Zpět

Fiala by chtěl rekonstruovat Ukrajinu, Polaci už pochopili, že ne

Text 12.10.20233 min Přehrát

Chvilama nevim, jestli je ten člověk taky od přirozeni, anebo ho tak drži pod krkem, že musi přichazat s takyma cypovinama.

Enem blazen se može chlubit tym, že budeme rekonstruovat Ukrajinu, navic tvrdit, že už fčil byzme mohli rekonstruovat školy a podobna zařizeni.

Synku muj fialovy. A řekli ti, že ty rozbite školy na Donbase rozbila ukrajinska armada a že po valce se na ruske uzemi nikdy nedostaneš a na ukrajinskem uzemi nebudu školy potřeba? Řekli ti, žes zničil pověst Česke republiky na obrovskem uzemi od Dněpru na vychod? A mimochodem, pro koho bys ty školy rekonstruoval, když ukrajinske děcka krmiš v Čechach?

Už aji ti Polaci pochopili, že naletěli. Že ty milijardy, kere nasypali do ukrajinskeho režimu, su nedobytne a nedobytne zustanu. Pokud kdosik bude vykořisťovat uzemi, kere na Ukrajině zustane, tak to nebudu ani Polaci, už vubec ne Česi, ale Ameryčani, keři zadlužili Ukrajinu na tisic roku dopředu.

Na polskem webu „Mysl Polska“ se objevil tento text:

„Neznáme celkovou částku, která se objeví na skutečném příjmu hrůzy, kterou jako národ budeme muset zaplatit za velkorysou a bezuzdnou politiku vůči našemu sousedovi. Jsme v horší situaci než bezohledný host restaurace. Neobjednávali jsme pro sebe, ale pro hosta u vedlejšího stolu. Nikdo nám ovšem neukázal menu s cenami a nikdo nekonzultoval položky, které si host objednal naším jménem.

Dodatečně se ukázalo, že příbor byl po cestě z kuchyně ukraden a host, kterému jsme dali najíst, se ukázal jako nevděčný a drzý. Budoucí zisky, které jsme měli získat jako kompenzaci za pomoc, se ukazují jako iluzorní, protože zisky budou mít společnosti ze Spojených států.“

Tuž co, Fialenko? Nestydiš se aspoň trochu?

Ladik Větvička, hlasatel RadioUniversum.cz, Katowice

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

 1. Jestli to dopadne s rekonstrukcí Ukrajiny jako s vybudováním nové výrobní haly v Německu, místo u nás. Tak jsem v klidu.

 2. Já myslím, že jsme to pro Ukrajinu udělat museli. Kvůli sobě. Jednak nedovolit druhý Mnichov, tedy především kvůli vlastní cti, a že ji tento národ už téměř nemá. Jednak Rusko u slovenských hranic nechceš. Opravdu nechceš. Kvůli vlastnímu bezpečí. Absolutně netuším, jaká by měla být alternativa k postupu vlády. – Dodávám, já tu vládu nevolila, nesnáším ji a vyčítám i spoustu jiných věcí. Také jsem akcionář ČEZu, že. Jen v tomto jednom bodě souzním.

  1. Re: „Rusko u slovenských hranic nechceš“.
   A proč ne? Není to věc Slováků, koho chtějí u svých hranic? Osobně bych dal přednost Rusku před nacionálně zdivočelou Ukrajinou, ale chápu, že názor je dán (způsobem) informovanosti.
   Co mi přijde smutné je, že nemálo z nás „netuší, jaká by měla být alternativa k postupu vlády“. Přitom je to tak triviální: nechtít ne Rusko, nýbrž válku u hranic Slovenska! Naše vláda přitom objektivně vzato válečný konflikt podporuje.

 3. Vždyť to bylo jasné jak facka. Stejnými nesmysly o tom, že se naše firmy napakuji na obnově Iráku a Afghánistánu nás taky krmili, když potřebovali nějakým způsobem vyargumentovat náklady na pobyt našich vojáků tam. Dokud jsme tam vojáky měli, pár firmiček tam stavělo nějaké elektrárničky a malé vodní zdroje, objemově investice žádná sláva a většinou na objednávku amerických firem, které shrábly gro zisku. A Jakmile poslední vojáci opustili tyto země, ozvalo se hrobové ticho. Kdyby to bylo tak, jak se nám předkládalo, velmi rád by se stát pochlubil…
  Ukrajina bude v bledě modrém to samé.

 4. Nedávno jsem četl, že Izrael vybuduje v Gaze největši parkoviště na světě. Ale já s tímhle tvrzenim nesouhlasím. Ukrajina bude parkoviště mnohem větší …

  1. Jak to všechno vypadá tak Američan Ukrajinu rekonstruovat nebude. Rus tam nainstaluje prokremelskou vládu a všechno západní tam zestátní. To bude odveta za sankce a zmrazený majetek na západě. Tam bude ještě p***l.

   1. Nacistickorussácká verbež tam nenainstaluje nic. Ta má problém sama se sebou a škemrá i u kimčongčuněte. Válka bude tak dlouho, až se russký okupant vrátí do svýho chudobince. Protože russák má hranice tam, kde dostane přes držku. Smrt ruSSkým okupantům a Putinovi, sláva Ukrajině.

  2. A kdo by ho tam vybudoval? RuSSká ožralá žebrota co krade obilí, pračky, auta a vše co najdou na Ukrajině poté, co znásilnili děti a zabili rodiče a pak je odtáhl russkej zločinec Putin do ruSSka na další využití pro své degenerované kámoše?

   1. jeví se mi nepřímá úměra: čím více pisatel použije „s“ v příspěvku, zmiňujícím Ruskou federaci, tím méně rozumu.

 5. Samozřejmě, že jí budeme rekonstruovat a také sponzorovat. Budou se tam sypat peníze aby se mohly domů vrátit ti co nebojovaly, ti co celou dobu zneužívaly sociální systémy hostitelských státu. Už teď každý ví, že bude velký úspěch zbavit se agresivních opilých zbabělců kteří si na chlapi hrají všude jen né doma. Fialo neváhej a zvedni pořádně daně ať si tě lidé pamatují jako Švejka co rozbil vlastní zemi pro své úchylné vize.

 6. Už jsem psal: kdyby se styděl/li, tak se zastřelí, jako poručík v Tankovém praporu, ale nebojte se, děti, z okna skáčou jen vyjímečně bankéři v emeryce …

  1. Jak dlouho nam bude trvat, než p0chopime, že se rusakum i jejich kamarádům hodí rozkmotrit demokraticke země. Jak můžeme bojovat, když máme komunisty v politice. A maji slovo,jako nemocny na hlavu Putin

 7. Jak ji budem obnovovat? Nejsou zedníci,klempíři, topenáři, elektrikáři,pokrývači atd. Už vidím jak někdo z Čech tam pojede na půl roku makat a bydlet ve stanu Tak jedině si tam můžou zájemci sednout na židličku a radit jako odborník pan Lorenc.

 8. ….. no vida,- sám si velím, sám provádím!,- deto aj bez adminů, bez stupidních příspěvků zmatenejch lepšolidí!,- ….. sa opakuju, ale Vladimír Vladimírovič bude mit určitě nesmírnou radost, že mu to tam za naše love znovaj dáme do pucu:)!

 9. „Pokud kdosik bude vykořisťovat uzemi, kere na Ukrajině zustane, tak to nebudu ani Polaci, už vubec ne Česi, ale Ameryčani,“
  – To je predsa normálne. V slovakistáne máme také príslovie :
  Väčší pes je be.
  A tí malí budú platiť alimenty.

  1. Jo, tak to je. A k tomu: on je politolog. On si to sestaví v počítači a předpokládá, že to stejně bude fungovat i v reálu.

Napsat komentář