Zpět
Jiří Beran Díl 2/2

Nikdy nebudeme žít jako dříve, dokud budeme dělat jen plošná opatření – a pokud nezařadíme covid mezi běžné virové infekce

Text 10.4.202140 min Přehrát

Proč je nejdůležitější zachovávat přísná opatření zejména při kontaktu s osobami, staršími 65 let? Jak je důležité zahájit rychle samoléčbu. Kde dochází nejčastěji k přenosu nákazy? Na jakých místech bychom měli nejvíce chránit sebe a své nejbližší? Co může rychle zásadně snížit riziko vážného průběhu nemoci? To jsou jen některé témata, o nichž jsme hovořili s profesorem Jiřím Beranem v minulém díle našeho aktuálního rozhovoru.

Dnes se zaměříme na něco, co způsobilo v naší společnosti velmi vášnivé debaty – a bohužel nejen vášnivé, ale občas i hodně nenávistné. Budeme mluvit o očkování proti covidu. Opět samozřejmě s profesorem Jiřím Beranem. V našem druhém rozhovoru mimo jiné pan profesor řekl:

  • Nejsem příznivcem povinného očkování. Lidem bych všechno klidně vysvětloval, ale nikoho bych nenutil.
  • Celá řada lidí mě má zaškatulkovaného jako člověka, který je proti rouškám, který by chtěl otevírat restaurace, který je proti plošným opatřením, ale nikdo si nepřečte, co znamenají ta cílená opatření, jak je implementovat, a v čem by nám mohla pomoci.
  • Nevýhoda léků jako je isoprinosin nebo ivermektin, je to, že nemají žádnou patentovou ochranu. Vyrábí je více světových výrobců a žádný z nich do něj nechce investovat, do vytvoření klasických vědeckých studií, jaké jsou pro ověření účinnosti vyžadovány.
  • S vládou i úřady bylo domluveno, že proběhne důkladná vědecká studie léku isoprinosin. Jenže pak se objevil asi nějaký tlak ze strany části odborné veřejnosti, aby se taková studie neprováděla, takže koncem léta loňského roku to usnulo.
Všechny příspěvky s Jiří Beran

Diskuze:

  1. Brazilcov poznám..žijem tu. Robiaxsi zákazane párty v počte niekoľko 100-1000 ľudí…bez rúšok…plus všetko čo k tomu patrí…no a výsledok je na JISkach

  2. Divím se, že to lékaři neví. Vakcíny na covid jsou pro jeden druh virů. Na nové mutace virů není vyvinut. Tady se nabízí metoda ochrany před viry respiračních nemocí všech, které se vyskytnou. To je i ještě nevivinute systémemu BG. Zákon o ochraně před virovou nákazou zní jasně. Podáním inaktivovanych virů do organismu dojde k imunitní reakci. Začne tvorba protilátek a likvidace nákazy. Imunita proti nákaze se stane trvalou. Ale druhá nedodtizna věc je, že místo aplikaci injekcí stačí informovat obyvatele a ti si aplikaci provedou sami. Je to sen, nebo by to také mohla být skutečnost. Tak zvažte co se musí udělat. Zdravím všechny aktivisty pro obranu před covid19.

Napsat komentář