Ivan Hoffman
O dobrých úmyslech fanatiků
Ivan Hoffman
Politika proměnila Havla z pacifisty v militaristu, z idealisty v pragmatika
Ivan Hoffman
Stavět, anebo bořit?
Větičky Ladika Větvičky
Ladislav Větvička
Šéf henleinovských lančmítů nás nazval zaostalými elementy slovanského nacionalismu
Ladislav Větvička
Okamurův „chirurg z dovozu” se zhmotnil a pokoušel se na ulici nožem odoperovat jednomu Britovi jeho hlavu od těla
Ladislav Větvička
Z kouření se postupem let stala chudinská záležitost a všechno, co je potěšením obyčejných chudých lidí, musí být zničeno
Ladislav Větvička
PePa s IQ107 znesvětil jedno z nejsvatějších míst Moravy
Ladislav Větvička
Od politika se chce, aby lidi bavil. Bavičem je i chaot, který si protiřečí v každé větě, notorický lhář, cynik bez zábran, fanatik anebo agresivní psychopat
Ladislav Větvička
Babiš není zlý a my všichni bychom si přáli, aby byl mnohem zlejší.
Bez vás to nepůjde
Podpořte nás prosím
Podpořte svobodu slova
ZDE Částka, potřebná na provoz
v červnu: 137 000 Kč
V červnu jste nás podpořili částkou: 64 815 Kč Děkujeme vám!
Muzi a jejich boj o moc, vliv a nadvladu.
Dokud s tim neskonci, tak nema nic nalsiho smysl.
Čím jen to je, že ten „báječný“ „demokratický“ kapitalismus je tak zločinný?
Proč nejsou nikde památníky obětem kapitalismu?
Obeti kapitalismu jsou lide, kteri nevi, jak se o sebe postarat a tak se o ne musi postarat stat.
Nemyslim to ve zlem. *
Ale predevsim to nejsou lide sobestacni – v ekonomickem
smyslu tedy hlavne! Ja je za to nevinim, za to oni, vini nas – tak jako vinili slechtu, kterou dav ‚chudaku‘ strhl do (zido kabbalah? marxismu-komunismu). Je to revoluce, ktera je programove vedena zidobol. (kabbalah?!) vojaky jako Barbara Lerner Spectre, Christine Lagarde, G. Soros,… cele staleti). Hezky to vykresluje popularni krestans. blabol Panstvi Downtown (kdyz vynechate logiku a prenesete pres krestanskou krec, je to zajimava kostymova show k zehleni pradla).
*Bohuzel je to casto ten typ lidi, kteri si svou flustraci leci tak, ze travi v praci hodiny na zachode nebo v jidelne apod. S tim mel problem jiz Bata (ktery byl zas vysinuty kapitalista, kteryzto zid.-amer. kap. pravic. model prehnal a jednal jak diktator (mozna aby se uchranil svrzeni od zachodovych prkenek).
Vsimnete si marxismu tehdy a dnes – nutna implikace Tretiho sveta – Mirecek v Basnikach, uprednostnovani lidi s vadami – koktava divka v Zene za pultem.
Dodnes si kladu otazku, proc v jednom dokumentu bylo receno: ‚Tovarnici se nastup valky snazili urychlit‘ – ja mam hypotezu, ze se chteli zbavit delnic a delniku ve valce (aby neskoncil jejich rezim) + to byli muzi a jejich (sebe)destruktivita. Take mnozi z proletariatu varovali soudruhy delniky, ze to neni jejich valka.
Btw. nove nasazeni vojaci z Tretiho sveta ani nepoznaji, kdo je Ir a kdo cizinec!
Nemá smysl porovnávat výdaje na zbrojení převedené do stejné měny. Ceny zboží a lidské práce se v různých zemích dramaticky liší, proto je lepší k porovnání použít paritu kupní síly, popřípadě procento HDP, nebo státních příjmů. Jinak nám vyjdou výdaje na zbrojení USA nesmyslně vysoké a výdaje Ruska nesmyslně nízké.
„V této souvislosti stojí za pozornost výrok amerického prezidenta, frustrovaného neochotou Íránců kapitulovat, že je vybombarduje do doby kamenné. Nejspíše ho nenapadlo, že legitimizuje strategii, ke které se teď může přihlásit kdokoli.“
Ne každý má ty možnosti. Například my, vzhledem k nedostatku bombardérů je nemáme. A ne každému se měří stejným metrem. USA ani našim novinářům nebude činit nejmenší problémy obvinit nepohodlný stát z páchání genocidy i za shození jen několika bomb, pokud je hodí ta špatná strana. Například počty zabitých civilistů na Ukrajině se nikdy neporovnávají s počty zabitých civilistů v zemích které napadly USA, či Izrael.
Irán nikdy nebyl považován za slabého. USA dráždí mnoho desetiletí, pro pamětníky, byl součástí „osy zla“ pana Bushe mladšího, ale vždy byl považován za příliš velkou a silnou zemi na ovládnutí. Až nastoupila v USA vláda lidí, kteří se přemýšlením moc nezabývají.
Ďakujem, za všetkých chcimírov.👏