Zpět
Matyáš Zrno Díl 3/3

Někdo musí dělat světového četníka

Text 29.3.202039 min Přehrát

Matyáš Zrno v rozhovoru mimo jiné říká:

 • Každá nestabilita v našem okolí se bohužel projeví i u nás.
 • Například v Egyptě je dotovaná cena chleba. Kdyby se přestala dotovat, ulice může klidně vybuchnout.
 • Íránu je vždycky důvod se bát. Nevynechá jedinou příležitost uškodit Západu.
 • Některé ošklivé režimy byly nahrazeny něčím ještě horším, a tím je chaos a bezvládí.
 • Koronavirus by mohl s íránským režimem zamávat.
 • Afghánistán se může stát dalším rezervoárem uprchlíků.
 • Dnes se do afrického Sahelu stahují islamisté z Blízkého východu.
 • Bohužel světového četníka musí někdo dělat.
Všechny příspěvky s Matyáš Zrno

Diskuze:

 1. Ještě bych zmínil problém, že britsští občané odjedou do Pákistánu, tam prodělají teroristický výcvik a vrátí se domů. Když pak nějaký teroristický čin provedou, co udělají evropské demokratické vlády? Ano, třebas je i odsoudí – do fešáckého vězení s veškerou péčí. Co francouzská vláda udělala s těly zastřelených teroristů z Bataclanu? Vrátila je rodinám. Ty je s veškerou slávou pohřbily a oslavují své syny jako mučedníky! Teroristé mají být co nejrychleji postaveni ke zdi či posláni na šibenici. A pak někde na skládce, pod TV kamerami, zaliti kontejnerem prasečích s.aček! To je jediné, čemu rozumějí. Nekompromisní a nemilosrdné síle! Humanismus, demokracii, lidská práva považují za slabost! A je právo, vzít slabochům jejich majetek, zemi, ženy, dcery a třeba i život!
  Islamisté bestiálně vraždili zajatce. Jak ale vítězové zacházejí se zajatými islamisty. Evropané se o ně starají, pokud se jim Syřané mstí, a mají proč, jsou vehementně odsuzováni. Asád tedy nemůže Sýrii vyčistit tak, jak by asi chtěl. A Evropa si zadělává na škaredý průšvih!

 2. Podle fotografie je pan Matyáš Zrno mladý člověk. Já, pamětník, jsem polovinu života prožil v „totalitním“ socialismu a druhou v „demokratickém“ kapitalismu. Viděl jsem fotky ze 60. let min. stol. z Egypta, Sýrie,Iráku, Íránu, Afgánistánu – na nich dívky a mladé ženy v letních šatech, krátkých sukních, prostovlasé, studující. Jenže tamější tehdejší vlády, které se snažily převést své země od feudalismu do moderní doby, sympatizovaly s myšlenkami marxismu a socialismu a navazovaly dobré vztahy se SSSR a ostatními soc. státy. To vyvolávalo odpor jednak muslimského duchovenstva a druhak USA. Studená válka byla v plném proudu! CIA pak ve všech státech pomáhala vyvolat a podporovala různé revoluce. A tak se tam k moci postupně dostali různí diktátoři a v případě Íránu ajatoláhové.
  Pan Zrno tuto historii pominul. Také se jen letmo zmínil o základním problému a tím je náboženská nesnášenlivost až nenávist mezi islámskými skupinami. A stále vzrůstající populace, která se v tamních ekonomikách nemůže uživit. A zkuste pak nějak vládnout zemi, kde máte sunnity, šíty, wahábisty, alávity, křesťany, jezídy, Kurdy, kteří se navzájem nenávidí a i vraždí! Tam nemůžete uplatňovat evropský demokratický, ale slabošský systém.
  Když začala válka v Sýrii, mohli jsme si u nás na internetu přečíst svědectví Češky tam provdané. Tu revoluci zcela jednoznačně odmítla a obhajovala „režim“ B. Asáda. Jiné svědectví je zde: https://www.youtube.com/watch?v=Wjk2pgQ_dPQ ČT udělala rozhovor s B. Asádem, který ovšem potom nevysílala. Rovněž nebyly veřejně publikovány názory naší velvyslankyně v Sýrii.
  Pan Zrno vůbec nezmínil úlohu Rusů při potlačení Islámského státu, nezmínil, že Turecko umožnilo islamistům s ropou obchodovat, a že teprve Rusové ty konvoje s ropou vybombardovali a začali, na rozdíl od Američanů, účinně ničit islamisty.
  A co současná invaze Turecka do Sýrie? Co dělá OSA a Rada bezpečnosti? Co naši humanisté a neziskovky?? Velké NIC!

 3. Článek jsem nečetla, jenom výtah.
  1)Není nejmenší důvod bát se Íránu… Přesně naopak, Západ okopává Íránu kotníky, už desítky let!
  Amíci nikdy neodpustěj Íránu, že je místní vypakovali ze země docela drsným způsobem.( Drželi „diplomaty“ , rozuměj agenty CIA, na ambasádě krásných, kulatých 444 dní.)
  JEDINÝ kdo si na BV nenechá foukat do kaše jsou hrdí Íránci.
  2) Do Sahelu se stahují islámisté z celého BV…
  A KDO ty islámisty vyrobil, pane autore!?!?!?
  To je ňáké zajímavé, že ještě v šedesátých žádní nebyli.
  Tenkrát to vypadalo v Káhiře nebo v Bagdádu jako v kterémkoli evropském velkoměstě…divný, že jo ?
  3) Světový dráb je největší neštěstí.
  Nikdo mi nevymluví, že v časech bipolarity bylo bezpečněji.
  Velmoci se držely vzájemně v klinči a ty „malé“ si spíš předcházely.
  Dneska se hegemon už vůbec nemusí žinýrovat!Což také nečiní.
  Už aby byl konec a vytvořilo se na východě nové (další) mocenské centrum.

Napsat komentář