Zpět

Ostravaci odmitli pražske logo, zvitězil Bazalbub

Text 21.12.2009

A tak to mate ze všeckym. Synci nahoře si cosik vymysli a maju dojem, že ti mamlasi dole jim všecko zbašti. Zvolite ostravskeho hňupa do parlamentu a on ma hned dojem, že može do Praglu valit dva razy tydně letadlem z Mošnova, bo vlak je přece pro socky.

Ales Nowak

To same funguje na radnici. Partyja ma dojem, že město potřebuje nove logo. Tuž vypiše vyběrove zařizeni, připravi si dva meluny a pak badaju nad tym, co jim kdosik podstrči pod nos. Neřikam, že tři vykřičniky su špatně. Musim řict, že taku cypovinu sem už dluho neviděl a proto se mi to libi, ale Ostravakum asi ni. Vykřičniky na trolejbusach, na plagatach, na tričkach, vytetovane na zadku, na předku a ja nevim co ještě. Synci z radnice vybrali 3 vykřičniky, zaplatili za ně dva meluny a včil se snaži valit ty tři vykřičniky kaj se da, ale lude by na sebe tričko s vykřičnikama neoblikli.

Ale není enem ostravska radnica. Pak je eště cosik, čemu se řika lidova tvorba. A tajak slogan BP vzniknul na zakladě forku, kery vymyslel kdosik bezejmenny a kery se šiřil ustnim podanim po ostravskych knajpach, tak samo vzniklo aji neoficijalni ostravske logo.

Neoficialnim lidovym logem Ostravy je naprosto jednoznačně Bazalbub. Ďabelsky demon s podmračenym gzychtem a rohama proražejicima ochranny haviřsky blembak. Neoficijalni logo vytvořil ostravsky synek prostě proto, bo ho to bavi. Bo ma z něho radost. Nepotřeboval k temu ani povoleni primatora, ani nežadal dva miliony na vytvořeni pruvodnich žvastu.

A tak je to spravne, bo šanci na život ma to, co si partyja vymysli a přijme za svoje, ne to, co si vymysli jakysik mamula na městskem vyboru. A tak zatimco logo Bazalbuba dnes možete vidět na tričkach, bundach, čapkach, kere nosi synci a děvuchy na Ostravsku, logo ze třema vykřičnikama by si na sebe obliknul leda cyp.

Strčte si svoje dva meluny kajsik. Nevydělali ste, ale rozhazovat umite, co? Přide čas, Bazalbub vam ukaže…tady je Bazalbub na Jutubě

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář