Zpět

OSN – mistr výsměchu

Text 9.11.2023

Nápad české ministryně obrany vystoupit z OSN je sice politicky nepraktický, ale emočně pochopitelný a mravně oprávněný. A vlastně jeden z mála jejích dobrých nápadů. (Vzpomene si někdo na nějaký druhý?) Paní ministryně se jím postavila bok po boku Donaldu Trumpovi, jenž plánoval, ale už nestihl, zastavit disproporčně štědré americké financování této nemravné organizace ze stejně mravných důvodů, jako paní ministryně, ač asi nepatří mezi její oblíbence. Někdy se holt ve výjimečných situacích překvapivě na téže straně nacházejí osobnosti poměrně nekompatibilní, stejně tak jako se jiné osobnosti poměrně kompatibilní někdy ocitají na stranách opačných. Klasickým příkladem té druhé varianty byli třeba Hitler a Stalin. Nebo dnes třeba Hamás a LGBTQ+. Nebo si to LGBTQ+ aspoň myslí na svých plakátech „Queers for Palestine“.

Maximalistické mravně korektní návrhy a požadavky bývají v politice často neproveditelné. To však neznamená, že by se neměly vyslovovat, nebo by měly být vysmívány, když už vysloveny jsou. Zvlášť když se vedle nich vehementně propagují všelijaké nápady mravně nekorektní, ale politicky korektní. Vyslovovat by se měly už jen proto, aby se v tom moři politické korektnosti občas ještě objevil ostrůvek mravní korektnosti, z něhož by ještě někdy mohla vyklíčit civilizace pohřbívaná barbarismem nebo zatměná ignorancí. Takové nějaké to galileovské „a přece se točí“.

Jak ta Organizace spojených národů svými národy pohrdá, dala najevo jen několik týdnů po nemravné rezoluci nemravně podpořené politickou korektností i těch stále ještě civilizaci předstírajících členů, předáním předsednictví svého „Fóra pro lidská práva“ – a kdo to ještě nevíte, podržte se kandelábru – Íránu. Jmenoval jej už v květnu předseda Rady OSN pro lidská práva. Nebyly zaznamenány žádné protesty. A proč taky. Že to bylo skutečně „konsistentní se zavedenými procedurami OSN podle běžné rotace členských zemí“, potvrdil a schválil i komisař EU pro zahraniční věci Josep Borrell. Irán byl prostě na řadě a basta.

Od této významné a historicky přelomové chvíle budou lidská práva bedlivě dozírána novým předsedou na celém světě podle této šablony OSN takováto: Všechny ženy budou mít právo zahalení – žádná vnucovaná povinnost svlékat se do plavek, jakou se na svých plážích a plovárnách snaží i proti cudným muslimkám zavádět Francie nebo Německo. Všichni LGBTQ+ budou mít právo volby být věšeni na kandelábru nebo shozeni se střechy nebo mít podřezaný krk. Všichni ti apartheističtí, rasističtí izraelští okupanti budou mít právo jít si zaplavat do Středozemního moře a už se nevynořit. Po nich ještě taky hinduisté, buddhisté a křesťané.

Vy neznabozi budete mít právo – ale co, vždyť už ta svá všechna práva jistě znáte. I ty své trestné činy. Jestli je neznáte, honem se je začněte učit. Určitě víte, že ani v tom nejprávnějším státě neznalost zákona neomlouvá. Začněte třeba tím, že vaším hlavním trestným činem je samotná vaše existence.
Mimochodem, tím prezidentem lidskoprávní Komise v tomto roce je – a kdo to nevíte, podržte se druhého kandelábru – jistý pan Václav Bálek z České republiky. Jeho prezidentským úkolem je „nestranně dbát, aby Rada fungovala v souladu s principy OSN.“ Tohoto úkolu se zhostil s vyznamenáním. Předsednickou zemí v roce 2023 tedy je Česká republika. I ta se svého úkolu zhostila s vyznamenáním.

A my snad konečně pochopíme, odkud se ta naše tolik vytoužená vláda naučila tak mistrnému výsměchu svým občanům skoro ve všem, co dělá, nebo nedělá.

Kurasovy knihy najdete třeba zde: http://www.pi-shop.cz/kuras/

Všechny příspěvky s Benjamin Kuras

Diskuze:

 1. Vzhledem k tomu, že jde o fórum, tedy 2 dny, nebudou od této významné a historicky přelomové chvíle budou lidská práva bedlivě dozírána novým předsedou na celém světě a zůstanou pod dozorem naší země, která pod různými záminkami vede stovky polických procesů ročně proti svým občanům, kteří si troufnou mít jiný názor než vláda a kteří si demokracii představují tak, že když jsou přehlasováni, tak hrozí vystoupením z organizace.

  „Všichni LGBTQ+ budou mít právo volby být věšeni na kandelábru nebo shozeni se střechy nebo mít podřezaný krk.“
  Z textu si nejsem jistý, jestli je pan Kuras pro, nebo proti.

  1. No, on přece pouze říká pravdu o přístupu Islámu k LGBTQ+. K tomu nepotřebuje být ani pro, ani proti. Ostatně, kdyby ti „Queers for Palestine“ měli alespoň základní znalosti o Islámu, určitě by je to nadšení rychle přešlo 🙂

   1. Tak jako se na něčem dokázali shodnout pan Hitler s panem Stalinem, tak ani názory pana Kurase na LGBTQ se myslím moc neliší od názorů pana Chameneího, ještě více se v názoru na LGBTQ shodují islám a judaismus. Ty mají i podobné názory na koupací úbor žen.

    1. Koupaci ubory nesouvisi moc s nabozenstvim. Na blizkem vychode chodili lide vic zahaleni uz pred vznikem Islamu. Neplati to jen pro zeny, ani muzi nenosi napriklad kratke kalhoty.

     I u nas vyzadujeme urcitou miru zahaleni, zkuste chodit na verejnosti bez kalhot.

     1. Čas od času na plážích vídám jak muslimské rodiny, tak židovské a všiml jsem si, že zůstávají oblečení mezi obnaženými lidmi. Je mi to jedno, je to jejich věc. Dost jich dokonce chodí až po sezóně, kdy jsou pláže skoro prázdné, pravděpodobně ji ti svlečení lidé vadí.
      Nesnažím se propagovat nahotu, chtěl jsem jen trochu popíchnout pana Kurase, napsal jsem to ve stejném duchu jak on napsal svůj článek, kdyby svůj článek nenapsal ironicky, tak bych tam dal smajlíka.
      Myslím, že pokud lidé jsou celé dny venku na ostrém slunci, tak je docela rozumné být zahalený a rouška přes obličej navíc chrání před prachem a jemným pískem.
      V Koránu není ani slovo o zahalování hlavy žen, ale je tam několikrát, že ženy nemají na veřejnosti ukazovat prsa a pokud se pamatuji, mají se chovat zdrženlivě a cudně.

     2. Jetvart: podle me v Evrope zacala byt nahota tabu az s prichodem krestanstvi z blizkeho vychodu. Stari Rekove napriklad sportovali nazi.

     3. Ja nemam nic proti zadne oblekaci konvenci, nektere kmeny v pralesich chodi nazi a co. Me vadi vnucovani jedne konvence celemu svetu.

    2. Obecne moc nechapu „tolerantni“ „progresivni“ globalisty, kteri maji potrebu celemu svetu vnucovat zapadni oblekaci konvence a americky zpusob zivota. To je kulturni imperialismus. Na jednu stranu jste udajne pro diverzitu, na druhou stranu nesnesete regionalni odlisnosti.

    3. Jinak Naciste byli na svou dobu velice tolerantni k LGBTQ. NSDP, SA a SS byly plne techto „lidi“ prevazne mentalne narusenych sociopatu.

     Dokonce v Sovetskem svazu byla homosexualita spojovana s Fasismem a Nacismem.

     „Vyhlaďte homosexuály a fašismus zmizí“ – Maxim Gorky. Neco na tom bylo, podivejte se, o koho se fasismus opira dnes. Ruzne LGBTQ neziskovky funguji jako hnedokosilaci noveho fasismu.

 2. Zidi jako Kuras by meli byt souzeni za vlastizradu, snazi se zatahnout CR do mezinarodni izolace pro zajmy ciziho statu, se kterym nemame zadnou spojeneckou smlouvu.

  1. Uz s nasimi politiky nemluvi cely blizky vychod, nejlidnatejsi africka zeme. Chtel bych vedet jak nam to Izrael nahradi?

 3. Autor postrádá uznání pro prostý fakt, že neexistuje absolutně žádný politický a společenský koncept, který by byl bezchybný a že instituce OSN je založena na principech mezinárodních zákonů a předpisů, se kterými souhlasila většina světa – v rozporu s tzv. svět ovládaný nedefinovanými a libovolně změněnými pravidly vyplivnutými lidmi jako Donald Trump nebo ve skutečnosti nikým nevolenou stínovou klikou ve Washingtonu s předstíráním, že jsou globální dominantou.
  Pokud jde o autorovu hantýrku o Íránu – zjevně si myslí, že jeho výhradní právo vynášet morální soudy nad společnostmi, o kterých nic neví, váží víc než postupy OSN, se kterými souhlasili všichni její členové. V tom případě mám právo po něm požadovat, aby vynesl svůj morální úsudek o právu Čecha vykonávat funkci předsedy Komise pro lidská práva s ohledem na to, že tato osoba je ze země, která nejenže právně stíhá lidi za vyjadřování svých názorů na veřejnosti, které se liší od názorů nikým nevolených byrokratů s dočasnými pravomocemi, ale země, která vězní lidi za to, že mají na oblečení „špatná“ písmena abecedy.

  1. OSN by mala byť zrefomovaná a to takým spôsobom, že by sa mala sama zrušiť a nanovo obnovyť s tým, že hlavný orgán OSN – bezpečnostná rada by mala upraviť nenápadne, ale dôležité pravidlo – právo veta stálych členov bezpečnostnej rady. Tí členovia, ktorí sú priamo, alebo nepriamo zainteresovaní na vojenských konfliktoch by stratili právo veta a ani by nesmevli používať zdržal sa. To by spôsobilo to po čom túžia rozumní ľudia. Vo veľmi krátkom čase čase by sa skončili vojny v Jemene, Ukrajine, Sudáne, Sýrii a Izrael, Palestína.

   1. Váš návrh by ponechal pouze Čínu mezi stálými členy Rady bezpečnosti s právem veta, že? Jak by to pak byla rada rovných? A kdo má rozhodnout, která země má nebo nemá zájem utlačovat jiné země těmi či oněmi prostředky válčení, které by mohly být i prostředky nepřímé války a/nebo válčení v zastoupení?
    Moje poznámky se však netýkaly OSN, ale právního státu versus svévolně zavedených pravidel jakéhokoli režimu, který se prohlašuje za „nepostradatelného a výjimečného“ Mistra vesmíru. A o nečestnosti a duplicitě ve vyjadřování jednotlivých mravních soudů.

Napsat komentář