Zpět
Jiří Beran Díl 2/2

Povinné očkování nás covidu nezbaví. Povede jen k segregaci obyvatel

Text 17.1.202246 min Přehrát

V prvním díle našeho rozhovoru s profesorem Jiřím Beranem, odvysílaném v sobotu, jsme hovořili například o tom, jak je v demokratické a svobodné společnosti špatné, když jsou mazány účty a cenzurovány vědecké vyjádření odborníků, jako je například pan doktor Malone. Pan profesor zdůraznil, že jeho upozornění a postřehy je potřeba brát vážně, především ten nejdůležitější postřeh, že s každou novou očkovací látkou by se mělo pracovat velmi opatrně. Budeme dnes pokračovat v našem rozhovoru, zmíníme se o plánech na povinné očkování skupin obyvatel, propagačních kampaních a dalších tématech kolem covidu.

Profesor Jiří Beran v rozhovoru mimo jiné říká:

 • Velmi silným stresorem, který přivede lidi na jednotku intenzivní péče (při onemocnění covidem), je obezita.
 • Nechápu, že tady máme po mnoho let kamennou instituci, jež se jmenuje Státní zdravotní ústav, která celá desetiletí vyhodnocovala každoročně akutní respirační virové onemocnění, výskyt všech ostatních infekčních onemocnění, a oni se teď k tomu nedostávají, oni to nevyhodnocují.
 • Překvapilo mě, že kompletní data, jaký je efekt očkovacích látek a prodělaného onemocnění, dostali biologičtí vědci a matematici, ale do Státního zdravotního ústavu – pokud vím – tato kompletní data nepřišla. Zdá se mi podivné, proč lidé, kteří do této doby dělali analýzy akutních respiračních virových infekcí, tato data nemají k dispozici.
 • Nedovedu si představit, proč bychom měli nutit mladé a zdravé lidi v silových resortech k tomu, aby se nechali povinně očkovat.
 • Vytváří se obrovský tlak na to, aby se postupně proočkovala celá populace, aniž by se analyzoval efekt a nežádoucí účinky v té rizikové skupině.
 • Byl jsem strašně nerad, že se objevovala ta kampaň o tečce, a velmi nelibě jsem nesl jeden z těch spotů, ve kterém se hovořilo o tom, aby si lidé, kteří onemocnění prodělali, nemysleli, že jejich imunita je lepší než imunita po vakcíně, a aby se okamžitě nechali očkovat. Část tohoto sloganu se objevuje ve sdělovacích prostředcích, kde se říká, že už za pár dnů po prodělaném onemocnění by se lidé měli očkovat. Všem říkám: Nechte se očkovat, až vám vyprchá doba 180 dnů, nenechávejte se očkovat dřív, je to naprosto zbytečné.
 • Někteří lidé se pořád drží toho, že když proděláte onemocnění delta variantou, nebo dokonce omikronem, že je pro vás velmi dobré, když se necháte přeočkovat původní variantou. Což je naprostý nesmysl.
 • To, že budeme provádět povinné, plošné očkování, nás covidu nezbaví. A určitě to povede k segregaci obyvatel. Jestli nechceme mít rozdělenou společnost, pojďme znovu hovořit o tom, pro koho je ta imunizace důležitá.
 • Znám mnoho lidí, kteří onemocněli covidem, a musím říct, že snad 95 % procent z nich, když mají pozitivní výsledek PCR testu, tak k tomu přistupuje tak, jako kdyby měli diagnózu zhoubného nádoru.
 • Fenomén strachu má na individuální úrovni velmi negativní vliv na imunitní systém.
Všechny příspěvky s Jiří Beran

Diskuze:

 1. Nevim co si o tom myslet, ale 3.dil rozhovoru s prof. Beranem ze 14.2.2021 uz ani tady na Svobodnem Universu neni k nalezeni. Pouze na audiolibrixu jsem ho jeste nasel. Politika natlaku nebo to bylo vlastni prani prof. Berana?

 2. Jsem skutecne hrdy na to, ze se v nasem malem narode najdou takove svetove kapacity a odbornici, jako je prof. Beran. Moc si vazim jeho tak prinosnych a pravdivych odpovedi a samozrejme taky tohoto nezastupitelneho media pani Kocianove.

 3. Pri skorobezpríznakovom nakazení som osprostel, a začal užívať Isoprinosin . Ten liek nie je vhodný ani na samovraždu (eutanáziu) – zabíja iba pomaly, ale hodne bolestne.

 4. Človek, ktorý povzbudil a posunul myslenie iných v liečbe Covidu si zaslúži isto uznanie.
  Doteraz podľa jeho odporúčania liečime Covid na Slovensku (Isoprinosine je asi jediný liek, ktorý sa tu dá zohnať a má aké také renomé).

 5. Doktor co se zabývá kašlánky ví o matematice houby. tak proto matematici a pak si to může stáhnout kdokoliv. Ty, já i oni. Když jsou tydíti tak ty data nemají. Segredace? Ty je a bude vždy. Já se se zlatou lžičkou v zadku nenarodil. Někdo ano a je ne tom líp než já. Já jsem očkovaný. I v dětství vším co bylo k mání. A pokud vím tak jsem žádnou složitou nemoc neměl. A pak ..lidí je jak sraček, je třeba je ……ubrat…je jedno jak…

 6. Taky i myslím, že plošné povinné očkování nic neřeší, navíc mě štve dnešní prohlášení, že pro lidi nad 60 je povinné, protože mi letos 60 bude. Jsem si jistá svojí dobrou imunitou, nikdy jsem neměla ani chřipku, jediné na co trpím je houser a ten s covidem nic společného nemá. Můj osobní názor je, že očkování může vrozenou imunitu narušit. A moje babička vždycky říkala, že nemám rýpat do toho co funguje 🙂 tak teď jen doufám, že vláda a všichni ústavní činitelé dostanou povinnou a nejlépe několik posilujících dávek vakcíny zdravého rozumu, i když mám pocit, že u některých by nepomohlo očkování ani každodenně opakované

 7. na celém incidentu „plandemie“ je ne-mocné to jak každá profese /do slova profesor/ – zaměstnání /job/ „bojuje“ o své místo na slunci , aby ukázala svou „užitečnost“= skostnatělost člověkova myšlení v systemicky podporovaných/užívaných vzorcích společenského a stavovského klišé…PRYČ s tím= změna%budíček= Život

Napsat komentář