Zpět

Cosik se chysta

Text 15.11.2023

Když se rano probudim, vylezu z lužka, podivam se, jestli je venku fajně anebo chčije, zrobim se kafe, vodikovu vodu, slivovicu s medem anebo obyčejny čaj a odevřu se ty internety.

Obvykle se podivam na jakysik režimni zdroj, jako je iDnes, prolitnu nezavisle zdroje od Parlamentek přes Denik TO až po Radyjo Unyverzum, přečtu blogaře Vidlaka, Viditelneho Macka, D-Fensa a podivam se, co pišu na světovych medyjach jako su Izvestija, Ukrajinska Pravda, Al Džazira nebo cosik lokalniho, kaj imperijalisti zas rozputali konflikt. Vyloženě štvava režimni svinstva, jako su Novinky nebo Seznam nesleduju, bo takym humusem si po ranu nechcu kazit den.

V posledni době čitam zpravy z Jerevana a Tbilisi a začinam mět taky blby pocit, že klid pod kavkazskyma vrškama nebude dluho trvat. V jakemsik zpravodajstvi sem se dočital, že sudruh Lavrov řika, že nedopusti pad jihokavkazskych narodu do ameryckeho područi.

Ono to je maskovane vzletnyma slovama o demograciji, Evropske Unyji (na vychodě označovane Eurosajuzem) a podobně.

Tuž měl sem taky pocit, že Rusi zas vidi travu rust a boji se čehosik, co už z princypa přijit nemože. No ja, ale uplyne par hodin a na mojem profilu připraveneho, odhodlaneho loajalniho přislušnika NATO mi přistala nabidka, jestli bysem se nebyl byval učastnil aktyvit armady USA v Gruzii a Armenyji, kdybysem byl byval uměl mistni jazyk gruzinskeho nebo armenskeho typu.

Tuž, jazyk mistniho lidu neovladam natolik, abysem byl byval tvrdil, že su lokalni patryjot. Ale evidentni je, že pokud synci hledaju překladatele, tak se cosik chysta.

Jestli nemate co robit, přihlaste se. Plat 5.000 USD neni taky zly. Vzhledem k temu, že mistni maju plat okolo 300 USD, tak si člověk može aji trochu přilepšit.

Enem vas armada USA nesmi nechat napospas mistnim, až zas prohraju dalši valku tajak v Afghanystanu.

Ale to su detaily.

Tuž uvidime se pod Kavkazem, ja?

Ladik Větvička, hlasatel Radio Universum, Jerevan

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

 1. V tom anglickém textu je nejasnost – cvičení v Gruzii by mělo vyžadovat „citizen od Georgia“, nikoliv Armenie. Tato věta je stejná jako v předchozím „inzerátu“, což považuji za chybu.

  1. Dyť to psal jasně co si dělá po ránu cype. Ty si z parlamentu že neumíš číst? Potřebuješ poradit? Tak dojeď ne…

 2. Nic nepřichází. Vojenská spolupráce především Ameriky s Gruzií probíhá už léta po vojenské porážce Gruzie s Ruskem a výsledkem celého toho amerického manévrování je, že se obchod mezi Ruskem a Gruzií rozrostl, imbecil Saakašvili hnije ve vězení a západní loutka vydávající se za gruzínského prezidenta je v Gruzii politickou mrtvolou.

  Největší americké velvyslanectví na světě je v maličké Arménii a Západ, který zažívá zničující ztrátu na Ukrajině, dělá politické vlny, jen aby zmírnil svou bolest a ponížení. Šéf arménské vlády, kterého většina obyvatelstva považuje za zrádce v konfrontaci s Ázerbájdžánem, je lidmi opovrhován – a to vysvětluje jeho snahu zůstat u moci s politickou podporou Západu. Dva ztroskotanci si tedy našli nějakou hru, kterou mohou hrát, dokud to půjde. Všem je však naprosto jasné, že ani Turecko, ani Írán a Rusko nedovolí žádnou americkou hru, která by z Arménie udělala mini-Ukrajinu. Kromě toho, bez ekonomické spolupráce s Ruskem Arménie ztratí svou státnost.

  V důsledku toho, jediné, co by mohlo přijít, je vlna západního smradu a nějaký ten šum pohybu arménského zadku, který se snaží umístit mezi oběma židlemi.

    1. Proč, není to snad jasné? Stíhačky F-35 jsou tu potřeba, abychom my dva zaplatili Lockheed Martin za výrobu náhradních dílů, modernizaci vybavení a softwaru, výcvik a munici. Ale nejen to. Další využití je stejně zřejmé – nákup podporuje českou zaměstnanost. Někdo musí udělat úklid a obnovu škod poté, co ten šrot spadne z nebe a shoří.

     Každý, kdo nevěří v přínos F-35 pro českou zaměstnanost, musí vědět, že existuje dobrý důvod, proč téměř 60 % stíhaček F-35 v inventáři americké armády není provozuschopných.

     Na druhou stranu, jak by bylo možné zmrazit bankovní účty ruské ambasády, aniž by jí dodal odvahu americký příslib, že někdy v blíže neurčené budoucnosti dodá mocné české vojenské velmoci stíhačky F-35?

   1. Vzhledem k tomu, že tento protektorát není hráčem žádné významné hry, nelze protektorátním politikům, kteří hrají svými vlastními orgány, přisuzovat status poražených.

 3. No co druhé Čečensko ,se slzou v oku vzpomínám ,jak při této válce letěly ceny ropy vzhůru, a jak na videu agentury AP byli ze sedmi bojovníků „za svobodu a demokracii“ Čečenci dva.Prostě, chceš ruského medvěda kopnout do koulí ..“rozeser Kavkaz“

 4. Pýtali sa gazdy, čo si myslí o hen tom slovenskom národnom povstání. „Hej, počul som, že sa volačo chystá“ odpovedal. No a Slováci už sú slobodní. Fico sa vrátil 🙂 🙂

Napsat komentář