Zpět
Jiří Beran Díl 1/2

Podstatné je zachovávat přísná opatření při kontaktu se staršími

Text 3.4.202128 min Přehrát

Už více než rok zápasíme s koronavirem. Vzhledem k výsledkům, tedy počtu nakažených a úmrtí, jsme se stali z jedné z nejlepších zemí na světě jednou z nejhorších.

Nemoc navíc opět tvrdě rozdělila národ. V jakém stavu souboje s nemocí je naše společnost nyní? Čeho všeho se ještě můžeme dočkat? Jak se můžeme my všichni přičinit o to, aby to už konečně bylo všechno za námi? A především, co dělat, jak reagovat, když zjistíme, že máme koronavirus? Zeptám se jednoho z našich vůbec nejlepších epidemiologů a vakcinologů, profesora Jiřího Berana. Ten v našem aktuálním rozhovoru mimo jiné říká:

  • To nejdůležitější je zachovávat přísná opatření zejména při kontaktu s osobami staršími 65 let, protože ti stále tvoří velkou většinu pacientů ve vážném stavu v nemocnicích, i těch, kteří umírají.
  • Je nutné neustále vysvětlovat, že k přenosu nemoci dochází především v rámci rodiny ve chvílích intenzivního kontaktu.
  • Nejvíce si musíme dávat pozor doma na mezigenerační přenos.
  • Důležité je rychle zahájit samoléčbu.
  • Včasné podání aspirinu dokáže zásadně snížit riziko vážného průběhu onemocnění.
Všechny příspěvky s Jiří Beran

Diskuze:

  1. Je to v morálce a tu lidé čím dál víc ztrácí. Podobně případ s  babičkou měl kolega. Po propuštění z nemocníce se cítil jako za mlada. Za 3 dny zemřel.

  2. Pokud lidé na celém světě nebudou dodržovat Desatero pak celé lidstvo vymře. Vývoj tomu odpovídá. Honba lidí za mamonem ničí lidstvo čím dál rychleji. Bytová nouze se projevuje všude.

  3. Beran vem rozum do hrsti. Žádná opatření nenahradí osobní imunitu. Čtu zde z tisku. Imunita se získá, když je do organismu podán inaktivovany neboli mrtvý virus. Následně proběhne tvorba protilátek a likvidace nákazy. To je z literatury. Tak si to vyzkoušíme. Vyplachneme ústa s viry. Zahřejeme k varu. Podáváme v čaji. A hele ono to funguje. Při zjištění počátku nákazy se provede tato operace a likvidace nákazy je za několik hodin. Prevence je jednoduchá. Provádět to každý den. A kdo potvrdil, že to ví? Asi tak 60 milionů lidí ve světě. Tak nebuďte pozadu. Myslím si že se to stejně mine účinkem. Protože, zde jsou jiné priority, než zabránit nákaze. Už 10 měsíců je tato informace rozesílána do celého světa a nic. Tak kde je zakopaný pes?

  4. Beran vem rozum do hrsti. Žádná opatření nenahradí osobní imunitu. Čtu zde z tisku. Imunita se získá, když je do organismu podán inaktivovany neboli mrtvý virus. Následně proběhne tvorba protilátek a likvidace nákazy. To je z literatury. Tak si to vyzkoušíme. Vyplachneme ústa s viry. Zahřejeme k varu. Podáváme v čaji. A hele ono to funguje. Při zjištění počátku nákazy se provede tato operace a likvidace nákazy je za několik hodin. Prevence je jednoduchá. Provádět to každý den. A kdo potvrdil, že to ví? Asi tak 60 milionů lidí ve světě. Tak nebuďte pozadu.

  5. Vlacer : přesně, není to o věku, není to o rouškách, je to ve stravě a v pocitu, že nejsem sám, že se mohu spolehnout na druhé, že mám rád a někdo má rád mě, ať už je to dcera/syn, vnouče nebo partner…. lockdowny ničí náš pocit soudržnosti a důvěru ve stát. Prostě zdravě myslet, zdravě jíst, zdravě žít, chodit ven do přírody a nezahlcovat se opuštěností, rouškami a existenční úzkostí….. Nezabíjí nás coronavirus, ale nesmyslná nařízení.

  6. Vážení,
    naše 97-letá babička před cca 4 týdny dostala akutní oboustranný zápal plic, vodu na plících, dle lékařú bez naděje /babička věchýtek/. Po 3 týdnech v nemocnici byla propuštěna s tím, že se stav výrazně zlepšil a uzdravuje se!
    Očkována nebyla. Věková hranice tedy není nejdůležitější, spíše schopnost organizmu se s tím vypořádat!
    Pečujícím zdravotníkům tímto nesmírně děkujeme!!!!

Napsat komentář