Zpět

Ani Orwell, ani Huxley

Text 29.11.2023

Ani Orwella, ani Huxleyho v jejich nejkrutějších fantasmagoriích nenapadla dystopie, jíž my si dnes pocvičíme své schopnosti fantazírování. Dystopie, připomeňme si, je opak utopie. Je-li utopie představou rajské pohody, je dystopie představou pekelné hrůzy. Budeme si ji fantazírovat z útržků skutečných událostí a vytvoříme si z nich koláž, jak to dělávali surrealisté. „Setkání deštníku a šicího stroje na operačním stole,“ zněla definice surrealismu. V tomto případě třeba setkání paraglidového padáku a kindžálu na hrdle mladé ženy – abychom pro příklad nemuseli chodit daleko.

Tak do toho.

Zabrouzdejte si internetem a postahujte si co nejvíc těch záběrů masakru, který provedli stateční a velkou částí světa oslavovaní hrdinové-mučedníci s nálepkou Hamás 7. října 2023. Nezapomeňte na ty, které nasnímali sami hrdinové, a rozeslali triumfálně a s pýchou do internetu.

Probrouzdejte si o několik let starší záznamy podobných hrdinských činů božích bojovníků říkajících si arabsky „DAEŠ“, nám spíš známých pod značkou ISIS zkracující plné jméno „Islámský stát v Iráku a Sýrii“. Zaostřete obzvlášť na do té doby prakticky neznámé etnikum zvané Jezídové – a hlavně jejich ženy.

Obohacujte si tuto sbírku islámského hrdinství zprávami o návštěvách nigerijských jonáků zvaných Boko Haram a Fulani v křesťanských vesnicích, jimž server Genocide Watch říká „jedna z nejvražednějších genocid na světě“. A upravte si zastaralé počty na aktuálnější: Podle Genocide Watch bylo od roku 2009 zavražděno 350 tisíc, z toho 300 tisíc dětí. Z domovů vyhnáno 2,9 milionu. Uneseny tisíce dívek k nucené konverzi na islám nebo jako sexuální otrokyně.

Přidejte útěk 120 tisíc Arménů před ázerbajdžánskými útoky z krajiny, která byla dva tisíce let jejich historickou vlastí, jehož náboženské aspekty většinou ignorovala i ta média, která se obtěžovala si jej všimnout.

Googlujte si dál dokumentované případy vražd, znásilnění a ničení majetku ve Francii, Německu, Švédsku, provázené oslavným veršem o velkém Alláhovi. Zkuste spočítat ty davy masakry oslavujících demonstrantů v Londýně, Paříži, Berlíně. Poslechněte si vysvětlení londýnských policistů, proč proti porušovatelům zákona zakazujícího podporu terorismu nezakročili: „Měli přesilu“.

Sečtěte si škody napáchané na jaře 2023 ve Francii vzbouřenci neozbrojenými a představte si je jednoho dne ozbrojené. Sledujte záběry člunů připlouvajících přes Středozemní moře přivážející 350 tisíc jen v roce 2023, z nichž 92 procenta tvoří muži ve vojenském věku.

Přečtěte si v deníku Le Figaro varování bývalého šéfa francouzské rozvědky DGSE Pierre Brochanda, že „následkem masové imigrace hrozí občanská válka Francii a hluboké konflikty všem multikulturním zemím“. Nebo odhad bývalého šéfa německé rozvědky, že v Německu je víc džihádistů než má bundeswehr vojáků. A každý týden jich, podle policejního velitele Andrease Rosskopfa, stále přibývá průměrným tempem 1500 týdně.

K tomu všemu si všimněte, jak daleko je od nás Německo, a přidejte obraz české armády třicet let po zrušení vojenské služby schopné (jak se dnes rádo říká) „ubránit jedno okresní město jeden den“. Pak si vedle toho přilepte pár obrázků drahých stíhaček, které zůstanou zaparkované v hangárech, protože válčit se nebude ve vzduchu, ale v ulicích měst. A za jejichž cenu se mohl vycvičit a vyzbrojit, ale nevycvičil a nevyzbrojil, milion bojeschopných obránců.

A nakonec si k tomu přidejte mapu světa a hledejte, zda ještě bude kam emigrovat.

Jestli z toho na vás leze depka, a čekali jste, že se to dá obrátit ve vtip, máte k dispozici jen tento:

 

Potkají se v Americe Moskovic a Finkestein původem z téhož židovského štetlu na Ukrajině.

„Tys měl kliku, žes stačil zavčas emigrovat,“ povídá nově přijedší Moskovic americkému usedlíkovi Finkelsteinovi.

„Povídej.“

„Vtrhli k nám kozáci s jakýmsi carským dekretem a sebrali nám krávu, kozu, i slepice.“

„To je hrozný,“ kývá hlavou Finkelstein. „Ale mohlo to být horší.“

„Znásilnili mně ženu a obě dcery.“

„To je hrozný. Ale mohlo to být horší.“

„Pak jim podřezali krk a hodili je do chlíva.“

„To je hrozný. Ale mohlo to být horší.“

„Ten chlív pak zapálili a nechali je tam uhořet.“

„To je hrozný. Ale mohlo to být horší.“

„Mě zmlátili do krve a bezvědomí a hodili na hnůj, mysleli, že jsem mrtvý.“

„To je hrozný. Ale mohlo to být horší.“

„Prosím tě, jak to ještě mohlo být horší?“ diví se Moskovic.

„No,“ povídá Finkelstein, „mohlo se to stát mně.“

Všechny příspěvky s Benjamin Kuras

Diskuze:

 1. Ani Orwell, ani Huxley. Je v tom taky něco z Bradburyho, Lema a dalších a dalšich autorů. Jako by to opisovali a splácali to ze všech knih dohromady. Něco jako film „Tři dny Kondora“. Kondor pracoval pro CIA tak, že četl knížky a vypisoval z nich nejrůznější postupy a řešení, které pak agenti použivali při své činnosti. Možná podobnou službu používají ti „majitelé zeměkoule“, co nás chtěji „demokraticky“ zotročit ….

  1. … ještě bych také připomenul „Praktisher idealismus“ hraběte Coudenhowe – Kalergi 🙂

 2. Neprijde Vam divne, ze tzv DAEŠ nikdy nezautocil na Izrael a jeho spojence, bojoval pouze proti jeho nepratelum, Syriji a Iranu. Bojovnici DAEŠ byli dobre placeni zoldaci, zadni nabozensti fanatici.

 3. Nejvetsi podporovatele terorismu jsou zidovsti novinari jako Vy, kteri kryji skutecne pachatele vetsiny teroristickych utoku.

  https://youtu.be/B2mHisQT4zM?si=q_onnaCy2vFCI_f4

  „Levicovi“ Zide jako Kenji Kaya predstiraji soucit s Palestinci, aby je bylo mozne importovat do Evropy. Nasledne Mossad provede utok pod falesnou vlajkou a „pravicovi“ Zide jako Kuras zadaji podporu Izraeli v boji proti domnelemu spolecnemu nepriteli.

  1. Jeder hier ist ein verfluchter Jude! Diese Website muss judenfrei sein.

   88!

   Pro administrátora tohoto webu: Navrhuji debilům plným nenávisti, jako je Knhance, zakázat přístup na tento web, protože hloupost jeho komentářů nepřispívá k důvěryhodnosti tohoto média. Pokud se tak nestane, existuje velká šance, že se fórum stane bitevním polem ega.

   1. Ja nejsem nacista, ja nesoudim lidi podle rodokmenu, ale podle ideologie. Vite, ze nacismus byl silne inspirovan talmudistickou ideologii o vyvolenem etniku? Pokud je propagace jednoho trestna, mela by byt trestna i propagace druheho.

    1. Soudě podle tak „hlubokých znalostí“ Talmudu a nacismu možná nejste český nacista – jste sebenenávidějící židovský nacista. Nemohu se rozhodnout, která velikost tvé osobnosti podobné penisu převládá – židovská nebo nacistická.

     1. Vychazim z clanku Rona Unze, Unz je sam Zid a vychazi z zidovskych zdroju.

     2. Knhacke:

      Právě jsi dokázal můj názor, že i ty, stejně jako Unz, jsi sebenenávidějící Žid – právě ten Unz, který před několika lety souhlasil s tím, že Židé pijí krev nežidů. Došel se tedy k závěru – že polovina penisu, která je tou sebenenáviděnou židovskou částí, může fakticky převažovat nad nacistickou stranou. Jste tedy pouze sebenenávidějící žid nacistický sympatizant, který by snadno ospravedlnil být mezi ostatními českými nacisty v KZ Theresienstadt – kvůli vrozené sebenenávisti a nacismu potvrzenému něčím webem. Jsi ubohý hovno pro mozek.

     3. Hovno pro mozek:

      Musím teď věřit, že nejen ty jsi sebenenávistný židovský nacistický sympatizant s ohromující znalostí Talmudu a Mýtu 20. století Alfreda Rozenberga, ale také odborník na islám a pilný student Koránu?

  2. Stálo by za to stát se levicovým Židem jen proto, aby se z tebe stal Žid – obřezáním toho svého orgánu, kterým myslíš a mluvíš.

 4. Pan Kuras se snaží se vzbudit lítost k Německu, které muslimské migranty vítalo a jejíž neziskovky provozují lodě, které je vozí ne k sobě do Německa, ale do Itálie, zatímco na německých hranicích stojí policejní hlídky, které se těm migrantům, které Němci přivezli do Evropy snaží zabránit ve vstupu do Německa. Ty co do Německa proniknou, se snaží přerozdělit ke svým sousedům v EU.
  Židovská propaganda se dojímá osudem Arménů vyhnaných z jejich domovů za pomoci izraelských zbraní. Rozumný člověk se ovšem nesoustředí jen na jednu stranu sporu, jak nám to radí pan Kuras, ale hledá příčiny. Často se píše, že nemáme vinit všechny Židy za zločiny Izraele, ale jak vidíte i na Rádiu Universum, drtivá většina Židů Izrael podporuje, nepřátele Izraele pokládá za své nepřátele a snaží se aby je brali jako nepřátele i země v kterých žijí. I tady se židé snaží zasít nenávist. Kdy jste tu četli, že by některý z mnoha Židů kteří tu píší psal o nutnosti porozumění?

 5. Na českém protektorátu je dobré, že je plný ovcí, které kromě krátké demonstrace plné dobrého ducha, humoru a piva z podstaty nejsou schopny žádných společenských nepokojů.

  Když příslovečné sračky zasáhnou fanouška, protektorát přitáhne hordy Němců, kteří uniknou násilí doma.

Napsat komentář