Markéta Šichtařová
Varování Německu před obrovskou chybou
Markéta Šichtařová
Evropa plánuje dál vyrábět inflaci
Markéta Šichtařová
Další korporace se vrací k uhlíku
Markéta Šichtařová
Zákaz spalovacích motorů je jako pokus o perpetuum mobile
Větičky Ladika Větvičky
Ladislav Větvička
To su věci, Vašku, co? Žanťak za tvoje prachy rajzuje po světě a eště se hada s Vlastičkou…
Ladislav Větvička
Jakkoli ten připad vypada srandovně, opět to ukazuje na aroganci debilnich uředniku, keři maju pocit, že konaju dobro
Ladislav Větvička
Očekávat, že po volbách může přijít politická elita jiné kvality je podobně naivní, jako očekávat, že jinou nádobou naberu z moře vodu, která nebude slaná.
Ladislav Větvička
V jednom prostoru není možné normální soužití více ras či národností.
Ladislav Větvička
Šéf henleinovských lančmítů nás nazval zaostalými elementy slovanského nacionalismu
Ladislav Větvička
Okamurův „chirurg z dovozu” se zhmotnil a pokoušel se na ulici nožem odoperovat jednomu Britovi jeho hlavu od těla
Bez vás to nepůjde
Podpořte nás prosím
Podpořte svobodu slova
ZDE Částka, potřebná na provoz
v červnu: 137 000 Kč
V červnu jste nás podpořili částkou: 114 219 Kč Děkujeme vám!
Dovolim si parafrázi starého vtipu:
Vite jaký je rozdíl mezi inteligenci a umělou inteligencí? Asi jako mezi Einsteinem a Fialou.
Umělá debilita. Ne, vážně, občas je to k něčemu dobré. Například na překlady a formulace textu.
Titulek pořadu A I zklamává, se nevztahuje k výkonu systémů AI, ale k burzovní hodnotě firem, které se AI zabývají.
P.S. Šichtařovou je obecně třeba brát s rezervou.
vysledek AI hysterie bude stejny jako pri dot.com r 2000, je to pouze krecovita snaha udrzet gigantickou akciovou bublinu nad vodou. Zadna AI neexistuje, je to pouze daleko rychlejsi a obsahlejsi zpracovani ohromnych mnozstvi dat. Zadny programator nemuze definovat kod ktery je chytrejsi nez clovek a skutecne premysli,co do programu nacpe to program vyplivne, AI pouze srovnava data dle urciteho algorytmu a muze byt rychlejsi nez clovek, zadne mysleni to ale neni a uz vubec inteligence. Az Nvidia kurs splaskne zustane opet giganticke pohrebiste financnich mrtvol, jako r 2000.
dodatek. AI ma jeste jeden kriticky bod pokud se skutecne ukaze ze to lze pouzit, bude to kazda firma chtit a vysledek bude ze tak vznikle produkty budou masovka a tedy levne, zadne ohromne zisky to negeneruje. A pokud by skutecne doslo k masove nezamestnanosti nasledkem AI kam pak staty ten personal poslou, zpatky do zemedelstvi? Nebudou mit zadnou kupni silu a firmy si pak mohou jejich zazracne AI produkty nechat zaramovat. Asi to ale nebude hrat vubec roli, monetarni svetovy system zalozeny na dolaru si to masti do zdi a pak poleti AI firmy prvni kominem.
Ba ne. Myslím, že systémy tzv.AI představují skutečně kvalitativně nový fenomén. Lze to říci jak na základě jejich principu – neuronových sítí ale i schopností. Nejvíce je to vidět na kvalitě automatizovaných překladů. Současné překladače jedou už výhradně na nich počínaje obecně známým Google translator. Každý, kdo Google translator používá průběžně musel zaznamenat kvalitativní skok zhruba před 12-18 měsíci, který byl způsoben právě změnou způsobu překladu.
NVIDIA momentálně přepálená je, to máte pravdu. Ale vzhledem k tomu, že AI je oproti ostatním softvérům neskutečně náročná na výpočetní výkon a vzhledem k tomu, že po dobu dalších 18 až 24 měsíců nemá existovat na světě konkurence, nejspíš i ještě zdraží.
kvalitativne novy stupen vyvoje to jiste je, ovsem neni to zadna inteligence pouze novy stupen automatizace, pocitac nikdy nebude premyslet, pouze vykonavat definovane operace. A samozrejme energeticka narocnost tomu diky zelene magorine na konec zatne tipec, trh nebude schopen neomezene zdrazeni ustat, sebelepsi vymysl je k nicemu pokud neni ekonomicky.
Jak prima AI premysli je nejlepe videt na tom jak utichla euforie nad autonome software rizenymi auty. Bez fosilni energie pujdou cela odvetvi prumyslu do kytek a uz je to paradne na ceste. To vse souvisi s 1913 legalizovanym penezokazectvim ktere neni nic jineho nezli financni pyramida, ktera v 1990 letech dosahla kulminacniho bodu a je v procesu kolapsu. Jak covid, tak klima saskarna nejsou nic jineho nezli krecovity pokus zhrouceni systemu zabranit, maji smulu.
Umělá inteligence NEzklamává.
To NIE JE inteligencia – to je iba veľmi rýchlo fungujúca ZLÁ napodobenina ľudského mozgu. Rýchla a hlúpa-
Nemá emócie, city, skúsenosti, strach ani radosť,
Je to rýchly debil.
Je to farboslepý magor maľujúci farebné obrazy.
Je to decko ktoré nezarobilo ani halier, ale s vreckovým od rodičov ide na burzu.