Zpět

Voda, nepřitel lidstva

Text 1.12.20231 min Přehrát

Tuž po minulem blogu, kery najdete tu, se fčil možeme podivat na obrazky zkazy, keru spachala stoleta buřka na černomořskem pobřeži. Fčil už se vi, že zasažena byla cela oblast Černeho mořa, nejvice to ovšem schytaly vychodni břehy a to v celem pasu od Krymu přes Soči, Abchazii, Gruzii až po Turecko. Městečko Kobulety, kaj zme travili tyden před katastrofu, patři do teto mozajky, kdy praktycky cely pobřežni pas včetně promenady byl zlikvidovany a plaže naprosto změnily svuj gzycht, jak možete vidět v nasledujicim videu:

Ladik Větvička, hlasatel Radia Universum, Batumi

 

Autoři fotek: Ja, Jarek Kobuletsky a mistni partyja, kera to přežila…

 

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

 1. Vetva zaspal dobu.
  Najväčším nepriateľom ľudstva je CO2 – teda zlúčenina ktorá vytvára všetku živú hmotu.
  A tie dusík, ktorého je vo vzduchu tuším 80 percent. Teda čistý jed.
  =============
  Ak máte pocit, že vám šibe , tak NIE. Debili sú tí okolo, tých 80%.

  1. Kdysi jsem viděl zajimavé video, natočené někde v džungli, kde tlupa šimpanzích samců pro zábavu zabila jiného samce. Lidstvo se chová stejně, takže brzy těm šimpanzům uvolní misto …

 2. Tož tych nepřátel lidstva je víc, Laďo. A před některymi, jako je USA, nas voda dokonce chrani 😉

 3. Bydlení s výhledem na moře je krásné, lidé jezdí utrácet do hotelů za pokoj s výhledem na moře za několik dnů stejně jako za měsíční nájem. Ale má to svá rizika. Jsou známá, i u nás mají lidé potíže získat pojistku na dům v záplavovém území. Každý, kdo si tam dům postaví samozřejmě doufá, že se to za jeho života nestane. Někteří mají štěstí, někdo má smůlu. Někdy to vyřeší radikálně, jako naši předkové v Praze, když navezli hlínu a zvýšili úroveň půdy. Ale většinou jen domy obnoví s tím, že znovu se to za jejich života už pravděpodobně nestane. Až vlny dorazí do Bulharska, můžou vytáhnout surfová prkna:)

Napsat komentář