal jsem tam jméno Jetvart a mail frantahacker@post.cz a server to normalně sežral.

    MARTINÓÓÓÓ!!
    MARTINÓÓÓÓ!!
    MARTINÓÓÓÓ!!

    Takhle to nemůžete nechat! Tady se může kdokoliv vydávat za kohokoliv jinèho !!!!!!!

     1. Omlouvam se taky Jetvartovi, že jsem pro experiment pouzil jeho jméno. Nicméně je to i varování …

    1. Řesení:
     neni nutne zavádět registraci. Stačí páry nick + mail ukládat do databáze a příspěvky kontrolovat. Pokud je nick neznámý, je to nový pár. Pokud je nick známý a mail se liší, je to fake a přispěvek odmítnout. Databáze může být samočistící. Stačí ukládat čas posledniho použití a staré páry (nepoužité např. mésíc) mazat.

     To zvládne i programátor- začátečník.

   2. Je to mnohem horší. Netřeba nic hackovat.

    Server si zřejmě vůbec nepamatuje páry jméno + mail, kontroluje nejvýš syntaxi mailu, takže kdokoliv může použít jméno kohokoliv jiného a přidat k tomu syntakticky korektní (i neexistující) mailovou adresu. Což v podstatě znevěrohodňuje jakoukoliv diskusi.

    Má to ovšem i výhodu: můžete použivat falešnou (neexistující) mailovou adresu.

    1. Vsadim se, že na to už a Kartouzovi elfové přišli a to co jste považoval za hacknutý účet byla jen ukázka toho, jak budou tuhle diskusi ničit ….

 5. Pan Hofman je extremne naivný, resp. sa iba tak HLÚPO pretvaruje :

  „Pro přání svého klienta ústavní soudci nepochybně najdou v ústavě oporu. Co to ale udělá s jejich prestiží?“

  – Pan Hofman vo svojej naivite NECHCE pochopiť, že Ústavný súd NEPOTREBUJE PRESTÍŽ , Ústavný súd má MOC. Tvorí Ústavu a mení zákony , VLÁDNE.

 6. Je mi 61 let, s manželkou jsem vychoval tři děti, do starobního důchodu můžu až v 
  64 letech a 8 měsíců. Jsme už unavený, unavený jako žena a jako žena můžu jít už v 62 letech a 2 měsících, jsem ŽENA!!! Ústavní soud mi to zcela jistě potvrdí!!!

 7. Ovšem jaký je Ústavní soud můžou taky voliči kteří nechodí k senátním volbám. Senát je sice obecně na ho…., ale svými pravomocemi může leccos ovlivnit.

  1. Ústavní soud je taký, aký voľbami vytvorili voliči, KTORÍ BOLI voliť.
   Za všetku tyraniu v štáte môžu VOLIČI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Autor článku je DEMAGOG, který nemá ponětí o biologii a pohlavních odlišnostech obratlovců, zde primátů… člověka.

 9. Co je náš ÚS zač, se jasně ukázalo, když v roce 2019 potvrdil, že hoteliér měl právo neubytovat ruské turisty, pokud mu nepodepíší nesouhlas s ruskou anexi Krymu. Prý má podnikatel právo takto klienty odmítat, pokud to nebude z důvodu rasy. nebo národnosti. Cituji: „Podle verdiktu Ústavního soudu může i podnikatel svým dílem přispívat k „obecnému dobru” společnosti a má právo se odlišovat. Třeba i politickým názorem. Podnikání není jen cesta k zisku, ale možnost jedince se uplatnit. Stát by měl proto zasahovat minimálně.“
  Tohle přece byla jasná diskriminace kvůli národnosti. Ale především ÚS vlastně posvětil, že hypermarkety si mohou dát na dveře ceduli: „Komunistům vstup zakázán!“, nebo naopak „Voličům pětikolky vstup zakázán!“. Tohle jako chceme? Aby se politika takto přenesla do běžného života společnosti? Vždyť to je posvěcení občanské války! Je mi z toho dodnes zle.

  1. pomery v štáte sú také, aké svojou voľbou vytvoria VOLIČI .
   Na demokracii je nádherná jediná vec : Za všetko zlo sú zodpovední voliči, a voliči ( aj nevoliči) to zlo odserú.
   Voliči svoju vinu nepriznajú – ale aj tak to odserú.

   1. Ty vaše volby jsou stejně jako před rokem 89 jen trapnou hrou pro malé děti určenou k legitimizaci vlády mafie. Tady máme na levé ruce modrého maňáska, na pravé červeného (za komunistů byli oba červení). vyberte si, stejně je jedno, kterého zvolíte, oba ovládáme my. Za vše si pak ale můžete sami, byla to vaše volba, máte přece demokracii! Nezdá se vám to? No tak kandidujte sami, ale pozor, ovládáme média i soudy, pokud se nám budete protivit, druhý den všude napíšou, že vás platí Putin a že žerete malé děti. A pokud budete tvrdit, že Rusko není jediným viníkem války, zašijeme vás za zpochybňování genocidia.

    1. Keď pozriem na Iděs diskusie, ak je jasné, že z tých tisícok dikutujucich volili dve tretiny tu vašu milovanú vládu.
     Takže výhovorky na zmanipulované voľby sú výhovorky.

     Ja tiež presne viem, kto z môjho okolia volil tých našich gaunerov.
     Trošku úprimnosti : Voliči sú debili.

     1. Ano, právě proto mě i ostatní nepohodlně smýšlející z iDnes diskuze po cca 10 letech a tisících příspěvcích navždy vyhodili. Aby tam zůstali jen ti správně smýšlející soudruzi a vypadalo to, že v diskuzi je národ většinově uvědomělý. Pár dní po zahájení války na Ukrajině došlo na iDnes i Novinkách k masivním čístám. Nikdy jsem v diskuzi nebyl neslušný, nikdy jsem neschvaliloval válku, jen jsem pokládal nepříjemné otázky. No a pak stačilo napsat, že podle fotek v Kramatorsku nespadl Iskander, ale Točka, ale že to nevylučuje, že raketu vypálili Rusové. Najednou během pár minut mi bylo zpětně smazáno 10 příspěvků a byl jsem napřed dočasně a později trvale zablokován. A nejsem sám, jehož jméno z diskuzí zmizelo. Tedy nyní tam už sledujete pouze diskuzi prověřených soudruhů a pár primitivů, na kterých chtějí ukazovat hloupost dezolátů. A myslíte si tak přesně to. co chtěli. abyste si myslel.

    2. To maňáskové divadlo je hezké přirovnání, ale zpochybňuje jednu zásadní věc – že diváci tuhle hru neberou jako hru, ale jako svůj vlastní život.

     Když mi byly 4 roky, tak jsem taky rytířovi radil, kam se schoval drak. Ale voliči by už měli být dospělí.

 10. „Když ohýbání paragrafů ignoruje zdravý rozum a občan je svědkem krkolomné obhajoby nesmyslů, stává se z arbitra ústavnosti ..“ arbitr podprůměrnosti a debility společnosti, která této „elitě“ svěřila opratě státu …

Napsat komentář