Zpět

Kdo komu zabírá místo?

Text 12.12.2021

„A nemrzí vás, že někomu možná zabíráte místo jen proto, že jste se nenechal očkovat?“ ptala se reportérka televize pacienta s dýchací maskou na jednotce intenzivní péče. Skoro, jako by mě bodla: „A nezabíráte spíše vy někomu místo, slečno?“

Někomu citlivějšímu, chytřejšímu, kdo pobral kromě sebevědomí i trochu uměřenosti a laskavosti. Možná ovšem, že jen opět nechápu tep doby. Ach, jaká to zbraň, vedle kamery a mikrofonu – taková otázka: Nezabíráte někomu místo?

Je naprosto univerzální. V každém přece dřímá zrnko pochyb, zda je člověkem na svém místě – a nezabírá jej někomu. A proč troškařit – taky někdy máte pocit, že nejen jednotlivci okupují vaše místo? Co jednotlivci, celé instituce existují místo nějaké lepší, celé státy – a nemusíte se hned v Berlíně urážet – zabírají životní prostor…

Ten pocit mít můžeme, ale víme to jistě? A víme jistě, že se pak na uvolněné místo dostane někdo oprávněnější, více hodný onoho místa?

Ne. A rozhodujeme o tom? Většinou vůbec.

Já v tu chvíli určitě před televizí zabíral někomu místo, kdo by se na něco takového chtěl dál dívat. A o tom jsem rozhodnout mohl.

Všechny příspěvky s Pavel Stöckl

Diskuze:

  1. ten hnus, co se valí z veřejnoprávního prostoru je silně toxický, to už je lepčí i jolanda. co jste volili, to máte…

  2. Proc si ta reporterka nenastudovala statistiky kolik je na JIPkach s Covidem ockovanych a kolik neockovanych. 80% drive ockovanych, nekteri dokonce dvakrat i trikrat! Zajimave jak to s tou efektivitou tech vakcin vlastne je. A proc si nenastudovala az do nedavna utajovane nepublikovane testove recenze treba na Pfizer/Biontech, kdy z 250 tehotnych jich 30 okamzite potratilo? A co ty dalsi vedlejsi ucinky, ktere se jiste casti lidi objevi rovnou, ale doposud nejsou zadne publikovane vyzkumy o dlouhodobych degenerativnich ucincich tech vakcin. 4ta, 5ta tzv. „booster“ = absolutni lez. Jen jsou ty vakciny modifikovane na tu posledni variantu co se da stihnout neboli c.4 je proti Omicronu. Ale Covid si vesele mutuje dal a nove varianty jsou na obzoru. Jo vetsina to prezije bez neceho vaznejsiho, co by se objevilo hned. Ale co nase deti a generace potom? Bude to jeste ‚generace‘ nebo spis uz jen ‚degenerace‘? To byla v USA krasna kampan na DDT jak to bajecne funguje a lidi si niceho nevsimli az 20 let potom. S tema vakcinama to bude stejne. Ale at si to kazdy necha pichat do sve vlastni pr… treba kazdy tyden. Ja to svinstvo odmitam.

  3. Kdyby tomu chudákovi na áru nebylo tak špatně a mohl by volně myslet, asi by té protivné reportérce odpověděl: „a místo mě, že by si ses jako lehnul očkovaný ? Tak proč se prosímvás očkoval, když to stejně dostal ???“

  4. Slovo je mocná zbraň, a jeho zásah často bolí celá desetiletí a možná i celý život….. od dětství….
    A že slovem – nadřazeně a v téžké pohodě – zraňují husičky od tisku či TV, mi dneska už – bohužel – přijde úplně normální. Vlastně nic dobrého od novinářů ani nečekám. To už nejsou novináři, co přinášejí novinky, ale převálcované loutky co za peníze řeknou komukoliv cokoliv, jen když z toho kápne vyšší odběr novin či sledovanost pořadu = peníze nebo aspoň pochvala od šéfa…..

  5. V takové chvíli si vzpomenu na vysílání (jediné) televize před asi 50 lety a jejího osvětového plakátku. Na obrázku byla žárovka a kolem ní nápis: Nesvítíte někde zbytečně? Když mne taková vzpomínka zastihne, vypnu televizi.

Napsat komentář