Markéta Šichtařová
Varování Německu před obrovskou chybou
Markéta Šichtařová
Evropa plánuje dál vyrábět inflaci
Markéta Šichtařová
Další korporace se vrací k uhlíku
Markéta Šichtařová
Zákaz spalovacích motorů je jako pokus o perpetuum mobile
Větičky Ladika Větvičky
Ladislav Větvička
To su věci, Vašku, co? Žanťak za tvoje prachy rajzuje po světě a eště se hada s Vlastičkou…
Ladislav Větvička
Jakkoli ten připad vypada srandovně, opět to ukazuje na aroganci debilnich uředniku, keři maju pocit, že konaju dobro
Ladislav Větvička
Očekávat, že po volbách může přijít politická elita jiné kvality je podobně naivní, jako očekávat, že jinou nádobou naberu z moře vodu, která nebude slaná.
Ladislav Větvička
V jednom prostoru není možné normální soužití více ras či národností.
Ladislav Větvička
Šéf henleinovských lančmítů nás nazval zaostalými elementy slovanského nacionalismu
Ladislav Větvička
Okamurův „chirurg z dovozu” se zhmotnil a pokoušel se na ulici nožem odoperovat jednomu Britovi jeho hlavu od těla
Bez vás to nepůjde
Podpořte nás prosím
Podpořte svobodu slova
ZDE Částka, potřebná na provoz
v červnu: 137 000 Kč
V červnu jste nás podpořili částkou: 114 219 Kč Děkujeme vám!
Milospani, socialismus za prů-se-ry na mnoha frontách selhávajícího kapitalismu nemůže. To, že jakýkoli kapitalistický prů-ser označíte za socialismus je pro vás sice příznačné, ale vůbec k ničemu to není.
termíny socialismus a kapitalismus jsou zcela relativizovány
vím co je fungující trh nebo nesmyslné dotace na úvěr jako je zelenýúděl. Za tzv.socialismu žádné mezinárodní dotace nebyly .
Hmm, 40 let budování socializmu jsme si už prožili, ale tato dáma zřejmě nezná historii. To, k čemu dnes míříme, je mnohem horší. V socializmu (teoreticky) patří vše občanům a vládnoucí elita je jen správcem, nikoliv vlastníkem. Může te majetek spravovat blbě, ale nemůže ho ukrást nebo zašantročit. V neokoloniální zemi, kde vše vlastní cizí a nadnárodní společnosti, sice některé ekonomické jevy mohou být podobné těm v socializmu, ale z toho nelze usuzovat, že směřujeme k socializmu.
Nesměřujeme k socializmu, ale do prdele,
paní Šichtařová!
To je moc hezký a výstižný podotek! 🙂
Harrisova je intelektualne zdatna jako divky na soutezi Miss krasy.
Nyni prosazuje zakon, aby vsichni kdo ziji v USA meli pristup k zdravotnicke peci (zdarma), soc. davkam apod. To zahrnuje nelegalne (vlastizrada) do zeme privezene lidi zid. nevladnimi spolectnostmi. (Jeji prohlaseni o chystanem zakone je ve videu na Redacted). – socialismus.
zid. sionis. spolecnosti Meta a Alphabet cenzuruji fotky z utoku/atentatu na Trumpa, cenzuruji, mazou, blokuji vic nez kdy jindy – viz. Redacted (youtube) – bez reklam skrze Brave Browser.
Je deep state s nimz jdou tyto zid. spolecnosti ruku v ruce take plny sionistu/Prevratitelu? Hmm.. (cenzuru uplatnuji pouze na kritiky zidu, demokratu, (nelegalnich imigrantu) a vladnich (WHO, UN, WEF) rozhodnuti (covid). … Rusa, Trumpa nebo kohokoliv jineho kritizovat jde) – ze systemu ‚Alexa‘ bylo spolecnosti Alphabet vymazano slovni spojeni (nebo vysledek vyhledavani): ‚atentat na Trumpa‘ … a dalsi a dalsi.. (ukazka je na Redacted)
Rozhodne tu mame ‚zive‘ korporatni fasismus.
S cenzurou pritvrzuji vsude (blokuji videa lidi na youtube, co nesouhlasi se systemem nebo maji opozicni nazor).
Vitejte v komunisticke Cine. (Alphabet
je take jejich obchodni spolecnik.)
btw: ‚kvalita beznych vyrobku klesla tak dolu, ze misto vyrobku pripominaji vzhledem a funkcnosti hracky pro deti.
Socialistické školství, socialistické zdravotnictví, socialistický zákoník práce, socialistický důchodový systém, socialistický sociální systém, polovina HDP stát, polovina toho zbytku dotační ekonomika. Policajt na každém rohu, bolševik nám čumí do talíře, do komína, počítá kytky na zahradě, hlídá slepice v kurníku, zažívání dobytka, u každého telete eviduje jaká byla matka kráva, otec, jaký to byl bejk… Hloupý bolševik zachraňuje vzduch, bobry, planetu tak, že je zničí ještě víc… Místo rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví máme poškozování EU. Místo normalizačních bolševiků máme Dubčeko-Havlovy a systém, kde je 75% voličů existenčně závislých na státu…
…, ale žijeme přeci ve „svobodné kapitalistické společnosti“.
Sleduji paní Šichtářovou dlouhé roky od blogů na iDnesu. Často jsem nesouhlasil s jejími ekonomickými názory a prognózami, ale prosím. psala proti proudu a narozdíl od ní nejsem ekonom. Ovšem jak se začala vyjadřovat i k dalším tématům, tak to bylo často ještě horší. No a nyní, když by ráda uspěla v politice a snaží se vyhranit extrémně doprava, tak to už fakt nedávám. Vlastně mi připomíná pana Okamuru, který také začínal před mnoha lety psát blog na iDnesu jako neznámá nula a „potlesk“ čtenářů za občas rozumný článek ho zaslepil natolik, že měl pocit, že snědl všechnu moudrost světa a začal se poměrně hloupě vyjadřovat úplně ke všemu, čímž se profláklo, že jeho mentální a inteligenční limity jsou poměrně nízko..
Jste zábavný. Nechtěl byste se raději, kromě mlhavých osobních difamací, konkrétně a věcně vymezit proti, podle Vás, chybným úvahám autorky?
Dále – netroufl bych si úplně exaktně posuzovat mentální a inteligenční limity pana Okamury, ale jsem si poměrně jistý, že jsou podstatně výše, než u kompletně všech exponentů šestidemolice. Možná i u všech dohromady 😀
Že nesouhlasím s jejím přehnaně individualistickými vyjádřeními a projevy nezdravě sebevědomé přechytralosti v moha oborech, které začala hrotit především v poslední době ve více médich, to je asi o osobnostním nastavení, na tom není moc co vysvětlovat, někomu se to může líbit, mně ne.
Tedy dále třeba k onomu údajnému směřování k ekonomice, jaká tu byla za socialismu. Tam neaouhlasím proto, že ekonomika socialismu byla plánovaná s ohledem na potřeby obyvatel (netvrdím, že dokonale). Plánovalo se, kolik bude potřeba bytů, škol, školek, nemocnic, zubařů, silnic, televizí.. Prostě statků potřebných pro lidi. Tohle se o naší nynější úchylné dotační ekonomice přece vůbec říct nedá. Jejím cílem není uspokojování našich potřeb, ale zcela nesmyslných unijních cílů a navíc vyvádění peněz a hodnot zahraničním korporacím a politicko – ekonomickým mafiánům. Proto odmítám to srovnání s ekonomikou socialismu.
No a zmínit mohu i ten efekt rozbitého okna. „Rozbité okno“ by totiž bylo velkým problémem právě za socialismu, protože by se ztratila vyrobená hodnota. Není už takovým problémem v tomto systèmu, protože pro tuto ekonomiku je téměř jedno, jestli vám každý rok rozbiju okno a vy si budete každý rok kupovat nové okno (nebo platit ekologický poplatek, nebo kupovat nový kotel..), nebo si budete každý rok kupovat nový zbytný mobil. Obě „investice“ vás nutí vydělávat peníze, tedy platit daně a tvořit hodnoty i nadodnotu, o kterou jde především.
No vidíte, že to jde. A já s Vámi mohu souhlasit. Ale myslím, že nahoře to daleko pregnantněji, až geniálně, vyjádřil kolega tonicek 🙂
Já bych se ovšem na paní Šichtařovou tak nezlobil. Ona socialismus de facto nezažila, tak jej asi ani plně pochopit nemůže. A něco, podle mě, vidí docela dobře, líp než jiní plus mínus mainstreamoví propagandisté. Konkrétně – třeba ten efekt rozbitého okna. Když odhlédneme od „socialismu“, myslím, že to myslí podobně, jako Vy.
My nekráčíme ale už jsme v cíli – korporátního fašismu.
Kéž by jsme kráčeli vstříc socialismu.
Ta milá holka Šichtářová si to u mňa posrala. Tieto slová , absurdné :
„Kráčíme vstříc socialismu? Provokativní otázka. A pro mnohé bude provokativně znít i moje odpověď. A přesto si za ní stojím. Ano, kráčíme.“
– tu sa dejú kurvárne (opakujem : KURVÁRNE) , ktoré nemajú so socializmom NIČ spoločné. Ano, je to tu cesta k socializmu, ale ZÁROVEŇ je to cesta ku TYRANII.
A tyrania nie je politicko-ekonomický pojem. Tyrania je zločinec v čele štátu.
To násilné napichávanie jedovatou vakcínou nie je politicko-.ekonomické konanie. Je to ZLOČIN.
Mám pocit, že pani Šichtářová je napichaná 2 + booster. Ale asi nie dosť účinnou – však ešte žije.
Nebyl bych až tak kritický. Šichtařová je hodně publikovaná ekonomka a chce jí zůstat. Nechce se zřejmě pouštět až někam na hranu.
Který „vůdce“ státu není zločinec? A naopak: může být vůdce státu zločinec, když stát si stanoví takové zákony, aby „vůdci“ byli beztrestní?
Autorka prostě konstatuje, že ekonomická politika této vládní garnitury je strašlivá a s kapitalismem nemá nic společného. Jestli to nazve socialismem či korporátním fašismem je v podstatě jedno.
Že byl kovid zločin? Byl. Že je grýndýl zločin? Je. Produkují dnešní státy něco pozitivního?
Socialismus rovná se solidarita se slabšími, společenské vlastnictví výrobních prostředků, zisk rozdělován vládou.
Paní Šichtařová patrně míní, že elita vlastnící skrze největší fondy všechny koncerny světa, která vždy odvádí toky peněz k sobě, je oním slabším, zasluhujícím solidaritu – tak potom ano. Je jedno, jaké prostředky použijí, včetně vazalské EU, peníze vždy skončí u nich, společnost jako celek zchudne. Za reálného socialismu naši předci tuto zemi vybudovali, kapitalisti zruinovali. Doporučuji konfrontaci s paní Švihlíkovou, která používá jiný termín – socialismus pro bohaté.
Jen bych dodal – socialista byl Masaryk, socialismus obhajoval i Einstein – jakožto jedinou alternativu vůči nelidské nenažranosti kapitalismu.
Chápu to dobře, že Harrisová je mrcha, která povede SSA zugrunt?
Heja, hejá, Harrisová! 🙂
Třá budou i „udržitelné“ tanky na baterky!
Škoda, že ani jednomu nevěřím :-/
pokud tato finanční spekulantka hovoří o ekonomii budiž….ale jak začne politickoekonomicky tak jenom žasnu…
Možno sa to dá nazvať „profesionálna slepota“ . Odborník na „niečo“ nie je schopný vidieť čokoľvek, čo je mimo jeho „niečo“ .
„zvolením Harrisové, kterou bychom s jejím politickým přesvědčením asi nejlépe mohli přirovnat k americké von der Layenové.“
-pani Š nevidí (nechce vidieť ???) , že Leynová je obyčajná tyranka na napichávanie , tzv. vakcinovanie, a tiež zlodejka najvyššieho formátu.
====
„Jestli je něco skutečnou hrozbou …….., pak je to zavedení plnohodnotného socialismu Bílým domem.“
– osobne mám skutočný strach z 3 WW, o ktorú usilovne usilujú, a iba strach im bráni.