Zpět
Jiří Beran Díl 1/2

S každou novou očkovací látkou se musí pracovat velmi opatrně

Text 15.1.202234 min Přehrát

Když jsme naposledy hovořili v našem aktuálním vysílání loni v polovině listopadu s profesorem Jiřím Beranem, zazněla od něj věta, že „zdravý rozum je dnes jako lord Voldemort – nesmí se o něm mluvit. Jakkoli je to výstižný postřeh, slíbili jsme vám také, že nemáme v úmyslu zdravý rozum opustit. A protože se od našeho minulého povídání přihodilo opět mnoho zajímavých událostí, přicházíme dnes opět za vámi se zdravým rozumem a naším elitním epidemiologem a vakcinologem, profesorem Jiřím Beranem, kterého tímto vítám ve studiu.

Profesor Jiří Beran v rozhovoru mimo jiné říká:

 • Před rokem se ještě nesměla ani vyslovit myšlenka, že by virus koronaviru nebyl přírodní, ale umělý. Dnes se k této možnosti přiklání stále více vědců, ale konsenzus tady není.
 • Malone je mezi odborníky pojem, a je velmi špatné, že se mu mažou účty, že se nemůže k vakcíně vyjádřit. V demokratické a svobodné společnosti by měla být možnost, aby se k vyjadřovali všichni.
 • Jeho upozornění a postřehy je určitě potřeba brát vážně. Ten nejdůležitější postřeh je, že když se vám objevuje koncept nové očkovací látky, tak by se s ním mělo pracovat velmi opatrně.
 • Měla by být aplikována jen těm lidem, kteří by z té očkovací látky mohli mít větší benefit, než riziko, které z toho plyne. A to se samozřejmě neděje. Protože to by znamenalo, že je nutné vyspecifikovat skutečně rizikové skupiny, a aplikovat tuto látku jim, protože bychom si mysleli, že tato očkovací látka je schopna významně zabránit úmrtí.
 • Namísto toho, aby se pozorovalo, zda je benefit té vakcíny výrazný u skupiny, které mají vysoké riziko infekce, tak se vůbec nemonitoruje, a všichni se tváří tak, jakože ten benefit je obrovský, aniž by se doložila nějaká data.
Všechny příspěvky s Jiří Beran

Diskuze:

 1. Obrovske diky prof. Beranovi i pani Kocianove za dalsi briliantni a enorme prinosny rozhovor. Prosim zvete profesora Berana casteji.

 2. Když si pustím „bednu“ mám pocit, že se svět zbláznil a jsme národ hlupců.. Proto je pro mne balzám na duši pustit si Svobodné universum a slyšet, že Češi mají spoustu chytrých lidí, jen se je snaží ti druzí odsunout mimo hru. Díky Martino za vaši práci, díky pane Berane za to, že přes všechnu tu špínu, co na vás házejí, makáte za pravdu dál.

 3. SLOVENSKO: Slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský již minulý čtvrtek poskytl rozhovor slovenskému deníku Pravda a v tomto rozhovoru zazněly dvě neuvěřitelné informace, které nyní začaly rezonovat na slovenských alternativních platformách. Ministr totiž moderátorce Márii Hlucháňové narovinu přiznal, že očkování občanů na Slovensku, a v podstatě nejen tam, je politickou otázkou. Nejde tedy o otázku zdravotní péče a ochrany zdraví, ale plošné očkování obyvatelstva je otázkou politickou.
  A to nebylo všechno. O pár minut později moderátorce přiznal, že o tom, kdy se bude očkovat, kdo a která skupina obyvatelstva, a kdy k tomu dojde, rozhoduje Pfizer a ostatní farmaceutické společnosti. Nerozhodují o tom tak slovenští odborníci z oboru imunologie, jak by se dalo očekávat, ale rozhodují o tom prostě farma firmy, jaké pošlou instrukce a doporučení. Ukázku videa s oběma výroky máte níže. Celou reportáž a rozhovor s ministrem Lengvarským můžete zhlédnout zde na serveru deníku Pravda.sk.
  Výrok ministra zdravotnictví je zásadní v tom, že dává možnost nahlédnout do procesu očkování nejen na Slovensku. Očkování obyvatelstva je politickou otázkou a nemá až tak moc společného s otázkou zdravotní péče, protože kdyby se jednalo o zdravotní otázku, potom by lidé stáli na vakcíny fronty jako na zlevněné zboží před zahájením Black Friday. Očkování je čistě politickou otázkou, protože spolu s očkováním je těsně spojený politický proces apartheidu a elektronického dělení obyvatelstva na očkované a ty ostatní.
  Kdyby šlo pouze o vakcinaci a zdraví, nebyly by s očkováním spojeny naprosto žádné procesy řízení a kontroly obyvatelstva. Nedocházelo by k zavírání živností malopodnikatelů a k ponechání provozu nadnárodních distribučních řetězců. Nedocházelo by k instalování covidových bran do obchodů, nedocházelo by ke kontrolám dokladů o vakcinaci na hranicích. Celý systém tak není o zdravotní otázce, ale o politické otázce uchopení neomezené moci nad obyvatelstvem a ukotvení tzv. Covidového státu. Podle ministra o očkování rozhoduje de facto Pfizer a další farma firmy
  https://www.google.com/search?q=slovensk%C3%BD+ministr+zdravotnictv%C3%AD+narovinu+p%C5%99iznal&oq=Slovensk%C3%BD+ministr&aqs=chrome.5.0i512j69i57j0i512l7.12855j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 4. Osho – “Jak se můžu vyhnout pandemii?”

  Osho duchovní učitel, mystik a guru pocházející z Indie
  “Jak se můžu vyhnout pandemii?”
  Tato otázka byla položena indickému guru Oshovi zhruba před 40 lety v době AIDS!
  “Pokládáš špatnou otázku,” odpověděl Osho,
  “Správná otázka by měla znít: Jak se můžu vyhnout strachu ze smrti způsobenému pandemií?
  Protože je velmi snadné vyhnout se viru, ale je velmi těžké vyhnout se strachu ve vás a ve světě.
  Lidé budou na tento strach umírat více než na pandemii.
  Na světě neexistuje virus, který by byl nebezpečnější než STRACH.
  Pochopte tento strach, nebo se stanete mrtvým tělem dřív, než vaše tělo zemře.
  S virem to nemá nic společného.
  Strašidelná atmosféra, kterou v těchto chvílích cítíte, je kolektivní šílenství…
  Stalo se to tisíckrát a stane se to zase.
  A bude to pokračovat, dokud neporozumíte psychologii davů a strachu.
  Zpravidla držíte strach na uzdě, ale ve chvíli kolektivního šílenství může být vaše vědomí zcela zmateno.
  Ani nebudete vědět, kdy jste ztratili kontrolu nad strachem.
  Potom vás strach může přinutit udělat cokoliv.
  V takové situaci můžete vzít i svůj život nebo život druhých.
  V nadcházejících časech se toho bude dít tolik: mnoho lidí se zabije.
  Pozor, buďte opatrní.
  Nesledujte zprávy, které vyvolávají strach.
  Přestaňte o pandemii mluvit, opakovat pořád dokola stejnou věc je jako autohypnóza.
  Strach je druh sebehypnózy.
  Tato myšlenka způsobí chemické změny v těle.
  Opakování stejné myšlenky spustí chemickou změnu, která může být někdy tak toxická, že vás může i zabít.
  Během pandemií se energie ve světě stává iracionální.
  Takhle můžete kdykoli spadnout do černé díry.”

 5. Opravdu velké díky,pane Beranem. Vždy při vašem.poslechu si říkám,že konečně má někdo rozum a zdravý nadhled..Smekam.. děkuji. Eva.

 6. Děkuji za Váš nadhled, je to velká posila, protože už začínám ztrácet uctu k lékařské profesi. Jak je možné, že člověk s medicínským vzděláním je ochoten aplikovat látku o které nemá žádné validní informace,ani se po nich nescháni a je schopen tvrdit, že je to bezpečné!
  Děkuji i paní Kociánové a Mudr. Pekove!

 7. Doporucuji znovu precist Apokalipsu. Pred konecnym viteztvim sil svetla bude selma na 42 mesicu vypustena.
  S laskou Misla.

 8. Koukněte na Rakousko.To je děs.Ty pokuty jsou úplně mimo.Zaprodanci.Pry v Řecku je pokuta 100 euro.Za co???To nedokázalo ani Gestapo

 9. Ano,lidé se zdravým rozumem a úsudky by měli radit našim rádoby vůdcům. A bylo by dobře. Děkujeme.♥️

 10. Pane Berane, moc dekuji za to, ze nas tak branite, clovek je smutny z toho jak lidi jako vy, jste brani za dezinformatory, vy kteri pracujete tolik let v oboru, mate zkusenosti atd. a nejste radne prizvani k dulezitym rozhodovanim, skutecne kam se podel ten zdravy rozum. Vzdy jsem si myslela, ze vsude mame odborniky, specialisty a proto se jimi ridi ruzna odvetvi ale zivot nam nyni ukazal, ze vse ridi politici. Preji mnoho sil a vytrvalosti v tomto boji.

 11. Před takovým člověkem jako je pan Beran smekám, měli by ho tam nahoře víc poslouchat a podle toho i jednat, děkuji co pro nás děláte a těším se na další díl, byla bych sice rada, kdyby tahle komedie už skončila

 12. Pane Beran smekám propo, nechcete kandidovat na prezidenta? Ještě jednou děkuji za Vaše myšlenky a za Vás jako člověka.

 13. Pane Berane, děkuji a těším se na pokračování. Děkuji že bráníte očkování dětí a dalších skupin, že stručně a jednoduše pojmenováte diskutabilní a podezřelé věci… děkuji za vytrvalost se kterou se nevzdáváte, navzdory všem šklebounům, co vás zesměšují, hlavně Kubek a Rastík Madaj jsou k pozvracení… mno jo, ale každej špitál má svého Cvacha, bohužel

Napsat komentář