Zpět

Na červenou stoji jenom blbec

Text 18.11.2009

Tuž, všimnul sem si teho už dřiv. Jednotlive ovečky se sejdu u přechodu pro chodce, zhromaždi se v tupe stado a fascinovaně hledi na male červene světylko a těši se, až stary Pavlov přepne barvy a stado može začit slintat. Někdy se ale stane, že stary Pavlov usne. Co včil? Chcipne stado hladem?

Roman Tyc

Su země, kaj by vas byli schopni zastřelit, kdybyste přerušili nalajnovane pravidla. Kupodivu to tak neni v susednim Rajchu, právě naopak. V Německu možete dokonce valit aji autem na červenu, když na křižovatce odbočujete doprava. Prostě se podivate, jestli cosik nejede a valite. U nas stojite jak cyp, aji když zdravy rozum řika cosik jineho.

Po šichtě chodim na škopek na zahradku take male knajpy, odkud je vyhled přimo na susedni křižovatku ze všema těma drahyma modernima semaforama (v kerych synci z Bruselu zakazali normalni žarovky, bo se jim globalně otepluje v hlavě). Ale to je jiny přiběh. Zjistil sem zajimavu věc. Přestože lude na přechodu maju vyhled kilak vlevo aji vpravo, malokdo se podiva na cestu a rozhodne podle aktualni situace. Buďto stoji a čekaji, přestože je cesta prazdna, nebo naopak vlezu do cesty dojiždějicim autum, vždyť přece Pavlov bliknul zelenym světlem, ni? Když je zelena, mame cestu volnu aji kdyby nas měla rozvalcovat tatrovka.

Zajimave su reakce na člověka, kery přide, zhodnoti situaci a když nic nejede, přeleze aji na červenu. Nastavaju dvě situace. Když je člověk hezky oblikany, nebo je to dokonce kravaťak, ovce na přechodu se rozhlidnu a dobra třetina cupita za nim. Nedejbože , aby měl na sobě monterky, nebo dokonce byl cyganem. To byste měli slyšet ty rasistycke kecy! Dělnik ani cygan svoje nasledovniky nenachazi…

Ja, šaty robi člověka.

Včera nastal zajimavy jev. Všecky světla normalně fungovaly, enem na tym jednym přechodu Pavlov zaspal a červena zustala svitit nafurt. No světova tragedyje! Opičky se hromadily na přechodu jak haviři na Cimrmanově šachtě. Hrozne! Par lidi se rozhlidlo a šlo. Par dokonce zrobilo dva kroky do boku a podivali se, kdy budu mět auta červenu a tež šli. Ale fakt, byla to sranda. Osumdesat procent stada stalo a čekalo na přikaz zvrchu, kery nepřichazel. Vrchnost zaspala, co včil? Co když je to past? Nediva se kdosik? Kaj je ta schovana kamera?

Nejlepši byla taka stara ludra s kryku. Pul hodiny stala jak hlupa a nadavala všem, keři přechazeli cestu, přestože Pavlov nevydal signal. Po pulhoďce ji došlo, že by ji mohli zavřit v Kaufičku a vlezla do cesty přimo před rozjete auta. Zaskřipaly brzdy a prvni řidič zařval: „ Kaj vališ, ty stara kravo, nevidiš, že sviti červena?“ „Ale ja mam furt červenu!“ zaskřehotala svojim pavlačovym hlaskem.

Měla pravdu. A bude mět červenu do konca života.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář