Zpět

Naši milí posluchači, čtenáři, přátelé,

Text 15.1.2018

v úterý nás čeká výročí! Vysíláme „už“ 14 dní. Pravda, není to mnoho, ale my přesto několik důvodů k oslavě, radosti a optimismu máme. Nejen ten, že jste si nás našli a už v takto krátké době se začíná kolem Kupředu do minulosti opět vytvářet společenství lidí, kteří nemají pocit, že dávno znají pravdu, a tak jim nikdo nemusí nic vyprávět. A nejen ten, že počet těch, kteří si nás na internetu našli, rychle roste každým dnem.

Důvodem k optimismu je především spontánní, neuvěřitelné a nikým nekoordinované zrození společenstva, které podpořilo naše společné dílo za pouhých 14 dní větší částkou, než potřebujeme na celoměsíční provoz…

Je to neuvěřitelné. Vy jste neuvěřitelní! A my jsme dojatí, zavázaní a nesmírně vám všem děkujeme!

Jsme nadšení, že vám už po 14 dnech máme důvod skládat účty…

Na měsíční provoz potřebujeme v této chvíli 77 000 korun. Na účet nám od vás přišlo celkem 116 450. Vše, co přesáhne částku 77 000 (což je zatím 39 450 korun), pochopitelně přesouváme do dalšího měsíce. Což znamená, že se tato suma objeví na našem webu jako vklad, který jste nám poskytli na další měsíc a na kterém začínáme znovu stavět.

K čemu vaše peníze slouží? Zde je výčet alespoň těch základních věcí: pronájem webového prostoru, technický dohled, administrace stránky a další technické výdaje, pronájem studií (než se zmůžeme na studia vlastní), technici, střihači, zvukaři, kompletace dílů s hudbou, postprodukce, grafik, fotograf, přepisovači rozhovorů, editoři rozhovorů, honoráře autorské, honoráře provozní, rešerše, účetnictví, administrativa, atd. Značnou část těchto prací dělají lidé kolem nás za částky, které v komerční oblasti nenajdete, vyskytují se jen v oblasti přátelské… Řadu dalších prací děláme pochopitelně sami dva (náměty, produkce, dramaturgie, scénáře) a mohli bychom jich ještě pěknou řádku vyjmenovat. Ukázalo se také, že snaha ušetřit na nákladech co nejvíce, se někdy nevyplácí. Přiměla nás poněkud podcenit například korektury textů přepisovaných rozhovorů, v nichž se občas objevily chyby, což nás mrzí. Náš nový korektor už v dalších článcích nepustí ani špatnou čárku a postupně, jak dovolí čas, opraví zpětně i starší texty. My nejsme ti, kteří budou pokračovat ve zjednodušování a mrzačení jazyka. Znovu jsme se přesvědčili, že některé profese zkrátka nejsou vidět – a přesto jsou klíčové.

A musíme také poděkovat za skvělou hudební znělku Hubertu Bittmanovi, stejně jako dalším přátelům, kteří nám pomáhají – jen tak.

Milí přátelé, nebudeme vás dále zdržovat čtením nějakého rozsáhlejšího textu, jen jsme chtěli, abyste věděli, jak velmi si vážíme našeho zrodivšího se společenství a vědomí, že Kupředu do minulosti je naše společná věc. Děkujeme vám za to, že jste – a že jste takoví, jací jste!

Martina a David

Diskuze:

 1. Stále se seznamuji se šíří činnosti a osobnostmi které obohacují spektum názorů,avšak zmizela glosa Kristýny ze včera snad ne cenzura .Nebo jsou určitá témata zapovězena i zde?

 2. je úžasné zjistit že pořad s Osobnostmi nezaniknul
  i když se o to ČRo… pokusil 😀
  Jsem nadšený a moc a moc fandím!

  velmi zajímavý by mohl být rozhovor na téma rodina s Jiřinou Prekopovou

 3. Velká radost! Nenechala jsem si ujít žádný díl rozhlasového pořadu Kupředu do minulosti a čekala po jeho zrušení co bude dál. A ono „je dál“. Zajímavé rozhovory, které nutí k přemýšlení a nejen k tupému přijímání všeobecně hlásané skutečnosti. Díky a přeji hodně sil!!

 4. Narazila jsem na vás náhodou díky vysílání s Jardou Duškem. Paní doktorka Klímová byla také výborná. Naplňujete mou potřebu uvažovat nad otázkami, jimiž se běžná média příliš nezabívají. Děkuji a držím palce!

 5. Dekuji za obnoveni poradu. Bylo mi velmi lito, kdyz Kupredu do minulosti skoncilo v rozhlase a moc vam fandim….

 6. Já se raduji a tleskám! 🙂 Zcela náhodou jsem já, milovnice Kupředu do minulosti (která se jako jistě mnoho dalších ostře ohradila mailem na Radu ČT proti zrušení pořadu) objevila vaši novou verzi na Youtube a chvíli trvalo, než jsem pochopila, že jste to nevzdali!
  Hluboce smekám a děkuji Martině Kociánové a všem dalším, kteří pomáhají rozsvěcet světlo tam, kde by někteří chtěli tmu.

 7. Těší mne, že jste se do toho tak opřeli, co host to perla. Děkuji za inspiraci, rozšíření obzorů a i potvrzení vnitřních pocitů. Prosím, bude hostem i Karel Klinovský? Děkuji, moc se za něj přimlouvám.

 8. S rozhlasovým hostem Jardou Duškem to nemůže být jiný než dobrý start projektu, kterému fandím!
  Objevil jsem dnes rozhovor s Jardou na youtube, pak si říkám ČR obnovil po roce vysílání pořadu, ale na stránkách rozhlasu o tom není ani slovo? Přes facebook jsem se dostal až sem a pročítám, že jste do toho skočili sami.
  Paráda a držím vám palce!

 9. Dovolím si použít oblíbený výraz Františka Novotného:“ můj hlubokosklon“, vážení.
  Určitě máte vybrané hosty na delší dobu dopředu, mě osobně chybí moudrost Zdeňka Mahlera, nemáte ho v redakčním kalendáři ???

Napsat komentář