Zpět

Není pravdivá informace, že na chřipku umírá více lidí…

Text 19.3.202019 min Přehrát

Je v našich krajích zavedeným zvykem, že když se necítíme dobře – jdeme k lékaři. S chřipkou či kašlem vyrazíme k praktickému lékaři či k odborníkům na ORL. V těchto dnech nám to ale vláda neradí. Pokud máme příznaky, zkontaktujme se s lékaři po telefonu a v případě, že budeme vykazovat symptomy koronavirové infekce, tak musíme na testy – a v případě, že jde o běžnou chřipku či nachlazení, tak se raději vylečme doma… Jak vnímá současnou epidemii primářka Hlasového centra Praha, paní doktorka Jitka Vydrová?

Jitka Vydrová v rozhovoru mimo jiné říká:

 • Dnes jsem si poslechla video od italské lékaře… A on křičel na své spoluobčany: Už nechci poslouchat ty hloupé otázky, jestli můžete chodit na chvíli ven. Ne, nemůžete. Restare a casa… Zůstaňte doma!
 • Dříve se nesměla přiblížit loď k Benátkám po dobu 40 dnů, protože věděli, že pokud je na lodi nákaza, tak za těch 40 dní zemřou a nedovezou nákazu do města.
 • Jsme několik generací, které naštěstí nezažily válku, a teď jsme poprvé postaveni před něco krizového, kdy musíme dodržovat něco, čemu se říká disciplína. A disciplínu to fakt chce.
 • My se nepromoříme jen tak lehce. Všichni ti lidé, kteří byli nemocní… tak, jak to uvádějí ty články, které přicházejí od čínských lékařů, tak, jak to je už řadu týdnů a ti pacienti stále nejsou v pořádku. Hrozí jim další infekce, protože dýchací sliznice těch dýchacích cest je poškozena a bude nějakou dobu trvat, než dojde k rekonvalescenci obyvatelstva.
 • Je to poprvé za můj dlouhý život, kdy se něco takového stalo. Vždycky jsme to viděli ve filmech, četli jsme o nejrůznějších epidemiích moru a přišlo nám to takové imaginární.
Všechny příspěvky s Jitka Vydrová

Diskuze:

 1. Nejhorsi je, jak nekdo jako pani Vydrova tedy clovek s diplomem z mediciny dokaze naskakovat na medialni blaboly a sirit je dal mezi lidi. Ze pry je to poprve v jejim zivote, co je neco takto hrozneho. At jde pani Vydrova vratit diplom. Bohuzel tohle neni ojedinely pripad..pak se divme, ze lide nemaji duveru k lekarum. I v tom ockovani je to to same … nejvic skod zpusobenych oskovanim je zpusobeno nekompetentnimi lekari.

 2. Uz nekdo izoloval tenhle virus? Nebo jsme stale ve stavu, ze nabirame „cosik z plic“ a tvrdine, ze v tom je onen hrozny virus aniz bychom se jej snazily izolovat pomoci standardnich postupu?

 3. ad USA, pocet pripadu covid19 tam zacal raketove stoupat od chvile, kdy CDC (zastresujici autorita pro sber a vyhodnocovani informaci ohledne nemoci a umrti v USA zmenila metodiku vyplnovani umrtnich listu na boostovani pripadu s covid19, kdy jako duvod umrtio se covid19 uvadi i v pripade, ze neni prokazany, ale je na nej podezreni-jakekoliv!). Ani tento falesny narist zpusobeny manipulaci s daty vsak neni pro WHO dostatecny a tak cisla o umrtich v USA jsou od WHO pravidelne o 50-100% vyssi nez od CDC. Odkud by WHO takova cisla o USA mohla mit kdyz ne od zastresujici USA autority?

 4. Několik údajů pro porovnání (zatím)…..
  C19 versus chřipka:
  COVID-19: Výskyt k 18.3.2020 asi 207 518 případů celosvětově; 7 324 případů v USA k témuž dni.
  Chřipka: Odhad 1 miliarda (!!) případů celosvětově; 9,3 – 45 milionů případů v USA za rok.
  Úmrtnost:
  COVID-19: Celosvětové dosud hlášeno asi 8 248 úmrtí; z toho 115 úmrtí v USA k 18.3.2020.
  Chřipka: celosvětově 291 000 až 646 000 úmrtí; z toho 12 – 61 000 úmrtí v USA/rok.

 5. Držím nám všem palce.Žádná nemoc není dobrá. A tahle obzvlášť..Je třeba držet spolu..A být rozumní..Korona virus nezná „pardon“Ten jen koná.A šíří se mezi těmi,co nevěří.Co se smějí…

Napsat komentář