Zpět

Postavili zme vam dalnicu, haviři. Radujte se.

Text 26.11.2009

Dalnica propojila Pragl s Ostravum! Veselte se! Fakt se mame radovat? Kdo tady z nas zase robi voly?

Takhle nam lhali uz v r. 1963Takhle nam lhali uz v r. 1963
Papalaši z Praglu si připravili pasku na střihani, nakupili nužky (to by mě zajimalo, kaj všecky ty nužky skonči, asi si založim firmu na vyrobu nužek určenych pro papalaše) a přijeli zapařit, pochalovat chlebičky a vypit sklenku.

Jenže my nejzme taci hlupi, jak si myslite. Odboj proti lhařum začina. Jako prvni bod programu zme si objednali takeho fajneho indyckeho synka s kamionem, aby vam cely stan aji s rautem, chlebičkama a nužkama cofnul o par stovek metru dal 🙂

Mimochodem, chytři planovači z Praglu už dokonce přejmenovali „přechody pro medvědy“, aby si z nich jakysik cyp Větva nemohl robit srandu. Včil jim řikaju chytře „šelmochody„. To je ale banda blbcu, Bohušu, co? 🙂 19:15 – a včil sem se dočet, že temu řikaju aji „ekodukt“, no to mě po-drž.

Tuž, ale včil dost srandy. To, co nam tady tlačite do hlavy, je zase omačka pro hlupe. Beru, že ste odevřeli 12km dalnice, ale to je všecko. Když zprovoznite pulku čehosik, co bude jednou dalnica, ještě neznamena, že ste zprovoznili celu dalnicu! Nelžete! Dalnica ma svoje parametry a to, co ste odevřeli, nema ani 4 pruhy, ani se tam neda jezdit 130km/h.

Takže co se vlastně stalo? Kdo vam proplaca ty cesťaky? Statni kontrolu na vas, střihači! Nažrali ste se chlebičku, producirovali ste se ve zpravach a zustaly vam nužky. Nam zustaly oči pro plač. Zase se někdy stavte. Třeba přišti podzim, až budete otvirat dalšich 5km. A abych nezapomněl. Až naprši a nasněži a na tym novym useku „jakodalnice“ se pozabijaju desitky lidi, přeju vam, aby vas v noci chodili strašit. Tajak včil u nas straši ty vaše papalašske navštěvy.

Přechody pro medvědy

Dalnica furt roste

Abyste se přiště nespletli, tady mate parametry opravdove dalnice:

Technické parametry

Dálnice je charakterizována svými vlastnostmi:

– návrhová rychlost přes 100 km/h
– kategorijní šířka čtyřpruhové dálnice 27,5 metru
– střední dělicí pás a krajnice musí dodržovat předepsané šířky

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář