Zpět

Sklapni, nebo Tě smažem!

Video 18.1.2021

Všechny příspěvky s Martina Kociánová

Diskuze:

 1. Žena snů :o) Napoprvé, jsem vůbec nechytal, co praví, jen jsem zíral – ryzí ženstkost se vším všudy a v hlavě to má srovnané… Napodruhé jsem raději zavřel oči a má pravdu, předsedo, má velkou smutnou pravdu…

 2. Upadnout do sítí těchto lidí je jako předat čertu krví psanou blánu s úpisem vlastní duše. Je až mrazivé v této souvislosti číst zjevení Sv. Jana – též známé, jako Apokalypsa. Volám spolu s Heideggerem: – „Už jenom nějaký Bůh nás může zachránit“ . . .

 3. Poslanci mají rozhodovat, co se smí, ale proč nám šéfují velké soukromé firmy? Protože kdo má peníze poroučí. Donald byl konjunkturní patriot, businessman, showman, teď je pro stádo třeba krizového globalistu, aby plebs zapomněl co je konjunktura pro masy.

 4. Ano, Martino,
  díky za vaše slova, naprosto se s nimi ztotožňuji.
  D. Trumpa jsem nemusela nikdy, ale z těch zásahů mě mrazí.
  Možná je to tak, že každý systém, který přestává být životaschopný a spěje ke svému konci, se u moci v křečích snaží udržet za každou cenu…

 5. Chcete absolutni svobodu slova? Povolit propagaci nasili, intolerance, fasizmu, komunizmu, fundamentalizmu, nabozenstvi nebo jinych zloideoligii? Nesmysl.
  Cenzurovat vse, co neni hyperkorektni? Nesmysl.
  Jedinou spravnou cestou je nejaka stredni cesta. Pak je smaznuti Trampa na hrane, ale je to v poradku.

 6. Dano H. , tak to se divím, že vám pan Schwarzenberg neodpověděl.
  On totiž migranti ubytovává, konkrétně ubytoval toho dyzydenta, co si statečně přibil pytlík na Rudém náměstí a měl manželku Kozu a 3 dětičky.
  Ubytoval ho na Orlíku , když se od něj odvrátili pražští umjelci, neb silně kradl a sdělil, že to není žádná hanba, neb je anarchista.
  Chudák pan knýše, to si nezasloužil, takové podesírání.
  ?

 7. Pane Matěji Arone, přijde vám normální někoho roky prezentovat jako nejmocnějšího muže světa a vzápětí ho označit za nebezpečného psychopata???
  Něco je blbě, takhle ode zdi ke zdi to snad neberou ani v Zimbabwe.
  Kéž se už Amíci vybodnou na mistrování zbytku světa a začnou se věnovat sami sobě.

 8. pane Šťastný Václave , vy jste napsal že Martina Kociánová je slepice ??? proč … protože má svůj názor …..který je jiný než je váš ….. nikoho neosočuje , neuráží , neponižuje ,tak my vám , nebo jenom já teda říkáme že jste pěkně trapný blbeček , nic ve zlém , jinak vše OK , to by se Vaškovi Havlovi určitě nelíbilo .

 9. Slepice. Nic jiného než sebestředná, „všemoudrá“ SLEPICE., která upřednostňuje se zviditelnit před přemýšlením. Evidentně neví, že svoboda úzce souvisí se zodpovědností. Bez ZODPOVĚDNOSTI svoboda vede k anarchii. Položila si tato SLEPICE kdy otázku, zda vyzývat k pochodu na Capitol bylo zodpovědné?
  Lidé jsou různí a každý si takovou výzvu vysvětlí jinak – no, a dopadlo to, jak to dopadlo.
  Co by např. měl Twitter udělat mě, kdybych vyzýval k pedofilii, ke znásilňování nebo vraždám? Kdybych kázal nacismus, nebo radikální islamismus? Mají mě zakázat, nebo ne? Svoboda slova není bezbřehá. Podle mého je na každém zdroji informací, zda takovouto informaci bude šířit dál, nebo ne.
  Holt si každý musí najít takový informační kanál, který ty jeho názory publikuje, a je na každém z nás, zda budeme z tohoto informačního kanálu informace čerpat.
  Existují Parlamentní listy. Jsou plné komunistické propagandy. Já se domnívám, že komunismus by měl být zakázaný jako fašismus, nacismus, nebo radikální islamismus.
  Já s názorem této kdákající SLEPICE nesouhlasím. Ne kvůli jejímu názoru, ale protože nevede dialog. To, co hlásá, je její subjektivní názor, pro mě to je demagogie.
  I ten Twitter má právo na vlastní názor. No, a jestli se dopracoval k tomu, že názor někoho jiného může být nebezpečný, tak ho prostě preventivně dál nebude šířit.
  Je přeci jasné, že kdybych nabádal k nenávisti, tak ta moje nenávist může být převzata různými lidmi s různou intenzitou. Otázkou pouze je, zda jsem spolupachatelem s „různou“ intenzitou, nebo jsem spolupachatelem s „konstantní“ intenzitou – např. „intenzitou“ toho nejhorší výsledku.
  Ona ve svém monologu mluví o rasismu, praktikovaném při vstupu do restaurace. Copak jde o rasismus, když nechci pustit do restaurace násilníka?
  Na tomto videu si ta dívčina osobuje právo říkat jiným co smí a nesmí, zatímco jim totéž právo upírá.

 10. Matěj Aron:
  – žádný obcan nepotrebuje at mu názor tvoří někdo třetí
  – je úplně jedno co Trump píše je to jeho názor
  – některé je nejlépe ponechat osudu protože se znemozni sami tj. bez cizího přičinění
  – aby si soukromé firmy hrály na soudce či na tvůrce názorů občanů tak to je jen jina totalita s níž všichni nad 45 mají osobní zkušenost

 11. Když se ještě u nás mluvilo víc o migraci než o kovidu, na Parlamentních listech jsem se několikrát zeptala „knížete“ na jeho profilu, když nám ty migranty tak doporučuje a nemůže Čechům kvůli nim přijít na jméno (a Rakousko s nimi v té době mělo velké problémy), kolika z nich on sám s jeho majetky v Rakousku nebo jinde pomohl. S ubytováním, znalostmi jazyka i prostředí, atd. Podotýkám, že jsem se ptala slušně a zcela vážně. Přesto mi můj účet zablokovali. Zdůvodnění jako vždy – špatné otázky!!

 12. Twitter, FB,…. jsou soukromé firmy, ale začínají ovládat veřejný prostor.
  Tím mohou ovlivňovat „prostor myšlenek“, politickou soutěž,..
  Takže musí být podřízené autoritě státu, která zastupuje občana.
  Nemusím mít Trumpa rád, ale to co udělaly nejen mediální korporáty bylo šílené, nebo možná ještě horší.
  Ukázaly jasně, kdo tu začíná skutečně vládnout.
  Tito lidí se evidentně nezakecávají.
  Martino, byla jste skvělá, a seklo Vám to.

 13. Reaguji tímto na Matěje Arona: Ne, Martina Kociánová neplete věci, které nemají nic společného. Jen Vy jste spojitost nepochopil a nebo jste tak tvrdě připoután k svému názoru, že veřejnost musí být chráněna před nebezpečnými výroky a nepravdivými informacemi. Takový je Váš názor, můj je jiný. Cenzura je nástroj totality a nikdy by používán být neměl, už vůbec ne ve společnosti, která se chvástá svobodou a demokracií. Pokud někdo sdělí výrok, který někdo jiný považuje za nepravdivý, nechť je možnost jej označit, vyjádřit se k němu, ale určitě ne jej mazat. Giordano Bruno byl upálen na hranici mimo jiné za to, že tvrdil, že Země a Slunce nejsou středem vesmíru a že vesmír je nekonečný. To tehdy nebylo v souladu s „pravdou“. Umlčování lidí, kteří mají jiný názor, nebylo ale jen taktikou katolické církve, ale třeba i nacistického nebo komunistického režimu. Vadí mi, že se tyto praktiky vracejí. Trump je šašek, který dokázal ovlivnit hromadu lidí, ale ani jeho svoboda projevu by neměla být potlačována. Takovým způsobem lidé zůstanou ovcemi, místo aby byli vedeni ke kritickému myšlení. Jak by se Vám líbilo, kdyby někdo z redakce Váš názor odstranil jako scestný?

 14. Nejsem člověk který něco komentuje na internetu ale upřímně reklama na youtubu mě naštvala tak že musím. Pletete věci který spolu nemají nic společnýho, Trump má miliony podporovatelů kteří hltají jeho názory , proto je na místě když Twiter Facebook atd… chrání veřejnost před nebezpečnými výroky které Trump hlásí. Četla jste někdy to co byl schopen napsat ? Tu haldu nepravdivých informací které mu museli mazat aby je jimi nikdo neřídil jako například slavně pícháni dezinfekce do žil jako způsob léčby Covid-19 . Zablokovàní Trumpa se stalo až teď protože mu končí mandát a už v tuhle chvíli pro ředitele sociálních sítí není hrozba. Když se vràtím k tomu jak jste říkala o tom jestli se máme taky bát vyjadřovat svůj názor ikdyž bude špatný tak buďte v klidu .. nikdo z nás ani vy v celku nikoho nezajímáme , skupina lidí kterou můžeme ovlivnit není v celku tak velká. Trump byl s stále je celosvětová hrozba a tahle reklama kterou jste udělali si nemyslím že vrhá dobrá světlo na vaše radio pro lidi se zdravím rozumem. Děkuji za přečtení

 15. Bylo by nepripustne, kdyby prezidenta takto utnulo verejnopravni medium, kde cekam neco jako povinnost ochrany svobodneho projevu (nepripustnost podobna zminenemu ‚tipnuti‘ od posty, ci opravnenost pozadavku soudniho rozsudku o trumpove podnecovani k nasili pro vymazani jeho uctu). Ale soukrome medium jako twitter? Intuitivne bych to videl spis jako neproziravost politika, ze medialne zije v soukrome socialni siti kde takove prostredi nemusi mit garantovano. ALE – to sestreleni konkurencniho parleru je podpasovka – problem zde bude opravdu hlavne to monopolni postaveni velkych hracu. Dekuji panu Pechovi za link na hezky clanek o pravech a monopolech (vcetne detailu toho sestrelu), take doporucuji.

 16. Dekuji, Martino, nejen za tento prispevek , ale rovnez za celou platformu Radio Svobodne Universum. Vice nez dvacet let ziji ve Spojenych Statech, a prestoze se trendy, ktere dozravaji prave ted, daly snadno vystopovat uz na konci dvacateho stoleti, nyni ziskaly az neuveritelny a az donedavna tezko predstavitelny spad. Zatimco pred nedavnem, a to zejmena v akademickem svete, vladla snaha o politicky konkretni “dobrovolnou” autocenzuru, nyni uz to mame ve vsech odvetvich tak rikajic “natrvdo” a z autocenzury zmizela predlozka auto-. V politicko kulturnim prostoru se zde ve Statech se ozyvaji hlasy volajici po “Pouceni z krizoveho vyvoje”, jak jej zname my z historie pookupacniho normalizacniho obdobi v CSSR. Dokonce I slovnik je podobny, vcetne vsech tech “zradcu, samozvancu a prisluhovacu”.
  Bylo by jen iluzi si myslet, ze to co se deje v soucasnosti v US nema zadnou spojitost s Evropou ci Ceskem. I zde plati mnohokrat citovane verse John Donne “… send not to know, for whom the bell tolls. It tolls for thee.”
  Jeste jednou proto dekuji za to, ze poskytujete platformu hlasum, ktere nejsou v soucasnosti popularni a nebo dokonce vystupuji proti oficialne propagovanemu narativu.

 17. Ad pan Perkušný: Dojdou-li nám argumenty, můžeme začít nadávat… Za ty vaše sprosťárny by jste si zasloužil, jak říká staré přísloví, pro hubu na hubu. Vznešeněji latinsky : Furiosus ipse furores satis punitum.

 18. Martino, díky za skvělý komentář k tomu co se děje a vůbec za všechny vaše rozhovory.
  Obávám se, že to je tragédie pro celá západní svět.
  I u nás jede mazací kultrura naplno. Já mám na Idnes doživotní ban. Nikoliv snad za nějaký vulgární či nenávistný příspěvek, jak by si snad někdo myslel. Jen za ironickou reakci na to, že redakce zrušila u jednoho článku diskusi a já to u jiného okomentoval.

 19. Soukromé firmy si mohou v tomto ohledu dělat, co chtějí, ty blbá píčo. Nikdo nikoho nenutí jejich služby využívat.
  Schválně, jestli tu ten komentář necháš. Ty blbá píčo. Ty blbá píčo, co propaguješ kdejakého šarlatána, podvodníka a lháře. Ty blbá, blbá píčo.

 20. To: Richard PECH
  – – –
  Z těch několika řádků není poznat, zda to, co píšete, myslíte vážně, popřípadě do jaké míry Vás vede religiozita. Předpokládám, že jste věřící nebo alespoň k víře inklinující agnostik.
  – – –
  Boblig z Edelstadtu byl zcela pozemský psychopat, dnes by se dalo říci „modrý“ nebo „rudý bolševik“ a oportunista uprostřed systému, ne nepodobného tomu dnešnímu – demokratistickému.
  – – –
  Jan Hus je příklad, kdy Vás někdo „smázne“, protože mu stojíte v cestě, bez ohledu na Vaši slušnost nebo fanatismus.
  Intriky a bezohlednost sebestředného Zikmunda Lucemburského tento asociální rys systému a děj pouze dokreslují.
  – – –
  BTW.
  Bezcitnost a bezohlednost zakrytou pragmatismem předvedl například i George Friedman v Chicagu 4.2.2015. Důsledky nyní nese celý svět.

 21. Paní Kociánová moc vám děkuji, je povzbuzující slyšet někoho, kdo má stejný názor. Zvlášt v této době, když člověku připadá, že svět se zbláznil. Díky vám, že si zvete hosty a děláte novinařinu, tak jak si myslím, že by se měla dělat. Jste úžasná.

 22. MAL:
  Církve (té katolické) se musím zastat.
  Ano, předali Jana Husa světské spravedlnosti k upálení, ale on byl skutečně heretik a hlásal bludy, jako třeba, že náboženské úkony provedené nemravně žijícím knězem jsou neplatné – což by znamenalo, že většina mužů té doby by měla doma nikoliv ctnostné manželky, ale děvky, a ty by jim rodily nemanželské bastardy a nikoli „děti vzešlé z lože manželského“.
  Na koncilu v Kostnici se řešily daleko důležitější věci než případ jednoho katolického fanatika z Prahy. Vyřešilo se tam papežské schizma, kdy byli v jednu chvíli i tři papežové, kostnický koncil byl mistrovským dílem císaře Zikmunda Lucemburského, nemohl dopustit, aby se mu rozutekli preláti, které tam dokopal z celé Svaté říše římské, kvůli jednomu pomatenci, byť byl jednu chvíli i rektorem Karlovy univerzity.
  Je třeba si spravedlivě a čestně říci, že upalování čarodějnic a i pozdější vyvražďování indiánů v Severní Americe bylo především „hobby“ protestantů, nikoliv katolíků.
  Důsledky tohoto fanatismu jsou v protestantských zemích vidět doposud – ošklivé ženy tam nebyly vždycky, to jen se tehdy ošklivé baby zbavily konkurence, za vydatné pomoci úchylných mužů a ochudily genofond těch zemí natolik, že to je vidět dodnes.
  U nás, s výjimkou Velkých Losin, čarodějnické procesy prakticky neprobíhaly, stejně tak tomu bylo v ostatních zemích, převážně slovanských, tedy tam, kde byla rozšířena katolická či pravoslavná církev.

  Kladivo na čarodějnice je velmi poučný film – celé to bylo dílem jednoho hamižného inkvizitora a hlouposti jedné paní kněžny, která se příliš nestarala o blaho svých poddaných, církev sama se v tom tloukla jako nudle v bandasce, nedokázala té brutalitě čelit.

 23. To: Hanka
  Zmatenost 🙁
  – – –
  Církev „smazala“ Jana Husa a další tisíce lidí, kteří se jí nelíbili.
  Americká demokracie „smazala“ původní obyvatele a další milióny lidí. atd.
  – – –
  „Levice“ je konstrukt asociálů křičících: „Chyťte zloděje.“

 24. Ano Martino děkuji, říká se tomu „kultura mazání“, kdy soukromá společnost určuje co MY jako jejich zákazníci a klienti můžem. Podporuje tvoje firma Trumpa, hm tak ti přestanem dodávat, zablokujem tě, smažem tě. A to co jste řekla, je také důvod proč twitter, facebook nemám.
  Nazvala bych to levičáckou lůzou o které mluví Jordan Peterson, nelíbíš se mi smažu tě. Martino zkrátka opět ze srdce děkuji

 25. Proč?
  – – –
  Protože lidé připustili, aby byl gauner a egoista hrdina?
  – – –
  Protože lidé připustili systém, ve kterém se lhářům, asociálům, deviantům a psychopatům výjimečně daří?
  – – –
  Protože jsou lidé líní, primitivní a zbabělí?
  – – –
  Protože dostali místo moudrých, a možná ne příliš hezkých, příležitost jedinci s blonďatými vlásky, pořízci s vyvinutou muskulaturou, ale prázdnou hlavou nebo individua schopná se sice nabiflovat na státnice, kterým však již nezbylo v hlavě na schopnost informace lidsky a moudře využít?
  – – –
  Zaslepenost?

 26. Je to jednoduché zrušit účty u takových bastardů a přejít ji nám, pokud je kam, pokud ne tak je zrušit celkově!
  Je to pár let, kde internet, mobil neexistoval a také se žilo, možná bohatěji než dnes.

 27. Tak věčný problém. Co je lepší kapitalismus nebo totalismus. Nic není ideální. Obyčejný pracující coby otrok systému si nepolepší. Vždy je tu vládnoucí oligarchie se svými praktikami. Záleží na tom jak dalece jsou chtivý majetku s mocí. Svobodný systém neexistuje. Teprv budoucnost najde schůdnou cestu.

 28. Karel Marx o tom psal už ve svém Kapitálu, a učili jsme se to před rokem 1989 v Občanské nauce – Monopolistický kapitalismus – vrcholná fáze vývoje kapitalismu.
  Tedy, nejsem marxista, ale vím, že je velmi užitečné dobře znát i názory, se kterými nesouhlasíme, protože i v nich je velký kus pravdy. Vysvětlím proč..

  Poměr pravdy / lži je zhruba následovný:

  Žurnalistika / Propaganda = 50/50 – tedy, v novinařině a v propagandě můžete z poloviny lhát, a projde Vám to.

  Historie, zejména ta nedávná, už může být zkreslená maximálně z 10% – poměr pravdy/lži je tedy zhruba 90/10

  Filosofové a tvůrci světonázoru to mají nejtěžší, ti musí psát/hovořit pravdu z 99%, aby protlačili jediné procento lži či falešné informace..

  Už chápete, proč je užitečné znát knihy starého Karla Marxe? V popisu chování monopolistického kapitalismu se určitě nezmýlil, ani nelhal.

  To, co tu nyní probíhá, je monopol, který se brání.

  V USA totiž mají PROTITRUSTOVÉ ZÁKONY KTERÉ by Donald Trump na internetové Tyranosaury uplatnil, zatímco progresivisté tak neučiní, protože jim jdou na ruku.

  OMEZOVÁNÍ SVOBODY SLOVA JE, dle mého názoru, „JEN“ nepříjemný VEDLEJŠÍ ÚČINEK, STEJNĚ JAKO TŘEBA U LÉKŮ A OČKOVÁNÍ.

 29. Martino, skvělé:-) a smutné. Myslím si, že část generace z východního bloku, která zažila cenzuru, to vnímá dostatečně a není ji z té představy dobře, tak jako vám. Část té generace vyměňuje svobodu za důchod, třeba moje rodiče, kteří na jednu stranu sledují, co se děje a na druhou stranu vnímají, že jim Maláčová přidala…

  No a pak je tu generace mlaďochů, která se dokonce domnívám, že je to správné, že se cenzuruje, to jsou ti hyperkorektní, uvědomnělí a „indoktrinovaní“… V dnešní době je často poznáte i podle roušky na ústech na liduprázdné ulici, ti dokonce napomínají, že ji nemáte, protože je přece nařízeno ji mít… a je na to zákon. Argument, že 6 milionů lidí se zplynovalo podle zákona považují za demagogii:-(

  Takže jo, znervoňuje mne co se děje, vidím ukrajování svobody na všech stranách, jen nějak nevím, co s tím, krom upozorňování, na to, že se to děje a osobní odvahy, kdy v rozhovorech říkám, co si myslím. Ne vždy, protože někdy druhá strana příjímače nevnímá a vede si svou… Ovšem, nadšenci očkování, rovnoprávnosti, Andreje atd si to samé myslí o mně…

 30. Nastal čas přeformátovat společnost na Tvořivou, kde pojem „moc“ neexistuje. Společně to dokážeme lehce:-) Každý chce žít svobodně a šťastně, v míru a komfortu, tak to pojďme změnit. Tvořivá společnost to všem umožňuje:-)

 31. Přemýšlel jsem při tomto videu co vlastně dělat? Nakonec začínám mít pocit, že je ta situace strašně stará a že o tom píše už Starý mistr a také mistr Žvang.. ano máme starost o potomky, ale my jsme také vyrostli v divokých dobách (připadaly nám normální) a poradili jsme si – takže i našim potomkům bude jejich doba nejspíš připadat přirozená a oni se neztratí..
  No a my.. já se ubírám cestou Taoismu od vnějších věcí směrem do sebe, do přítomnosti, snažím se dívat se kolem a vidět i všechny krásy, poslouchat co mi kdo řekne pozoruhodného, čichat přírodu a snažit se na svět hledět s láskou.. takže toho mám „až po staříčkovo..“ ?

 32. Ja se nikde a nikdy nevyjadruji sproste nebo vulgarne a vzdy napisi slusne muj nazor a nedovedu pochopit, ze na novinkach jsem zablokovana „Váš účet je trvale zablokován za porušování smluvních podmínek.“ Nemam sanci se nekde zeptat, na maily neodpovidaji tak jse me to zahadou. Pritom maji zmenene prispevky, drive to bylo pod celym jmenem i bydlistem coz dneska staci jen zacatecni mail a pod mojim plnym jmenem jsem tam psala min. 10 let!!!!!

 33. Je to tragedie Ameriky a s ni celeho zapadniho sveta. Kde je doba Reagana, Elvise, letu na mesic. Svet odvaznych, podnikavych, svodnych lidi. Silenosti typu LGBT, Mee too, BLM, zelenych fanatiku si nikdo nedokazal predstavit. Zatim si rozsah tragedie uvedomuje jenom malo lidi.

 34. Je to hodinka, co jsem zahlédl vyhlášení šéfa Parleru, že do měsíce jej obnoví. Snad se mu to podaří. Jemu i Vám Martino, obrovský obdiv.

 35. Dnes jsem na Novinky.cz napsal slušně a věcně svůj názor na válku v Iráku s jejími důsledky až po dnes a hned jsem byl zablokován. Za to jsem v listopadu asi nedemonstroval. A bude hůř.

 36. Jeste bych se na to podival i jinak. Pouzivam fb a ggl, ale jen jako takovou pavlac. Neni to pro mne zdroj informaci ani stezejni pomucka. Takze je muzu smele ignorovat nebo nepouzivat vubec. Tyto soc.site. nejsou oficialnim mluvcim nikoho a ani arbitrem. Proto necht si blokuji koho chteji, pokud neberou penize ze statnich rozpoctu nebo nevyuzivaji verejny prostor na ukor jinych subjektu. Jako ja, snad svobodomyslny jedinec si dovolim vypinat vsechny kanaly, kterymi ke me proudi slovni prunem prezidenta Zemana nebo kohokoliv ze soucasne vlady ČR, tak i slozita entita soc.site muze svobodne neprijmout a nepodporovat kohokoliv… mejme na pameti, ze soc.site jsou pouze zprostredkovatele informaci a ne jejich tvurci. …. takze je vlastne nedulezite zda nejaka ss nekoho blokuje. Desivejsi je pro to, ze jim, ss, nekdo dava takovou dulezitost a ze vubec nekdo chce hrat jejich hru.

 37. Už dle Vašeho vyjádření pane Karlíku,je ztráta času toto rozebírat,jen krátce:zhoršeni stavu na všech urovnich tzn.I na úrovni buněk o 15-20% a ani po vice jak měsíci se to u lidí v Británii nezlepšilo.Milan Dvořák

 38. Protože jsou mocní a protože tím pádem mohou. Téměř cokoliv. Až do té doby než jim ta moc, kterou jsme jim dali, zůstane. Oni nabízeli, my jsme brali. A vůbec jsme si neuvědomovali, že se na nich “začínáme existenčně stávať závislí”. Domnívám se, že obdobné je to s potravinářskou soběstačností a je jen otázka času kdy to pocítíme. Pozitivní, co na tom vnímám, je to, že by konečně statisticky významná část obyvatelstva pochopila, že o každpdenní štěstí se musíme zasloužit sami, protože pokud ho svěříme do rukou jiným, bude to za cenu zviditelnění ztráty svobody, která tam mimochodem zřejmě byla přítomná od samého začátku.

 39. Ale ano, volili jsme je. A volíme je pokaždé, když jejich služby znovu otvíráme. Pokaždé znovu souhlasíme s jejich podmínkami. Tu obrovskou moc jsme jim dali do rukou všichni a svobodně. Bohužel…
  Nevím, který ekonom (možná F.A. Hayek) predikoval, že dalším zřízením které vystřídá demokracii bude nadnárodní aristokracie resp. dědičná nadnárodní oligarchie…
  Míříme k tomu mílovými kroky.

 40. Ano, děkuji Vám Martino ,s tím musím souhlasit.Sám to zažívám hojně,kdy jsou mazány mé názory na vakcínu,které nikde nepřebírám,jen sděluji co vidím a co změřím na lidech,kteří absolvovali očkovací dávku od Pfizeru proti covidu.Mám tu schopnost,léčil jsem několik lékařů a prostě vidím u všech oslabené zdraví až o 20% po vakcinaci.A to už se médiím nelîbí,lépe řečeno asi těm,co za nimi stojí.Ještě jednou děkuji.Milan Dvořák

 41. Připomíná mi to scénku z roku 1968 ( kterou znám z páskového magnetofonu ), jak Miloslav Šimek volá ze západního Německa občanu Dušanu M. Pupákovi z Prahy. ( Jiří Grossman ). ,, cože? Vy tam nemáte svobodu projevu?“ ,, máme, ale musíš držet hubu“…..

 42. Tak se nám ta demokracie nějak hroutí.
  Během doby socialismu v naší zemi jsem vzhlížel k USA jako ostrovu svobody. A se mnou naprostá většina mých krajanů.
  Užíval jsem si svobody slova pár let po konci vlády jedné strany, ale už je mi znovu zle.
  Kde je ta demokracie, když po zmanipulovaných volbách je zakázáno psát, že byly zmanipulované?
  No, je třeba to nevzdávat – ještě mám psací stroj, který umožňuje vytisknout pět kopií ?

 43. A k tomu ta nová pravidla, která zavádějí sociální sítě… Jde to od deseti k pěti. Vlak je velmi rozjetý a je to pěkně výkonná mašina. Bohužel si neumím v současné situaci představit sílu, která by tu mašinerii peněz a moci dokázala zastavit. Vlády jsou dnes už bezzzubé.
  Jen byste se líp poslouchala, paní Kociánová, kdyby ty ruce byly klidnější. 🙂

 44. Mluvíte sice úplnou pravdu – ale co my s ní?? Naše zemička je jenom Bruselskou kolonií v Brežněvovském režimu „omezené suverenity“ tak jakou moc mají místní domorodci? Prozatím takovou, že si můžeme u voleb zvolit toho „zlého a špatného“. Američané jsou nejmocnější národ na světě, mají demokracii, svobodné soudy – a ani oni nic nezmohou..

  Víte já se snažím od toho všeho odstřihnout – a poslouchám Vás teď jenom proto, že jste krásná, chytrá a zajímavá žena.. a že jsem až do konce videa doufal, že uslyším i něco pozitivního a nadějného..

 45. Díky paní Kociánová za Vaší skvělou práci. Cenzura, kterou zde velmi přesně popisujete, je samozřejmě absurdní a ZCELA typická pro totalitní režimy. A víte, co je bizarní? Spousta lidí se domnívá, že toto chování sociálních sítí je správné, neboť jde o typické chování tzv. svobodného trhu, a protože jde o soukromé sociální sítě, mohou se v podstatě chovat (v rámci obecných zákonů), jak je jim libo! No pokud tento absurdní názor domyslíme do důsledku, tak úplně postačí, když se tito a další finanční velikáni sjednotí a shodnou na v podstatě jakémkoliv postupu a mohou nám tady zřídit totalitní systém, o jakém se nesnilo komunistickým ani fašistickým pohlavárům ani v těch nejodvážnějších snech! NEBOLI, pokud je tento stav skutečně logickým vyústěním tzv. svobodného trhu, kam ten údajně svobodný trh dle této logiky věci směřuje? No k nesvobodě. Jak je to možné?

 46. Děsí mne ohlušující mlčení médií veřejné služby k tomuto smrtelnému nebezpečí pro svobodu a demokracii.

 47. Jana Zwyrtek Hamplová v rozhovoru řekla: Kdo uchopí prapor svobody slova, bude hrdinou doby… chtělo by se dodat: ale rychle. Ne snad proto, že by to mohl někdo udělat dřív, ale proto, že brzy už nebude co uchopit.

Napsat komentář