Ivan Hoffman
O dobrých úmyslech fanatiků
Ivan Hoffman
Politika proměnila Havla z pacifisty v militaristu, z idealisty v pragmatika
Ivan Hoffman
Válka volným stylem
Větičky Ladika Větvičky
Ladislav Větvička
Šéf henleinovských lančmítů nás nazval zaostalými elementy slovanského nacionalismu
Ladislav Větvička
Okamurův „chirurg z dovozu” se zhmotnil a pokoušel se na ulici nožem odoperovat jednomu Britovi jeho hlavu od těla
Ladislav Větvička
Z kouření se postupem let stala chudinská záležitost a všechno, co je potěšením obyčejných chudých lidí, musí být zničeno
Ladislav Větvička
PePa s IQ107 znesvětil jedno z nejsvatějších míst Moravy
Ladislav Větvička
Od politika se chce, aby lidi bavil. Bavičem je i chaot, který si protiřečí v každé větě, notorický lhář, cynik bez zábran, fanatik anebo agresivní psychopat
Ladislav Větvička
Babiš není zlý a my všichni bychom si přáli, aby byl mnohem zlejší.
Bez vás to nepůjde
Podpořte nás prosím
Podpořte svobodu slova
ZDE Částka, potřebná na provoz
v červnu: 137 000 Kč
V červnu jste nás podpořili částkou: 64 815 Kč Děkujeme vám!
To je holt rozdíl mezi parazitismem a symbiozou. Společnost, jejíž morálka je založena na parazitismu (jedinci produkující hodnoty jsou odíráni a lup je centrální mocí přerozdělován „potřebným“), skončí špatně. Parazit svého hostitele vysaje. Až vychcípají „hostitelé“, vychcípají i „potřební“.
Pro upřesnění: Ti odíraní jedinci produkující hodnoty jsou pracující a ti údajně potřební, jimž je lup přerozdělován jsou podnikatelé. Nejen, že dostávají z daní pracujících dotace, jsou částečně osvobození z placení daní, ale navíc se jim zase budou zaměstnanci skládat na důchod. Není divu, že nebude na důchody, když OSVČ si mohou platit výměru jen z 35% průměrného platu a když pak naříkají, že se z toho nedá vyžít, tak jim to stát dorovná. Moudrá vláda pana Fialy to zvedla alespoň těsně pod úroveň minimální mzdy. Babišova neschopná vláda řeší důchodový deficit tím, že snižuje odvody.
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-odvody-osvc-klesnou-na-lonskou-uroven-40580011
To byste to měl moc jednoduché. Co třeba pracující, kteří neprodukují hodnoty nebo produkují antihodnoty (třeba takový referent daňového úřadu, ministr nebo premiér, který zavádí ETS)? Co nepracující pobírači dávek? A co by dělali produktivní pracující, kdyby podnikatelé zavřeli krám a odjeli třeba na Floridu? Postavili by si pracující fabriku a začali by podnikat? A v ten moment by se z nich stali paraziti?
V totálně regulovaném prostředí je všechno tak propletené a pomotané, pojmy jsou záměrně překrucované, že je velmi těžké rozeznat potřebného od potřebujícího. Zásadní jsou principy. Jakmile jednou ohnete nějaký princip, tak i když se ho později snažíze „jako“ narovnat, vyleze z toho jen pokroucený zmetek. Funkční řešení je jen jedno. Zahodit všechny „zlepšováky“ a oprášit původní princip.
Nepracující pobírači dávek jsou u vás pracující?
Když podnikatel zavře krám, přestanou zaměstnanaci být pracující a stávají se nezaměstnanými. Když si pak najdou novou práci, stanou se zase pracujícími. Pokud začnou podnikat, vydělávají, berou k tomu dotace a platí menší daně, než z minimální mzdy, stávají se parazity. Na podnikání není nic špatného, parazity z nich dělají naše špatné zákony. Pokud někdy v Česku omylem prosadí dobrý zákon, následující vláda ho rychle zruší. Důchod chtějí všichni, kdo se ve stáří octnou bez peněz. I ti, kdo v mládí viděli odvody jako olupování státem.
Jestli mají po kazisvětech přijít stavitelé, pak to budou ti, kteří tráví život civěním do mobilu. Nikdo jiný – mladší zhruba sedmdesáti let – tu totiž už není.
Jiří