Zpět

Díky za krásný rok…

Text 13.1.2019

Milí posluchači, máme za sebou první rok společného vysílání na webu Svobodné Universum. Když říkám, že máme za sebou první rok společného vysílání, tak to myslím vážně. Bez vašeho zájmu a bez vaší pomoci bychom nevysílali. Když tedy hovořím o pořadu Kupředu do minulosti jako o společném díle, je to popis holé reality. A přestože se vám snažím dávat svou vděčnost najevo celý rok, tak to chci teď na začátku roku nového znovu zopakovat. Díky, že posloucháte! Díky, že pořad pravidelně finančně podporujete! Díky, že přemýšlíte nad světem kolem nás!

Jeden z vás, posluchačů, mi napsal: „Občas s Vašimi hosty velmi souzním. Občas s nimi zásadně nesouhlasím, takže to asi děláte dobře.“ Vystihl to přesně. Nechceme nikomu podsouvat svůj zaručený názor, ale nabízet celé spektrum různých pohledů, včetně těch, které v našich a evropských médiích často neuslyšíte. Chceme provokovat zvědavost a úžas nad tím, že věci někdy nejsou tak, jak si myslí většina – nebo hlasitá menšina – lidí.

Asi nejlépe náš záměr vystihuje Anthony de Mello v příběhu, kdy kráčí Bůh a ďábel a v dálce uvidí pocestného, který se právě sehnul a zvedl něco z prachu cesty. Vědoucí Bůh se podívá na ďábla a říká: „Ty mu to necháš? Vždyť víš, co našel“. Ďábel spokojeně odvětí: „Nechám. On našel jeden malinký kousek pravdy, ale myslí si, že ji našel celou“.

Přesně tak jednoduché to je. Nemyslet si, že můj malý kousek poznání a pravdy je celý obraz pravdy.  Těch střípků pravdy najdete v Kupředu do minulosti celou mozaiku, ale konečný obraz je a bude vždy na vás. Neplísněte nás proto za to, když pozveme hosta, s jehož názory nesouhlasíte. I jeho „střípek“ je do skládačky důležitý. Protože je důležité být si vědom toho, s čím a proč souhlasím, ale stejně tak i toho, s čím a proč nesouhlasím. Nepropadejte nadšení, když pozveme hosta, který potvrdí vaše pocity. Všechno to jsou střípky pravdy. A my se snažíme vám přinášet i ty, které se jen tak často někde nenajdou.

Těším se na celý příští rok a na společné budování té nejdůležitější mozaiky!

Máme plány na rozšíření vysílání, čekají nás knihy Kupředu do minulosti a také osobní setkání. O tom prvním plánovaném se dozvíte už zanedlouho. Podrobnosti vám včas sdělíme na našich stránkách i facebooku.

Milí přátelé, děkuji vám za uplynulý rok a těším se na ten další, protože cítím, že do toho jdeme společně. Mějte se hezky a něco pro to dělejte, nikdo jiný to za vás neudělá… Ale to právě vy víte!

Diskuze:

 1. Milá paní Martino,
  včera jste mi vehnala slzy do očí, když jste sdělila na závěr vysílání hosta do domu na Dvojce, že je to vaše poslední vysílání.
  Hned mě napadlo, že si vás musím někde v éteru najít, a vida myšlenka jedna.. dnes na mě skočil na FB odkaz na kupředudo….
  Roky jsem váš pořad poslouchala na 2, a když byl ukončen nenapadlo mě že pokračuje. Tak jsem ani nezačala hledat a zase jsem vás našla. Mám velkou radost a dneska si vás budu celý den přehrávat. Dík za vaši práci.

 2. Milá pani Kociánová.
  Máte poslucháčov na na Slovensku.Ďakujem,že ste.
  Možno v budúcnosti si vypočujeme aj hostí zo Slovenska.
  Ak môžem dať tip na meno,tak Jozef Banáš.
  Bývalý politik,diplomat,cestovateľ a spisovateľ.

 3. No tak já chápu, že člověk, užívající pejorativně výrazy jako havlista anebo multikulturní sluníčkář, by měl raději na osobní fotce srp kladivo a Stalinovu bustu, ale bohužel. Ty časy už jsou naštěstí pryč. Já jsem zde pouze pozdravil paní Kociánovou. Vaše bolševické výblitky jsou jen ukázkou Vaší ubohosti. Čtěte sputnik a bude Vám dobře. Já si nemám důvod kazit den někým, kdo není schopen respektovat pluralitu názorů.

 4. Bolševická demence na druhou – jakmile má někdo svůj názor, je za něco placený. Poučovat se od blázna, který je schopen nálepkovat takovými nesmysly, jako sluníčkářství a podobně je pro mě směšné. Pane Dvořáku finance posílám také a děsím se toho, že se bolševičtí kolaboranti vymezují proti vzdělaným lidem jako je nepochybně pan doktor Vácha, či poslední český státník Topolánek. Tolik lží a nenávisti v jednom příspěvku, který jste výše předvedl, to se jen tak nevidí. Radši budu pravdoláskař a Havlista, než lžinenávistník a Zemanovec. Hovořit o problémech západní civilizace je cenné, ovšem podporovat zločince na východě může jen pablb. Zajímalo by mě také, až čína napadne rusko kvůli sibiři (což je její geopolitický zájem č. 1) kde se kolaborantská sebranka přikloní? K Moskvě či k Pekingu? V loňském roce jsem už jednou prožil trestní stíhání když jsem označil estébáka za estébáka….co myslíte soudruhu….no bylo odloženo. Nastudujte si trestní zákon, než začnete postovat kraviny…..Já jsem si třeba lumpa Kollera poslechnul celého dvakrát, Švihlíkovou třikrát….nebojím se názorové konfrontace, pro Vás by byl Vácha či Topolánek také přínosem, byť s nimi zcela regulérně nemusíte souhlasit. Vy byste ale radši Vojtěcha Filipa anebo Jiřího Ovčáčka co? Zrůdy, zneužívající svobodu, za kterou vděčí třeba zrovna panu prezidentu Havlovi.

 5. Šimíček: Marek Orko Vácha je multikulturní sluníčkář, havlista, velký příznivec TOP09 a „knížete“ Karla, permanentně PROTIrusky zaměřený tlučhuba, typický katolický černoprdelník a hlavní pobočník belzebuba Tomáše Halíka. Tak takového hosta v KDM opravdu netřeba!!! Pokud je pan Koller estébácký udavač, doložte to, neb jinak se dopouštíte trestného činu křivého obvinění a dalšího trestného činu – pomluvy, šíření nepravdivé fámy s cílem diskreditovat druhého. Tvrzení, že docentka Švihlíková propaguje postoje a metody na jejichž základech stojí KLDR může říci pouze a výhradně stupidní a zároveň mentálně deficitní jedinec, kterým evidentně jste. Požadovat od pořadu KDM, aby zvala lidi jako Topolánek a Vácha, by bylo důvodem, proč by má rodina a okruh blízkých přátel přestali posílat finanční podporu KDM. Je neuvěřitelné, že se vůbec najde kretén, který takovéto lidi navrhne…

 6. Vážená paní Kociánová, milá Martino (smím-li Vás tak oslovit),

  zdvořile děkuji za Vaši práci. Denně usínám s poslechem úžasných lidiček, které zvete do Vašeho pořadu. Jsou mnozí, s nimiž nemohu souhlasit – ať už je to estébácký udavač Koller a jeho fantasmagorie anebo ekonomka Švihlíková – jejíž model společnosti již na světě funguje – v KLDR anebo ve Venezuele – umírají tam děti hladem…..ale povětšinou u Vás nacházím inspiraci, energii do dalšího dne a zjištění, že planeta země je úžasné místo k životu. Také díky Vám!! Mám také nápady na 3 hosty – kteří mě inspirují v mém životě rovněž a kteří mají co říct – hlavně velmi pozitivního. Je to pan Marek Orko Vácha, Mirek Topolánek (první a poslední porevoluční státník v ČR) a pan profesor Jan Zrzavý, který svým neuvěřitelně osobitým způsobem dokáže vědecky, jak skvěle na tom Homo Sapiens ve 21. století je 🙂 Mějte se co možná nejlépe…..Miluji Vás 🙂

Napsat komentář