Zpět

Perličky z dnešních Spojených států

Text 15.3.2021

Prostranství okolo Kapitolu vypadá dnes jako hranice mezi Východním a Západním Berlínem. Hradba, která by měla stát na mexické hranici, chrání volené zástupce lidu před vlastním lidem. Kapitol byl vždy symbolem americké demokracie a patří „lidu“. Byl cílem školních i turistických výprav. Teď se občan dovnitř nedostane…

Nově zvolená kongresmanka z Colorada, Lauren Boebertová, s podporou konzervativní Ameriky natočila video, jak pochoduje podél toho plotu s ostnatým drátem s tvrdou kritikou Kongresu. Na závěr parafrázuje Ronalda Reagana z Berlína před 32 lety („Pane Gorbačove, strhněte tu zeď!“): „Předsedkyně Pelosiová, strhněte tu zeď!“

Okamžitě se v Kongresu ovládaném Demokraty rozpoutala bouře a pokroková frakce kongresmanů se snaží Boebertovou, která už před časem provokovala tím, že do Kapitolu vstoupila s glockem za pasem, z Kongresu vystrnadit. Boebortové díky jim významně vzrostla popularita.

V minulých volbách bylo do Kongresu zvoleno 14 nových zástupců Republikánů – většinou žen. Teď se proslýchá, že Laura Trumpová, žena Erica Trumpa, také přemýšlí o vstupu do politiky – buď do Senátu, nebo na místo guvernérky státu Severní Karolína. Zatím to nepotvrdila, ani nezamítla, pouze řekla, že rodina ji zrazuje.

Ač se televize i Bílý dům snaží situaci na hranici s Mexikem charakterizovat jaka rostoucí problém, začíná to být obrovský průšvih a příhraniční státy se počínají bouřit. V roce 2019 bylo na hranicích zadrženo 2600 dětských či mladistvých uprchlíků. Tento týden jen během jednoho dne jich bylo zadrženo 3600. To je ten „rostoucí“ problém, jak referují media, zatímco v roce 2019 to byla národní tragédie a ostuda. Přitom se stačí podívat na videozáznamy Baracka Obamy, Hillary Clintonové či Chucka Schumera, které často poťouchle opakuje televize Fox, na nichž navrhují omezení imigrace prostředky, jež nakonec realizoval Donald Trump. Jediným vysvětlením tohoto bláznivého otevření hranic je příliv budoucích voličů Demokratů, který by měla garantovat připravovaná amnestie pro ilegální imigranty.

Ovšem největší senzací současných médií je, že Bidenův vlčák někoho pokousal v Bílém dome, byl vypovězen do Bidenova domu v Delaware, a že vysoce manipulativní herečka Meghan prodává svou rasovou hysterii v televizi, a doufá, že se dostane i do Hollywoodu.

Všechny příspěvky s Dušan Neumann

Diskuze:

  1. Demokratům je patrně jasné, že doma už větší počet voličů neseženou, tak si je holt musí opatřit dovozem.

Napsat komentář