Zpět

Rada starších

Text 26.10.2020

Milí posluchači, milí přátelé,

potkáváme se spolu už několik let u pořadu Kupředu do minulosti. Těší mě, že si k zásadním tématům mohu zvát zásadní hosty. Ale najednou se mi zastesklo po rozhovorech – kvůli hostům samotným. Po těch příjemných setkáních s lidmi, které chci poznat a léta z dálky pozoruji, anebo už je znám a mám ráda. A tak vznikl další projekt Rádia Svobodné universum – pořad Rada starších.

Proč Rada starších? Protože jsem dlouholetým pozorováním zjistila, že po padesátce se přestáváme brát tak vážně. Protože po padesátce už víte, že některé věci nestihnete, a tak mnohem pečlivěji zvažujete, čím život naplníte. Už nepotřebujete dělat dojem na každého, a tak nevysíláte signály, aby si vás ten či onen všiml – a nabídl vám roli či práci. Už víte, že nedobudete svět, a jste-li moudří, tak se s tím smíříte a rozhodnete se trávit čas tím, že svět nedobýváte, ale obdivujete. A toto zjištění osvobozuje! Neplatí to stoprocentně, ale dá se říci, že obecně ano. A přesně s těmito lidmi si budu povídat.

Prvním hostem bude neurochirurg prof. Vladimír Beneš a společně otevřeme nejednu hlavu.

Diskuze:

  1. Dobrý den, po padesátce. Tak za 3-4 roky se těším na shledanou. 🙂 Věřím, že pokud nenastane 3. republika nebo „království“, tak opravdu poslední možností je rada starších. O slíbeném království Boží jsem také slyšela. „Restart“ společnosti. No ale opět je to o nás a vše je třeba zvládnout. Jde o sebepoznání. Lidé se postupně probouzejí. Každý má své tempo. Lidé pochopí, že jsou svobodní. Věřte, kdybych to mohla urychlit, urychlím to. Ale každý jde sám „za sebe“. Pěkný víkend.

  2. Kultivovaný projev Martiny ano, ale vědomě zamlčela že po krachu společnosti nastane slíbené království Boží. Je to ideální vize. Třeba někdy sebere odvahu a vyjádří se k tomu.

  3. Velice vám děkuji za Vaše pořady. Zajímaví hosté, zajímavá témata a kultivovaný projev paní Martiny. Držím palce vaší práci. Zdraví vás Ludmila z Ostravy.

Napsat komentář