Zpět

To je valka, pi…

Text 8.8.2023

V nadpisu ani v tady v tym perexu pry nesmim použivat slova, kera možu byt v cizokrajnych zemich (to je všecko mimo Ostravsko) považovana za neslušna, sprosta, ba mnohdy aji vulgaritni.

Ale tady v textu už možu. Takže: „To je valka, pičo!“ vyhrknul Helmut v okamžiku, kdy zme v Mukačevu vystupili z vlaku a vstupili zme do legendarniho pivovara pod věhlasnym mukačevskym hradem, postavenym Maďarama.

Cela knajpa byla narvana, lidi do sebe v gumovych rukavicach cpali obrovske hamburgery, baby se ladovaly palačinkama plněnyma husim sadlem a prasečima škvarkama a děcka žraly taštičky s marmeladu polete rozpuščenym maslem.

Jedini chlopi v cele knajpě zme kromě kulhaveho čišnika byli my, synci z Česko-Slovenska, keři zme podle slov našich protektoratnich představitelu ve valce s ruskym imperyjem. Ukrajinšti chlopi su totiž schovani doma, aby je nelapla odvodni komisa, nebo v Česko-Slovensku, anebo někeři, keři měli smulu, na frontě.

Vic k temu nemam co dodat. Ať už fandite Rusku nebo Ameryce, jestli chcete pomoct obyčejnym ukrajinskym lidem, překonejte strach, kery ve vas živi medyjalni scena a překročte slovensko-podkarpatske hranice. Ocitnete se v zemi, kaj zitra už znamena včera…

Ladik Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Chust

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

 1. Možna sem kusek mimo, v jine valce – ale valka je valka. Mě se jedna o tu novu valku okolo mrveho mořa.
  Bo ten nadpis mě dostal – tak ho zopakuju: to je valka, pičo…
  Nechcu byt poslem špatnych zprav, ale cely ten cyrkus – utok na Izrael pomoci rogalo a sřihani dratu, masaker na dyskotece, ukradeni tanku mi fest připomina provokacu pod falešnu vlajku.
  Esli to fakt řidil Hamas – tak to su ve vedeni sami cypi. Ale esli to je provokace pod falešnu fanglu, ochrana hranic po zuby vyzbrojeneho Izraela na hovno, zabijani civilnich Izraelcu, masakry – kurňa nemožu si pomoc, ale tež tam vidim ty hrutici se budovy v NY enem tak samy od sebe a po žadnem eru se tam nenašel motor těžky v tunach jak sviňa.
  Stejně se nic nedovime, bo ani JFK mord nebyl došetřeny.
  Ale pravda je ta, že přes slovensku hranicu směrem na vychod to ešče je furt po slovansku civilizovane

Napsat komentář