Zpět

Špinava země a polovični cigani

Text 20.4.2010

Seděli zme z Helmutem Na Mexiku a uživali si prvnich jarnich piv. Helmut, kery byl nejdal na Bibione, a to hned po te, co zme odseparovali Slovensko a on se zařek, že na Liptovsku Maru už nikdy nepojede, obdivoval zastupy bilych, černych, aji žlutych turistu, keři se ladovali tvarglama.

„Tuž kaj povališ ty, Ladik, už si dluho nikde nebyl?“, zeptal se mě, jak dyby byl muj šef. „Asi dam Rumunsko“, řikam mu. „Coooo? Rumunskoooo? Tam by mě v životě nikdo nedostal! Špinavy pajzl plny žebravych fakanu. A navíc su ti Rumuni polovični cigani.“

To mě zaujalo. Polovični cigani? Jak može vypadat taky polovični cigan? Je černy nahoře, nebo ma černo jen od pasu dule? Anebo je černy jen zepředu a bily jak kyška zezadu tajak Luban jak raz po dvanacti ostravarach usnul na slunku? Tak dluho sem o tym zajimavem ukazu přemyšlal, až sem do teho Rumunska minuly vikend vyrazil. Tady mate dukazy o špinave zemi a polovičnich ciganech:

Už z ubytovani v malem penzionu bylo jasne, že sem v Rumunsku. Opryskane zdi, stare lužka a skomirajici petrolejka.

Stare, zničene, vybyvane baraky. Hruza pohledět.

Skinhedi na ulicach, asi hlidkuju proti polociganum.

Aha, tak to nebyl skinhed. Zastupce Rumunske Akademie Věd informuje veřejnost o zjištěni anomalii v magnetyckem polu u Smolenskeho vojenskeho letišťa, pravděpodobně po použiti magnetyckych zbrani.

Aha, tak tady asi mame ty ubohe žebrave děcka.

Na ulici sem doběhnul hordu hruzostrašnych lupeživych osob.

Určitě to byli ti polocigani, jak řikal Helmut. Zezadu vypadali hrozivě, zepředu tak nějak normalně.

A po polociganech sem konečně objevil aji Romku. Pracovala. Prodavala balonky. Co se divite? Pracovat je přece normalni.

Pote, co sem objevil zastupce polociganu aji Romu, sem se zaměřil na dodržovani hygieny a kvalitu prodeje. Tuž musim vam řict, bylo to cosik hrozneho. Hnus. Kolca syru totalně plesnive. To by u nas ani pes nežral. Tady až přijde ROI (Rumunska obchodni inšpekce), tak ten kramek zavře aji s majitelem.

Chleba absolutně nesplňoval normy Unyje. Podivejte se na ty připalene strupy.

Krade se na každem rohu. Bila ruka brani kolečko syra, černa ruka ohrožuje prodejce paratkem.

Ani ty precliky neuměju zrobit spravně. Každy je jiny.

Marcipanove kule. Chutnaly užasně. Zdalipak maju schvalenu recepturu?

Ubohe male rybičky vyuzene v bukovem dymu.

Aaaa slivovicova Palinca. Zaplatils spotřebni daň, tlusťochu?

Dalši obrazky bez komentaře, zrobte si sami představu o te nekultuře a nehygieně. Kurs 1Lei=6Kč.

   

Tuž jak? Tež povalite do Rumunska misto turistyckych destynaci „zapadni“ Evropy? Tak dobru chuť, a nechovejte se jak globalizovane prasata 🙂
Brašov, 11. dubna 2010

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář