Zpět

Prezidentske kecy

Text 10.5.2023

Tuž mám radost, že vám můžu oznámit vznik nové knížky, kterou tentokrát sestavil nakladatel z nejrůznějších mých rozhovorů za posledních sedm let.

Poskytovat rozhovory a předpovídat vývoj v nejrůznějších oblastech, od ekonomické až po politickou, je velice ošidná věc. Vždycky se totiž najde někdo, kdo si daný rozhovor otevře po několika letech a pomyslí si – no to je ale pitomec, vždyť vše se odehrávalo naprosto jinak, než to tenhle pisálek tenkrát popisoval.

A tak nyní, po sedmi letech od poskytnutí prvního rozhovoru, se můžete začíst a sami posoudit, v kolika hodnoceních a předpovědích jsem měl dobrý odhad situace a naopak, v kolika jsem se mýlil. Na mnoho těch – dnes historických – rozhovorů, jsem už zapomněl.

Ale musím se přiznat, že když jsem si přečetl celý tento „sborník“, který mi nakladatel předložil ke korektuře, byl jsem příjemně překvapen, že poměr předpovědí dějů budoucích je asi v poměru 95/5 v můj prospěch.

A z toho mě trochu mrazí. Vzhledem k mým aktuálním hodnocením vývoje na východní frontě by to znamenalo, že před námi je eskalace války, vtažení Středoevropanů do toho nesmyslného souboje USA/Rusko, rozdělení Ukrajiny a hospodářská krize, po které tolik toužil starý Rotschild.

Ne, opravdu nepotřebuji být babou Vangou a budu rád, když se poměr otočí na 5/95. Protože pokud ne, tak Bůh s námi.

A tady je pár citátů ze starých rozhovorů:

Komunisti v posledních volbách dostali 8% a pokud nebudou aktivní a nepostaví se otevřeně na stranu zájmů lidu, na který dennodenně dopadají regulační snahy státní moci, tak se příště nemusí dostat do parlamentu. (březen 2018)

Mám divný pocit, že na rok 18 budeme vzpomínat jako na dobu svobody, míru a prosperity. Přitom jedeme z kopce dolů, radujeme se, jak krajina ubíhá a netušíme, že strojvůdce už to sám nezvládá a vlaku nefungují brzdy. (leden 2019)

Mrzí mě, že národy Ukrajiny a Ruska byly vmanévrovány do situace, kdy stojí proti sobě. Není to v zájmu obyvatel Ruska, ani obyvatel Ukrajiny. Hra, která se tady hraje, je špinavá. Povedlo se opět uvést v život starou Bismarckovu doktrínu, která hovoří o tom, že slovanské státy je třeba štvát proti sobě, aby nezískaly na síle. Nemá smysl tady rozebírat příčiny, napsal jsem o tom v době vzniku Majdanu dost. Každý rozumný čtenář si pět let po Majdanu sám dokáže odpovědět na starou dobrou otázku „cui bono“ – komu to posloužilo? Rusku, proti kterému je to používáno jako klacek? Ukrajině, která byla ožebračena a okradena o zdroje? Nebylo to v zájmu ani ukrajinských, ani ruských obyvatel. (leden 2019)

V následujících týdnech i měsících po prezidentských volbách na Ukrajině můžeme očekávat cokoliv, včetně eskalace války, bankrotu země a chaosu podle argentinského scénáře. (leden 2019)

Na Ostravsku se mluví o tom, že fabriky stojí, zbytek jede na třetinu výkonu a pražská média si toho nevšímají. Mluví se o tom, že se chystá neuvěřitelné zadlužení nás všech a nikdo se nechystá šetřit, krmí se paraziti, úředníci a udavači, nakupují vrtulníky z USA a nikomu to nevadí. Lidi vidí, že před námi je otevřena obrovská propast. (červenec 2020)

Napsal jsem, že když Trump zázrakem vyhraje, staneme se svědky občanské války v USA a z toho vycházející celosvětové krize. Pokud Trump nevyhraje, pak můžeme očekávat války po celém světě, od té biologické, jejíž účastníky právě jsme, až po ty horké, kdekoliv na světě a v jakékoliv formě a ta celosvětová krize přijde tak jako tak. Obávám se toho velice, plánovali to dlouho. (duben 2021)

Lídr ODS Fiala tvrdí, že ,,tyto volby rozhodnou o všem“. No tak za prvé, pan Fiala pro mě není lídr. Že je aktuálně ve funkci ředitele bývalé pravicové strany, tomu rozumím, ale lídrem není. Lídr se chová a vystupuje jinak. Tyto volby nerozhodnou vůbec o ničem podstatném pro voliče. Řítíme se do záhuby tak jako tak a nejsme těmi, kteří by o směrování cestě do pekla rozhodovali. (říjen 2021)

Mnozí žijí v iluzi, že několikanásobný růst cen surovin a energií nebude mít vliv na jejich peněženky, protože se o tom v České televizi a jiných hlásných troubách režimu ještě nemluvilo. Jenže inflační vlna po zdražení pohonných hmot, plynu a elektřiny bude mít kritické dopady na úspory občanů, ty se rozplynou jako pára nad hrncem a to může mít devastující účinky na společnost. (říjen 2021)

Nová kniha „PREZIDENTSKÉ KECY“ je připravena k objednání na E-shopu Knihu chraň,

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář