Zpět

Žlute tanky Abrams na ukrajinske černozemi

Text 28.3.2024

„Čo tam fotíš?“ ozvalo se za mnu na nastupišťu košickeho nadraži.

Otočil sem se a prohlidnul si jakehosik udržbařa v oranžove unyformě, kery připominal spiš bezdomovca nebo přislušnika Pomocne straže VB, než pracovnika hrdeho na svoje ajzenboňacke řemeslo.

„Duhu, vole. Copak to nevidiš?“ mavnul sem a ruku opsal obluk, bo nadherna barevna duha oddělovala svojim tvarem černe mraky od bilych husakovych panelaku na pozadi.

„Čo si mysliš, že som kokot? Ty fotiš ty tanky, čo?“

„Tanky? Jake tanky? Ja tam vidim enem bagr Komatsu! Jak tě napadlo, že by se bagr mohl maskovat jako tank?“ reagoval sem s udivem.

„Tak nielen že zo mňa robíš kokota! Aji sám si kokot! Ty nevidíš ty žlté americké tanky Abrams za tým bagrom Komatsu?“ přišel ke mně a ukazovačkem pichal kajsik za štvrtu kolej.

„Nevidim. Ja už dvacet roku nic nevidim. Vidim tady vepředu taky žluty bager Komatsu a vzadu vidim jakesik fleky, ale to musí byt tež bagry, ni? Tuž řekni mi, co by tu robily amerycke tanky? Vzbuřil se vam Lunik, že musite pacifikovat obyvatelstvo?“

Podival se na mě a bylo vidět, že mě lituje. „Ty to naozaj nevidiš? To su americké tanky a jedú bojovať za svobodu na Ukrajinu,“ odpověděl s vážnym kzychtem.

Zakyval sem hlavu. „Čo mi to tu táraš? Žluty može jezdit možna tak Jančura z Regiodžetem. Žluté tanky nemožu jet na Ukrajinu! To by byla sabotáž. Jestli to sú fakt žlute tanky, musime zavolat štátnu bezpečnosť,“ šahnul sem do kapsy, vytahnul mobil a začal vyťukavat 158.

Chytil mě za ruku. „Něrob kokotiny, oba nás zatknú. Prečo chceš volat políciju?“ podíval se na mě starostlivě.

„Copak to nevidiš? Kdosik chce obětovat naše amerycke spojence. Nemože přece poslat žlute tanky na Ukrajinu.“

„Jaj? A prečo nie?“

„Prečo? Bo na Ukrajině je černozem. Chapeš, jak bude asi vypadat žluty tank na černozemi? To je idealni cil. To je to same, jak by kdosik do ostravske krčmy plne banikovcu posadil pražskeho homoseksuala ve sparťanskem dresu rumunskych barev a přikazal by mu, aby svojim tenkym hlaskem volal „smrt Baniku! Chapeš, jak dluho by přežil?“

Udržbař se zamyslel. „Jaj? Kurva, asi maš pravdu. Prežil by tak dlho, ako žlty tank na ukrajinske černozemi.“

„Přesně, pičo!“

„Dobre, volaj 158, ale ja sa zdekujem, ja s tu polityku nechcu mět nic společneho. A že je natreli na žlto namiesto na černo, nie je môj problem,“ dodal a vydal se k podchodu.

Zrobil sem eště par fotek, než se amerycke tanky, dočasně umistěne na Slovensku, vydaly směrem k Čierne při Čope branit slovenske uzemi před ruskym agresorem…

Ladik Větvička, 28. marca 2024, 15:00, Košice

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

  1. Ty myslíš tu duhu z Renčínova vtipu
   „Duha! Lidi přestali blbnout!“ ?

   Tak tu bych opravdu uvítal 🙂

   1. Já sem se sice výborně pobavil lidi, ale to je za mě černější jak ta černozem a přes čáru i na českou sodu, co z černy huby spesl přípravkem vymejdlovala cistyho árijce. Nezapomněli jste heapyEnd?, prozradit ze Strejc byl na výletě v Spojených Státech Amerických (SSA zkrátka víme) a jen si znáš vystřelil nahraným hejtem aby otestoval Nasi ostražitost? Nebo tady všichni fakt doprdele nakonec umřeme?!

 1. Žluté tanky? To budou asi nějaké, co zůstaly nepojízdné při „Pouštní bouři“ a tak je ani nenatřeli a poslali Ukrajincům. On stejně má tank bojovou životnost 3 až 6 minut, tak proč by na ně plýtvali barvou? Ještě se jim bude hodit, až budou potřebovat Bilý dům zahalit do smutku 🙂

  1. A víš jaký to bude moment překvapení, když se objeví žlutý tank? Rusove budou zirat a zapomenou střílet 🙂 🙂

  1. Slovensko má už od minulé vlády podepsanou smlouvu s USA, a američani si tam můžou vozit a dělat co chtějí. V ČR obdobnou smlouvu podepsala Fialova vláda. Vypovědět takové smlouvy není vůbec jednoduché. O tohle američanům jde ve střední Evropě, udělat si tady místo pro transport vojenské techniky. Nic tady neinvestují. Lidé, kteří tu žijí, američany vůbec nezajímají.

Napsat komentář