Zpět

Ministerstvo spravedlnosti otevřeně porušuje ústavu

Text 29.9.2022

Zprávy přicházející ze Spojených států potvrdily, že ministerstvo spravedlnosti rozeslalo Trumpovým příznivcům další obsílky. Předvolání, která údajně souvisejí s vyšetřováním událostí 6. ledna v Kapitolu, se týkala více než 40 osob. FBI zabavila další telefony Trumpovým spolupracovníkům, významným příznivcům včetně jeho interního poradce. Je to další krok ve vysoce zpolitizovaném vyšetřování zaměřeném na politické protivníky prezidenta Joea Bidena jen pro nesouhlasný názor oponentů na výsledky voleb.

Zprávy potvrdil komentátor TV FOX News, Tucker Carlson, který získal některá předvolání a zveřejnil některé znepokojivé požadavky v nich obsažené. Carlson citoval výňatek z předvolání, který má definovat, čeho se současné vyšetřování týká. Zde je část jeho znění: „Jakékoli tvrzení, že viceprezident anebo předseda Senátu měli pravomoc odmítnout nebo se rozhodnout nespočítat prezidentské volitele…“

Upřímně řečeno, mrazí mě při pomyšlení, že by ministerstvo spravedlnosti mohlo založit vyšetřování na něčem, co zjevně spadá pod ochranu svobody projevu, a  je zcela irelevantní, zda viceprezident Mike Pence výše zmíněnou pravomoc měl, či nikoli. Američtí občané mohou podle Prvního ústavního dodatku svobodně zastávat i zcela absurdní názory a mohou o těchto názorech diskutovat, i když neobstojí při věcném zkoumání.

Ministerstvo spravedlnosti otevřeně porušuje ústavu, ministr Merrick Garland by měl být okamžitě odvolán a stalinské zákroky FBI zastaveny.

Všechny příspěvky s Dušan Neumann

Diskuze:

  1. Autor nepostřehnul, že metody „pověste ho vejš“ a podobné byly vynalezeny právě americkými kolonisty k prosazení svého pohledu na problém, neprospěch slušných, v neprospěch země a přírody, v neprospěch původních obyvatel. A odtud pramení i používání v současnosti. Prostě jim to tak stále fungovalo a ještě funguje.
    Současná metoda prosazování zájmů je jen ta původní, vylepšená o zavlečení nezúčastněných, neboť : „je dobré donutit nepřítele padnout za naše zájmy“.

Napsat komentář