Zpět

Protiukrajinske nalady v Polsku

Text 23.9.2023

Doby, kdy na polskych ulicach povlavaly žlutomodre vlajky, su pryč už davno.

Fčil se ovšem zda, že se naprosto obratila nalada a vztah Polaku k valce na Ukrajině. Neni se čemu divit. Polsko udělilo podle Chlopa v tisni přes 1,5 milionu viz. Když sem při každe navštěvě Polska sledoval vyoblikane kyjevske paničky s pejskama, jejich namachrovane protějšky v luksusnich autach a reakce Polaku na ulicach, bylo jasne, že dřive nebo později podpora skonči a změni se v opak.

Mimochodem, když zme u tych statystyk, milion Ukrajincu/Rusu (ne každy, kdo ma ukrajinsky pas, je Ukrajinec, vychodně od Dněpru je většina Rusu, kyjevsky režim je ovšem označuje za Ukrajince) je v Německu, pul milionu viz bylo vydano v Česku.

Přes sto tisic viz pak vydaly dalši země, jako Brytanyja, Italija, Španělsko, Bulharsko, Rumunsko, Francie a Slovensko. Do Kanady a USA zamířilo od loňského února dohromady něco přes 400 tisíc Ukrajinců.

Zajimave je, skoro 3 miliony tzv. Ukrajincu uteklo do Ruska (ruske uřady uvaďaju 5 milionu, OSN uznava enem 3).

Zda se. že polska trpělivost skončila. Na ulicach a v elektronyckem prostoru se objevuju protiukrajinske materyjaly. Některe se snaži byt objektyvni a nadavaju oběma stranam konfliktu (fakt, že valku udržuju země NATO, si Polaci zatim nedokažu připustit), některe už su jednoznačně protiukrajinske.

Překlad asi neni třeba, že…

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

  1. Děkuji RU za „Větvu na větvi“. A přeju RU a Větvovi, aby se jim podařilo nějak rozumně rekonstruovat z iDnesu stažené trosky jeho článků.

  2. Diky Radiu Universu za angazovaní Vetvičky. Do ted jsem ho neznal a nečetl, jen zaregistroval, ze byl odejit z IDNES. Zatim mě jeho komentare baví!

Napsat komentář