Zpět

Nahle zemřel(a)…

Text 1.2.20244 min Přehrát

Tuž nevim, čemu to je, ale množi se nam smutne zpravičky, kere se podobaju jak vajco vajceti. Par z nich si tu poznamenam. Nejde o konkretni jmena, je mi z teho smutno, bo ide o lidi aktyvni, keři cosik dokazali, jestli chcete, pod tytulkama z iDNES najdete konkretni osoby, ale fakt to neni podstatne pro učel tohoto bloga.

Su to všecko smutne udalosti. Každu z nich ovšem pracujici lid sleduje s obavama. Sleduju to očkovani, aji neočkovani. Maju pocit, že kdysik davno před zahajenim koronopodfucku na podzim 2019 tolik smutnych zprav nebylo.

Ja, u lidi nad devadesat se to da pochopit. Ale u lidi mladych? Nebo aktyvnich ve střednim věku? A hlavně u sportovcu?

Ne, nic tym nenaznačuju. Ja netušim, co bylo přičinou u tych nahlych umrti v odkazach nahoře, kere mi nahodně přihral stryk Gugel. Netušim, jestli ti lidi očkovani byli nebo nebyli. Ale nervozita mezi lidma vzrusta. Každe take „nahle umrti“ je totiž lidma považovane za nasledek očkovani, což je samozřejmě blbost (teda aspoň doufam).

Přitem by stačil jednoduchy pruzkum. Jakasik doktorska kapacita by zezbirala statystyky třeba za posledni rok a ukazala by obyvatelstvu, že se neni ničeho bat, bo procentualně se ta nahla umrti vyskytuju obdobně mezi očkovanyma aji neočkovanyma. To přece nemože byt taky problem, že, když všecky ty statystyky su k dyspozici, bo nas tehdejši totalitni režim buzeroval a kontroloval na každem kroku.

Anebo se to řikat nesmi?

Zeptal sem se na to mojeho znameho kardyjologa, kery robi ve zname prašske nemocnici, jestli si nahodu on sam nerobi taky pruzkum u lidi, keři mu přidu pod ruky.

Chvilu si mě prohližal, pak mi poklepal na rameno a povida: „Viš co? Neptej se mě na takový věci. Já bych nerad dostal padáka…“

Ladik Větvička, hlasatel Radia Universum, Poruba

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

  1. Nadarmo se u nás neříkalo, lže jako když tiskne. V době kovidu jsem hovořil s kardiologem z IKEMU. Byl naprosto zděšen, kolik mladých mužů ve věku do 50 let má infarkt. Navíc velmi dobře znají příčinu – vakcinace proti Covidu 19. Jenže mají přísný zákaz o tom na veřejnosti vyprávět. Stát nechce aby nevznikla panika. Jenže evidentně se jedná o obecné ohrožení. Kde jsou schovaní státní zástupci? Jsou slepí a hluší? Anebo jsou všichni členy Aspen Institutu?

  2. Takže odpověď jste přecejenom dostal…. zahalenou, ale dostal…. a oni se bojí, kdy to bouchne, aby to nenarušilo odsouhlasení plánů Gatesovy soukromé WHO… Ale právníci celého světa se už činí…. snad zvrátí odsouhlasení smlouvy parlamenty jednotlivých zemí (odsouhlasilo to i česko, že)… teď bude ještě závěrečné schvalování… Kdo nás zase zradí (ale sebe také) a zvedne ruku pro…. ???

  3. Tož nevím, Láďíku. Mi je už 80 a tak takové pitomosti nečtu. Ale myslím, že by ledaskdo dal temu náhlému koncu přednost před pomalým a bolestivým odchodem, plným přemýslení, co ještě bude.

  4. Laďo, ty si trúba. Čti si po sobě ty nadpisy, jo? Pak nemá mět člověk ráno u kafe šok, když vidí „Ladislav Větvička: Nahle zemřel(a)…“ ;-D

    1. no přesně…ve mně úplně hrklo, že se Ladikoi něco stalo… měl jsem krátkou srdeční zastavicku…

Napsat komentář