Zpět

Nejkomičtější události roku 2023

Text 23.12.2023

Humor ve světě vytrvale chřadne a nálada světa rapidně blbne. Tragédií přibývá tempem, při němž už ztrácíme schopnost se jimi rmoutit. Našim okoralým emocím pomalu k zasmání zbývá už jen žánr komedie absurdní (alias černé, alias trapné), která vzniká omylem, blbostí, nemotorností, nedopatřením, bezděky, bez humorného úmyslu. Jejich protagonisté se zesměšňují tím, že se berou vážně. A my se smějeme jim, ne s nimi. Ale i po takových komediích už musíme prstíčkem hrabat. A smát se jim je z nouze ctnost.

Zalovíme si po nich v té „informační dálnici“, kterou nás světová média zaplavují. Každá by si zasloužila vlastní obšírnější článek. Ale Vánoce jsou svátek štědrosti, tak si jich pohodlně užijte celou hromádku na jedno kliknutí. Pořadí vzniklo namátkou, o žebříčku jejich komičnosti si můžete uspořádat hlasování, ať je o čem se hádat.

 1. V návrzích na zrušení vánočních (a v tomto případě i velikonočních) prázdnin letos vede Kanada, jejíž Komise pro lidská práva, financovaná vládou částkou 32 milionů dolarů ročně, vypracovala k jejich zrušení toto vysvětlení: Oba svátky jsou pozůstatkem kolonialistické historie a výrazem náboženské diskriminace „hluboce zakořeněné v naší národní identitě kolonialistického státu“. Je na čase vrátit Kanadu Velkému Manitouovi.
 2. Helsinská univerzita udělila čestný doktorát prorokyni Green Dealu, nedostudované středoškolačce Gretě Thunbergové. „Vyjádřili jsme tím touhu být stejně odvážní a vlivní jako ona,“ vysvětlil děkan teologické fakulty Martti Nissinen. Potvrdil tím, že Green Deal je náboženství.
 3. Spolutvůrce a propagátor Green Dealu, bývalý americký viceprezident a nyní „zelený podnikatel“ Al Gore, který na politicky korektních „zelených investicích“ vydělává 2 miliony dolarů měsíčně, na zelené konferenci COP28 přirovnal státem nekontrolované algoritmy k volně prodávaným samopalům a vyzval k jejich zákazu na sociálních sítích, neboť tam „narušují rovnováhu, jaká existovala předtím a mnohem lépe pomáhala zastupitelské demokracii“. Vtipálci přispěchali s obhajobou, že Al Gore má veškeré právo algoritmy zakazovat, neboť je vynalezl a jsou taky po něm pojmenovány.
 4. Po holandských zemědělcích protestujících proti klimatické politice vlády zácpami traktorů a kombajnů ve městech a založením úspěšné politické strany, se naštvali i farmáři francouzští, s nápadem ještě pikantnějším. Pumpovat močůvku na vládní budovy. Zatím jen v bretaňském hlavním městě Rennes. Ale rozjedou to prý naplno, jestli vláda nepřestane o zemědělství rozhodovat bez zemědělců. Inspirace zemědělcům českým?
 5. Ze 400 000 pozvaných na eko-konferenci do Dubaje přiletělo chrlit uhlíkovou stopu soukromými tryskáči jen něco přes 90 000. Znalci soudí, že úsilí o ozelenění planety slábne, a i ten drobeček účastníků se tam jen letěl uprostřed zimy na útraty daňových poplatníků vyčvachtat, a čert vem jejich uhlíkovou stopu.
 6. V Torontu uvázla na parkovišti pětistovka Židů mířících na proizraelskou demonstraci v Ottawě, protože pro ně nepřijelo 17 už zaplacených autokarů, a nedalo se jim dovolat. Dodatečně se zjistilo, že nějaký trouba je objednal u dopravní firmy vlastněné muslimy.
 7. Americký vládní Úřad kontroly alkoholu (Alcohol Control Board) v rámci kampaně za „odpovědné pití“ navrhuje omezit požívání alkoholu na dvě piva týdně. Zatím jen po dobrém.
 8. Jakmile si Skotsko odhlasuje nezávislost, zruší monarchii a stane se republikou, oznámil vůdce Skotské národní strany s libě skotským jménem Humza Yousaf.
 9. Mezi ilegálně připluvšími uprchlíky perzekvovanými ve svých zemích je minimálně 1700 známých gangsterů z Albánie, odhaduje britská policie. Albánská vláda si zřejmě spočítala, že je výhodnější je posílat do vyhnanství na vzdálený ostrov, než se o ně starat ve svých věznicích.
 10. K velkému potlesku poslanců navrhla předsedkyně německého parlamentu, sociální demokratka Bärbel Bas změnu volebního zákona, podle něhož 50 procent kandidátů každé strany musí být ženy. Počítá s tím, že až vstoupí zákon v platnost, diskvalifikuje z voleb nedostatečně feminizované pravicové strany CDU i AfD. Naštěstí se dnes za ženu může prohlásit kterýkoli muž.
 11. Prezident Biden navrhuje do funkce generálního sekretáře NATO Ursulu van der Leyenovou. Putin už se z té semetriky třese strachem.
 12. „Izrael si zažije hněv Alláhův!“, pohrozil v tureckém parlamentě poslanec Hasan Bitmez. Jen co to dořekl, spadl na podlahu stižen infarktem. Fandí snad Alláh Izraeli, nebo se jen netrefil?
 13. „Zastavte hladovění Palestinců“, žádají plakáty na amerických protiizraelských demonstracích. Následkem izraelské okupace nemají ani základní potraviny, volá kongresmanka Rashida Tlaib. Potvrzuje to i tabulka obezity listu Economist, v níž „West Bank a Gaza“ jsou osmou nejobéznejší zemí světa v kategorii mužů a třetí v kategorii žen. Nový poznatek pro lékařskou vědu: Obezita vzniká hladověním. Léčit by se tedy měla přejídáním.
 14. Shakespeare byl rasista. Potvrzují to slova jako „temný“, „noc“, „černý“, nebo i „netopýr“ a ze všeho nejvíc „černý Macbeth“ vyjadřující rasismus bělošské nadřazenosti. Odhalila to ve vědeckém bádání docentka anglické literatury na Trinity University v Texasu Kathryn Vomero Santos. Její objev prezentovalo londýnské divadlo The Globe v rámci symposia na téma „Byl Shakespeare rasista?“. Že určitě byl, potvrdila i dramatička Migdalia Cruz nálezem slov „Turek“ a „Maur“ v recitaci Macbethových čarodějek. The Globe se na Shakespearea specializuje a skoro nic jiného neumí. Čím se bude živit, až ho zakážou?
 15. Birmingham instaloval pětimetrovou sochu ošátkované ženy nazvanou „Síla hidžábu“. Jejím smyslem je „oslavit ženy islámské víry, které jsou tak málo reprezentovány v naší komunitě,“ vysvětlil sochař Luke Perry. Jistě se už těší na lukrativní zakázky z Íránu.
 16. Planetu před oteplením zachráníme tím, že na ni nepustíme sluneční paprsky. Navrhli to vědci americké Akademie věd, techniky a medicíny. Říkají tomu „modifikace solární radiace“ a má se to provádět vstřikováním chemikálií do stratosféry, kde zmírní dopad slunečního záření na planetu. Schválil to prezident Biden jako „velký skok vpřed“. Co na to řeknou solární panely, se nikdo neptal.
 17. Na Bidena se chystá impeachment za prý už prokazatelný příjem několika milionů dolarů od čínské komunistické strany. Mainstreamová média ale jistě dokážou, že to je vše nějaká ruská propaganda nahrávající Trumpovi, aby mohl předvést, jak se dá ukončit ta ukrajinská válka za den.
 18. Viníky klimatických změn jsou bílí muži, sdělila Jane Fonda filmovému festivalu v Cannes. Žádná klimatická krize by nebyla, kdyby nebylo bělošského rasismu a patriarchie. A měli bychom je všechny pozatýkat, vyzvala. Tedy všechny ty starší než 20 let, neboť ty teď má ona ve svých pětaosmdesáti na mušce, přiznala se. To pevné mladé masíčko, doznala. A třeba i bílé.
 19. Z amerických studentů nejvášnivěji za Palestinu proti Izraeli bojují ti, kdo o nich nejmíň vědí, a úplně nejvíc ti, kdo je nedokážou najít na mapě. Zjistil to profesor Ron Hassner z kalifornské university Berkeley. Na mapě správně dokázala Palestinská území nalézt jen čtvrtina zkoušených, další čtvrtina je umístila do moře. Jen 17 procent odhadlo populaci Izraele přibližně mezi 8 a 12 miliony, ostatní hádali od 100 tisíc do 150 milionů. Podobně dopadaly odpovědi na otázky o jiných zemích. Z těchto kádrů vzejde příští vůdce svobodného světa.

Kurasovy knížky najdete třeba zde: http://www.pi-shop.cz/kuras

 

 

Všechny příspěvky s Benjamin Kuras

Diskuze:

 1. Hlasy a ‚Velky Plan‘ (a proc je to tajemstvi?)

  Uz konecne chapu, proc vlady pred nasima ocima a nelegalne (vlastizrada) privazi a zahlcuji zeme USA a EU ne-bilymi invazisty.
  Hlasy!
  SEF (Z.) a Izraelska Big Tech stavi hnizdo. Vystavuje post-beloska feudalni teritoria USA a EU. Vsichni invazisti maji volit Liberaly (nove vlastne Socialisty…))!!! Vlada jedne strany, tedy fasizmus. Banky jednaji mimo zakon. Jiz to probiha. Proto to „orchestrovane stehovani narodu“. Liberaliste pod nadvladou SEF a Izraelske Big Tech budou mit volice a woke zajisti, ze kazdy chudas jim pujde na ruku a nebude prechazet k republikanum. … Socialisticka strana prace Alphabet.
  Daji jim za to zdarma bryle virtualni reality a regulovany najem.

  Je to ovsem dokonaly model, aby USA (+EU) zustaly Velmoci a ekonomicky sobestacni. Rusko a Islamisti by nas jinak mohli spolknout (zde v EU). Jiz se o to pokousi a to by mohlo znamenat do budoucna konflikt. Kde by se resil problem nabozensky, mocensky, geopoliticky, politicky…

  A jaky model (plan) ma opozice? Zadny! Snad jedine Trump!

  Presne takovyto prevrat se snazil byt potlacen pred sto lety.

  Proc je Velky Plan uplatnovan obelhavanim lidi skrze vlastizradne chovani? Protoze to lide (ovce z jejich pohledu) nepochopi? Nechteji? Nevoli? Kdyby to obcane odmitli, mohlo by to znamenat (zcela jiste!) konec Zapadni civilizace, bankrot.
  (Takze to bez totalitni diktatury nepujde? Nebo je to vysledek zjistneho nezodpovedneho chovani?)
  A dnes to odmitaji vsichni (volici)! Jiste to chce protlacit strana (klika), ktera to cele financuje – ti nejbozhatsi (kteri na tom maji svuj vlastni zajem, ale ne vlastenci. Z. komunita. Jak moc to je, neni spatne?

 2. Na videích z Gazy jsem lidi blížící se vaší velikosti neviděl. Ovšem proti pocitu hladu vám vrstva sádla nepomůže. Stačí několik dnů bez jídla. Podle toho co je vidět na záběrech tak výroba a prodej mohou těžko fungovat. Zapalování vozů s s pomocí Izraelskými vojáky to jistě nevylepší.
  Z vyžraného Žida který si dělá srandu z lidí, které jeho soukmenovci připravili o nejen o možnost obživy, ale všechno je mi fyzicky zle. Ony byly i tlusté Židovky. Měly hlad po měsíci v koncentráku? Na fotkách ze sprch už není vidět, která byla tlustší.

Napsat komentář