Zpět

Kronyka Vitězneho listopada

Text 17.11.2009

To je hrozne. Dalši kecy o listopadu. Našel sem taky stary zešit a přišel sem na to, že sem si kdysik psal denik. Tuž tady mate par zaznamu, abyste věděli, že sem se cypem nestal až fčil, ale že sem cyp dluhodobě.

3. listopadu: Právě sem se vratil z koncertu. Bylo to super! Hral tam Jarek a zepar jinych synku, kere sem neznal. Na hranicach byla sranda, bo se celnik zeptal Erwina, kery cely zajezd orgynyzoval, jestli jede do Vroclavi. Zplantany Erwin řekl, že v žadnem případě ni, že ide nakupovat hadry do Katovic. Ja sem nelhal a řek sem pravdu. Mě pustili, Erwina ni.

10. listopadu: Neštěsti v Berlině. Spadla jakasik zeď, ani nevim, jestli ve vychodnim nebo v zapadnim. Muselo to byt hrozne, bo to je ve všeckych novinach. Naštěsti se nikomu nic nestalo.

17. listopadu: Erwin valil do Praglu, bo měl hlašku, že se tam cosik chysta.

20.listopadu: Vikend musel byt buřlivy, bo nikdo nepřišel do školy. Bylo to fajne, v cele poslucharně zme byli s docentem sami dva. Aji docent byl jakysik zplantany, bo když sem se ho zeptal, kdy vypiše předterminy na Vědecky komunyzmus, řikal, že asi už nikdy. Ještě, že ho nikdy z kruhu neslyšel, bo jinak by ho praskli tajak teho před nim, co fčil robi na šachtě.

22.listopadu: Vyšla asi jakasik nova vyhlaška, že všichni Češi musí byt označkovani. Každy Čech ma fčil taky trojbarevny hadřik na bundě. Hrozne. Jak za hytlera.

23. listopadu: Ten maly synek s knirkem, co sem ho viděl ve Vroclavi, normalně zpiva ve zboru s Goťakem. To sem nevěděl. Tak proto tenkrat řikal: „Ahoj za měsíc v Praglu.“

25. listopadu: V Praglu hrozne davy lidi, uplne fronty. Asi tym pražskym kurvam rozdavaju banany. A nam zase nic. Na haviře se vykašlali.

27. listopadu: Erwin přišel na šichtu asi navaleny, bo prohlasil, že dnes nebude robit. Od te doby, co ho nepustili do Vroclavi, je jakysik divny.

5. prosinca: Cosik se robi, bo normalně do televize pustili Havla, teho synka ze svobodky. Taky pajtaš zplantany to je v takem plandavem svetru, tajak sem ho potkal vloni v knajpě na Lipnici. Asi byl zas ožraly, bo plantal cosik o tym, že žadny majetek nechce. Však mu tež žadny nedavame, no ni?

10. prosinca: To su věci! Sesadili teho slovenskeho chlopa, co se sedum roku v Leopoldově učil slovensky a čtrnact roku na hradě se učil česky. Tak to už se asi nedouči. Tež dobře, stejně se furt schovaval za popelniky.

30. prosinca: Tuž to je gol, všecko je jinači jak před měsicem. Ten Havel ve svetru je prezidentem a v kratkych zednickych gaťach šmaruje po hradu, docentovi zrušili přednašky, Karel už zase zpiva a Erwin dostal jakusik funkci. Eště že je zítra silvestr. Všici se ožereme a pozitři bude všecko zas ve starych kolejnicach.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář