Dušan Neumann
Evropa páchá hospodářskou sebevraždu. Její jediná naděje přichází zpoza Atlantiku
Dušan Neumann
Pokud EU začne tvrdě potlačovat svobodu slova, USA zahájí vůči ní a jejím představitelům sankce
Dušan Neumann
Poslední naděje pro mírové řešení v Gaze
4.10.2025
Větičky Ladika Větvičky
Ladislav Větvička
Šéf henleinovských lančmítů nás nazval zaostalými elementy slovanského nacionalismu
Ladislav Větvička
Okamurův „chirurg z dovozu” se zhmotnil a pokoušel se na ulici nožem odoperovat jednomu Britovi jeho hlavu od těla
Ladislav Větvička
Z kouření se postupem let stala chudinská záležitost a všechno, co je potěšením obyčejných chudých lidí, musí být zničeno
Ladislav Větvička
PePa s IQ107 znesvětil jedno z nejsvatějších míst Moravy
Ladislav Větvička
Od politika se chce, aby lidi bavil. Bavičem je i chaot, který si protiřečí v každé větě, notorický lhář, cynik bez zábran, fanatik anebo agresivní psychopat
Ladislav Větvička
Babiš není zlý a my všichni bychom si přáli, aby byl mnohem zlejší.
Bez vás to nepůjde
Podpořte nás prosím
Podpořte svobodu slova
ZDE Částka, potřebná na provoz
v červnu: 137 000 Kč
V červnu jste nás podpořili částkou: 64 815 Kč Děkujeme vám!
Situaci v Ottawě sleduji již několik dní a plakal jsem dojetím. Na youtube jsou live videa lidí, co chodí ulicemi a dokumentují, jak se věci mají ve skutečnosti, aby ukázali, jak moc mainstreamová media lžou a překrucují, co se děje. Atmosféra je tam krásná, lidé jsou otevření a září, protože konečně cítí závan svobody.
Někteří obyvatelé si stěžují na troubení a na to, a jeden, že musí jezdit jiným autobusem na univerzitu. Demonstranti si podle nich mají nechat píchnout předepsané injekce a tím bude po problému. Je to ale docela malé množství lidí oproti tomu, kolik lidí podporuje na místě toto hnutí. V rámci solidarity skupina odklízí sníh a dává jídlo bezdomovcům. Říká se, že klesla kriminalita ve městě, ačkoli ve zprávách říkají, že dochází k přepadením v obchodech – jedny z mnoha protichudných informací.
Policisté se po jednom distancují, berou si dovolenou, nebo i dávají výpověď, a opozice ve vládě brojí. Myslím, že jakmile se policisté přidají ve větším počtu k demonstrantům, nastane společenský obrat na poli médií a to odhaduji někdy v březnu.
A co bude pak, je velký otazník.
Inspirováni Kanadou se i v Austrálii, kde žiji, lidé vydali do hlavního města a už týden kempují v Cambeře. Úžasná nálada, další a další přijíždějí, jsou jich mnohé tisíce. Lidé, co jsou tam vyzařují mír a lásku a uvědomují si, že média vezmou jakoukoli malou záminku k osočování. Proto jsou opatrní. Policisté v prvních dnech měli za úkol zastrašovat protestující i automatickými zbraněmi, ale lidé ukázali naprostou statečnost, udrželi si klid a stáli ve své síle a stojí dál.
Ví, že je potřeba i trpělivosti a jsou ochotní zůstat tak dlouho, dokud bude třeba, aby nastal nový společenský řád, řízen od spoda nahoru skrze diskuzi svobodných lidí ve skupinách. Řízení shora dolů již dovršilo svou funkci a stalo se nepotřebným. Všichni to cítíme, že povely zhora brzdí vývoj a blahobit a brání štěstí. Výzva pro každého je vzít odpovědnost za své zdraví, za svůj život a angažovat se ve veřejném životě jako svobodná bytost, která tvoří svým bytím a činností, a tím inspiruje všechny kolem.
Jsme na prahu obratu. Tato hnutí ukazují i novou ekonomiku, která je založena na vzájemné podpoře a dávání. Každý si zajišťuje svou soběstačnost, jak může, a čeho má nadbytek, o to se dělí s ostatními. Vytváří se tak společenský dostatek pro všechny.
Svoboda, za kterou tito lidé stojí, je podle mě pro každého, kdo je připraven převzít odpovědnost místo, aby ji projektoval na jiné lidi nebo systémy. Je to přirozená svoboda, kterou má každý živočich, rostlina a houba na Zemi. Tímto krokem se lidstvo mentálně připojí ke zbytku planety a konečně skončí boj s přírodou a nastane mír na Zemi, možná i nebe na Zemi. Svoboda je naše skutečná podstata a ti kteří ji zpochybňují nebo narušují zde nejsou vítáni a mají poslední šanci v tomto měsíci odejít, než budou Zemí zahubeni.
Úžasný nápad a skvělá soudržnost národa. Takto se na ty diktátory musí.
Lide asi pomalu chapou, ze je jim opet vnucovano dobro. Je to novy typ socialismu. Ne diktatura delnicke tridy, ale diktatura levicovych intelektualu. Neni to tak brutalni, ale ve sve podstate nebezpecnejsi. Socialismus s lidskou tvari. Diktatura tzv. elitami vybranych mensin. Politicka korektnost, tedy self cenzura limituje jakekoliv tema, at uz LGBT, multikulti, gender, CO2 nebo cokoliv jineho. My vime presne o co jde. Zapad to nevi.
Ano, demokracie v praxi.
Tu nedělá žádný demokratický blok politických stran, ale právě ti lidé.
četla jsem, že konvoj v závěru dosáhl délky 460 km….. to je prostě super…..lidé se jim sebrali na naftu na dopravu, aby tak vlastně zastupovali i je, aby to byl i jejich protest…. to je úžasné….