Zpět

PePa107 rozdal medajle

Text 1.11.20234 min Přehrát

Tak zme se dočkali.

Byvaly člen pionyra (bez funkci), byvaly člen SSM (tež bez funkci), byvaly předseda ZO KSČ a sučasny prezident Česke republiky Petr Pavel, lidem nazyvany PePa Stosedmička, rozdal prvni sadu medajli.

To už je na vyroči vzniku Republiky československe taky zvyk.

Nebudu komentovat papundeklovy proslov, nad kerym aji prezident Klaus pozvedaval oboči. Všecko to mělo taky absurdni nadech. Tajak by to režiroval jakysik autor absurdniho divadla.

Prezident se boji dat medajlu Mašinum za odboj proti komunystum, ale zaroveň se jejich sestra nezdraha přijmut medajlu od teho, proti kerym cely život bojovala jak ona, tak jeji bratři. Že se nestydi zebrat medajlu chartysta/komunysta Pithart, se nedivim. Ale čemu to zrobila Kubiška, kera v době, kdy aktualni prezident hlidal v zelene unyformě ČSLA jeji klidny spanek, mohla zpivat leda tak v kupelce před zrcadlem?

Ladik Mišik odmitnul zebrat medajlu z ruky Zemana. Tuž dobra. Zeman vadil, Pavel už nevadi. Ale možna Ladik nechtěl čekat, až na hradě nebude komunystycky prezident. Bo vzhledem k temu, jak volime, by se tež nemusel dočkat.

Absurdni divadlo mi tež připomina, když osumdesat roku po valce davame medajle chlopum, keři bojovali a umirali (obvykle v Anglii, bo ti z vychoda si zvolili blbu stranu). Je to asi spravne, ale stejně se mi vždycky, když davaju medajlu „in memoriam“ několik desitek roku po jejich smrti, spusti kajsik v hlavě Karlova pisnička „…co tady čumíte? Zkoušíte vzdechnout! Copak si myslíte, že jsem chtěl zdechnout? Z lampasů je nám zle, proč nám sem leze? Kašlu vám na fangle! Já jsem chtěl kněze!“

Nejabsurdnějši ovšem su dvě vyznamenani. To prvni „za zvláště vynikající zásluhy o stát v oblasti politiky“ staremu Rychetskemu. Ano, na ty jeho zasluhy v oblasti polityky budeme ještě dluho vzpominat. A to druhe – dat medajlu zakladateli Československa Milanu Rastislavu Štefánikovi, to je absurdyta největši (a to si teho synka važim).

Absurdnějši by už totiž bylo enem jedine – dat medajlu Tomaša Garyka Masaryka samotnemu Tomašovi Garykovi Masarykovi…

Ladik Větvička, hlasatel Radia Universum, Praskly hrad 

 

 

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

 1. „Ale stejně to bylo všechno absurdní, soudruhu majore“

  „Bolo Bože moj, bolo.“

  „A čo si predstavujetě pod takým slovom absurdní ?“

 2. Myslím, že je to otázka pro neurology/psychology/psychiatry. Oni ti staří lidé ztrácejí orientace v tom co se děje kolem. Někdy se to podaří diagnostikovat (Alzeimer, Parkinson, a řada dalších).
  Někdy to diagnostikované není, ale je to vidět. Viz to panoptikum na Hradě.

  Takže jak říká Prof. Koukolík „dobře je zemřít mladý co nejpozději“.

 3. Laďo, já bych tu Masarykovu medajli Masarykovi in memoriam dal. Do našeho Absurdistánu se to přece hodí, ne?

  1. a je i spousta dalších adeptů. Co třeba dezinformátor Václav Hanka za Rukopis Zelenohorský?

 4. mozete mi niekto vysvetlit preco je absurdne davat medailu stefanikovi in memoriam? pre mna zo slovenska to znamena ocenenie, neskoro ale predsa

  1. V našem městečku bývala Štefánikova socha ještě přes padesátá léta. Komunisti ji zlikvidovali až za vlády Slováka – Husáka. Teď mu komunista na hradě uděluje medajli. No nie je to absurdné, Kefalín?

Napsat komentář