Zpět

Problém s polírem z Manhattanu

Text 12.2.2022

Donald Trump byl, je a zůstane polírem z Manhattanu. Reaguje podle toho. Nenechá si nic líbit a kompromis považuje často za prohru. Dokáže optimalizovat byznys a umí si poradit s byrokracií. Bohužel je posedlý představou, že mohl s pomocí viceprezidenta Mikea Pence zvrátit výsledek voleb. Pence to znovu jednoznačně popřel. Minulý týden v řeči ke Spolku federalistů zatím nejrozhodněji odmítl Trumpovo opakované tvrzení, že mohl zvrátit výsledek voleb. „Nikdy jsem neměl podobnou pravomoc, prezident Trump se zcela mýlí,“ řekl Pence.

Obávám se, že jediná síla, která může Donalda Trumpa v sebezničující prezentaci zastavit, jsou jeho potomci, pokud budou dostatečně rozhodní. Nevím, kdo proti němu půjde v primárkách. Budou to mít těžké. Podle dosavadních průzkumů mezi republikány má Trump pořád solidní náskok – něco přes 40 % proti 18 % De Santise. Ostatní potenciální kandidáti mají pod 10 %. Na jeho shromáždění v Concore v Texasu přišlo asi 60 000 lidí, což mu jen posílilo sebevědomí, a pravděpodobně to oslabí šanci republikánů na převálcování Kongresu.

Všechny příspěvky s Dušan Neumann

Diskuze:

  1. Já vždy preferuji figurku se sebezničující prezentací, která ovšem v hlavních rysech dělá racionální kroky prospěšné jejím voličů, než vystajlovaného salonního zmrda, trousícího politicky korektní klišé, jehož jediným cílem je namastit si vlastní kapsu/ego tím, že pomáha pár tisícům největších zmrdů na zeměkouli ty své voliče (a nejen je) zotročit.

Napsat komentář