Zpět

Neděkujem, vypadněte. Mate měsíc, maximalně dva

Text 15.2.2011

Meine liebe deniček. Tuž, eště mi zbyvaju dva tydně do konca vypovědni doby. Už se na to těšim. Všecko mam vyřizene. V rajchu nastupuju v Dienstag 1.3. To byste nevěřili, jake to tam je všecko užasne. Všeci se usmivaju, švestry su přijemne, šefove tež, pacient tam je kral.

No ale to neni až tak podstatne. Duležite su ty prachy, geldy, chechtaky, že? A tak fčil budu arbajtovat kusek za hranicu za trojnasobek tych směšnych 50 tisic, co sem dostaval tady. Žadne přesčasy, žadne stresy, pacoši neprudi. Kafe, cigarko, prostě pohoda. Ja jim ukažu rauchen verboten! Kdyby mi ta tschechische banda ve vladě přidala, tak bych aji zustal. Však penize su až na prvnim mistě, ni? Ale přece sem nestudoval dluhe roky na to, abysem měl enem dvuchnasobek pruměrneho platu? Však ja přece nejsem žadny pruměrny magor. Ja nejsem žadna zdravotni švigra. Ja sem MUDr!

Už pomalu umim vyslovit aji prvnich par rakuskych slov. Sice nerozumim ani slovo, ale však oni se mi přizpusobi. Kamoši už sepsali slovniček nejduležitějšich vět:

Ich bin Bettler aus Ostrava. Ich brauche mehr Geld, vole.

Es ist nich genug, ich brauche mehr!

Ich arbeite nicht jetzt. Ich brauche rauchen Pause.

Geben Sie mir mehr.

Ich bin müde. Wo ist ein Doktor Gewerkschaft Klub?

Wo ist ein kaffee zimmer?

Sie brauchen mich, Ich brauche Sie nicht. Ich brauche nur Ihr Geld. Geld habe Ich nie genug.

Ich bin eine Tschechische kverulant expert.

Ich bin hier. Kann ich viele junge Krankenschwester haben?

Wer ist der Anführer der Gewerkschaft?

PS: Už se to nemusim učit. Dokazali zme, že to dokažeme aji bez učeni. Take narusty platu, co zme včera vykopali z tych vladnich šašku…tuž chlapi, kery z vas to ma? Rušim dohodnuty džob v rajchu! Stejně to byl enem taky figl. Eště že tak. Bylo dokazane, že v době stavek dochtoru klesa umrtnost obyvatelstva až o 50%. To by tež mohli přijit na to, že je nas tu jaksi moc.

PS2: Jak ma daleko proletař k odborařovi? A kdo by měl vlastně vypadnut? Vyděrači? Doktoři? Ministři? Vlada, kera ustupuje vyděračum, neni moja vlada. Davam ji měsic. Maksimalně dva 🙂

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář