Zpět

Mucha v sodovce

Text 4.8.2020

Jedněma z tych, keři su dočasnyma vitězama prvni faze doby koronove (než přide zima, cela ekonomika se zesype a prohrajem všeci), su čtenaři. Hlavně teda ti, keři za posledni roky nasyslili haldy knižek, kere nestihali přečist.

Za dobu nejtvrdšiho totalitniho koronorežimu, kdy platil zakaz vychazani, byly zakazane hospody a žandári bili lidi, keři bez svoleni uřadu vyšli ven, sem měl taky strach, že sem viděl 24 filmu, na kere sem roky neměl čas a přečital 12 knižek.

Zlata korona.

Prvni knižku, keru sem zebral do ruky, byla knižka povidek blogařky Štěpanky Bergerove Mucha v sodovce (v originale Moucha v limonádě). Věnovala mi ju už v letě 2019, ale fakt na ňu nepřišla řada, až fčil. Bylo to přijemne osvěženi, 28 povidek, kere su idealni pravě fčil na dovolenku k mořu nebo na plaž chudych na hlučinske štěrkovně, zaleži jak to mate letos naplanovane.

Prvni usměv na rtu přišel už u uvodni povidky Mucha v sodovce, ale knižka neni enem o smichu. Někdy vas to dostane do pořadne deprese, ale tak to ma u spravne knižky byt. Překvapive vyustěni mnohych povidek musi byt pro klasickeho čtenařa šokujici.

Mezi povidkama su jak filozoficky zajimave věci jako Šeste přikazani, Laska motyli, Baječně bezpečny Valentyn nebo Pohadka o ztracene rukavici..

A pak mezi mnoha dalšima zajimavyma uvahama, kere vyas nuti se zamyslet, su perly povidek pod nazvama Dum spočinuti, Opojna slast zapoměni nebo Vyroči.

Nadherny, černy humor.

Jestli nemate nic na ten Štěrkač nebo Jadran, tohle je dobra volba. Tady je ukazka z prvni povidky.

Ladik Větvička, recenzent Mlade Fronty Fčil,

PS: Ja už ani nevim, jestli se taka recenza može nebo jo, tak to pro jistotu davam do sukromych blogu, tuž na hlavni strance iDnes ju neuvidite.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář