Zpět

Vy se ještě nenatáčíte 24 hodin v kuse?

Text 28.3.2022

Naprosto mě zaskočila pojišťovna. Tedy její požadavky po banální nehodě, kdy naši oktávku naťukl zezadu jiný motorista svým vozem. Nahlášení škodní události totiž nekončilo jen u kopie protokolu s podpisy účastníků nehody, čísly pojistek a kopií technického průkazu. Nestačily fotky aut z místa a detaily poškození. Nutnou podmínkou byly – považte – i čtyři fotografie zachycující stav vozidla z různých úhlů před nehodou. A ne nějaké nahodilé momentky, ale jasné záběry, kde je viditelná, a hlavně čitelná SPZ. No, a pak už jen snímek stavu tachometru před a po havárii.

Drobnost, že? Každé ráno – pokud nemáte věšteckou kouli – tak jednoduše zapózuje manželka s dětmi před rodinnou károu v ulici. Sotva usednete za volant, tak vyblejsknete budíky na palubce – hlavně tedy najeté kilometry. Nikdy nevíte, co vás může potkat. Představil jsem si, že to budeme dělat se sousedy, celá ulice. Škoda, že nevyrážíme synchronizovaně! Natočil bych ten pojišťovací rituál třeba oblétávajícím dronem a klipu dal titulek: „Svět podle Allianz.“

Nevím, jestli to tak mají všechny pojišťovny, ale hrozím se, že se nechají inspirovat i zdravotní a úrazové programy. Nahrajte fotografii svých končetin před frakturou, nebo své stolice před kolikou. Že je to absurdní? No to bych si myslel i o předhavarijních fotkách před poslední nehodou, kdy jsem byl navíc poškozený. Mohu pochopit, že se chce pojišťovna takto asi bránit pojišťovacím podvodům, nicméně i zde má existovat nějaká uměřenost.

V extrému by pak pojišťovny, banky a úřady mohly chtít, ať se 24 hodin denně natáčíme a můžeme tak kdykoli doložit vlastní bezúhonnost. Viděl jsem sci-fi na toto téma, kde každý člověk měl nad sebou ocelovou včelku. Bezpečný svět bez zločinnosti. Hlavní zápletka ovšem spočívala v záhadné vraždě nepřetržitě monitorovaného člověka. Ta společnost byla ovšem mrtvá už dávno.

Všechny příspěvky s Pavel Stöckl

Diskuze:

 1. příčinami bujícího zla jsou vytunelované ústavy národních států, které padly a zlegalizovala se šmelina, úžer, podvod a psycho. společnost založená na spotřebě a konzumu je zdegenerovaná a odsouzená k sebezáhubě. přebujelá nomenklatura je výsledek euroatlantických hodnot a kultury zločiných establišmentů, politické mafie, schovávající se za pojmy svobody a demokracie a lásky k bližnímu..

 2. Nerozumím článku. Odhaduji, že jde o následující: pokud si havarijně pojišťujete vozidlo, je na počátku pojištění prohlídka vozidla. Tu musí každý absolvovat. U některých pojišťoven se jede na prohlídkové místo, ale většina už to řeší samofocením. Klient vyfotí své vozidlo z potřebných úhlů sám. A odešle foto pojišťovně. Pokud to klient neudělá, má při škodě obrovskou spoluúčast, pojiš’tovna totiž neví, zda při vstupu do pojištění již nebylo vozidlo nabourané. Samofocení je trend, za chvíli bude mít každá pojišťovna. Má to výhody – šetří čas a i peníze, pojištění pak může být lehčí, když se neplatí drazí lidé na prohlídku.

  Tachometr se u Allianz fotí, protože cena pojištění je dle nájezdu kilometrů za rok. Tak to mají dvě pojišťovny: Pillow a Allianz. Díky tomu lidé s průměrným a podprůměrným nájezdem výrazně ušetří. při sjednávání smlouvy řeknete pojišťovně, kolik očekáváte, že ročně najedete. Tedy člověk by neměl být překvapen, co za pojištění si sjednal.

  1. Ano, clanku zjevne nerozumite. Skoda na aute poskozeneho jde z povinneho ruceni vinika, v takove situaci si pojistovna muze pozadavek na fogotrafie toho ci onoho, pred a po (mimo vlastni skodni snimky, na ty ma narok, pochopitelne) strcit leda do zadku.

  1. jako fanouš SF o filmu se včelkami nic nevím, ale silně to připomíná film Anon (2018) a ten zas díl Black mirror s01e03 (neuvěřitelný seriál) snad to pomůže 🙂
   o včelkách je zas díl s03e06 (imho bionické včely vyrábí Izrael, to nedopadne dobře)

 3. Odemkněte do svého vědomí AKASHIC Records┇Božskou moudrost a znalosti┇Meditační hudbu. https://www.youtube.com/watch?v=F5_gIiWVFgs. Lovemotives Meditační hudba . Kvantové meditace dobra a lásky vám změní život k lepšímu životu a vaší rodiny a přátel a musíte koukat a sledovat video obrázky a 10 sekund a postupně vybírat 15 aš 60 min denně! A Dobro a láska přátelství to pravé! A duchovně a spiritualita a pozitiva!

Napsat komentář