Zpět

Trump stažením ze Sýrie plní to, co dávno slíbil

Text 13.10.2019

Ač se nám to může zdát nepochopitelné, Trumpovo rozhodnutí stáhnout z hraničních oblastí Sýrie s Tureckem americké jednotky (nejedná se o velké množství ani o speciální bojové oddíly) je ve Spojených státech vnímáno pozitivně – Trump jen plní, byť symbolicky, další z předvolebních slibů s cílem posílit svou nynější předvolební pozici oslabenou nynější snahou Demokratické většiny ve Sněmovně reprezentantů o jeho sesazení.

S jeho rozhodnutím souhlasí podle posledního Rassmusenova výzkumu 58 % potenciálních voličů, nesouhlasí 20 % a nerozhodných je 22 %. Trumpovi se dá vytknout jen to, že v tomto případě opět jedná jako obchodník a nikoliv jako rozšafný státník.

Ke stažení ho jako poslední kapka do plné sklenice přimělo odmítnutí evropských spojenců, zejména Německa, převzít bojovníky ISIS z těchto států. Jejich počet se odhaduje na několik tisíc. V Německu se rekrutovali většinou z turecké menšiny a není těžké si představit jak dopadnou pokud zajatecké tábory obsadí Turci. Zajímavá je téměř nezaznamenatelná reakce Asadovy vlády. Evidentně dlouho připravovaná ofenzíva turecké armády, druhé nejsilnější v NATO, byla konzultována i s Ruskem a Iránem, takže se nejedná o žádné impulsivním Trumpem vyprovokované překvapení. Jedno je podle mne jisté, kdyby Kurdové nebyli tak roztříštěnou, často velmi protichůdně, kmenovou společností, vypadala by situace v regionu jinak.

Všechny příspěvky s Dušan Neumann

Diskuze:

  1. Nechápete data a přesto ideologizujete!
    Fakta, o která se v tomto případě opírá jsou tato:
    http://www.rasmussenreports.com/public_content/politics/current_events/us_military/most_agree_with_trump_s_withdrawal_from_endless_wars
    Pokud je chcete rozporovat, pláčete na špatném hrobě (čehož, usuzuji ze slov o nezávislé organizaci, jste si moc dobře vědom) a měl byste se obrátit přímo na Rasmussen Reports.
    „Skutečný souhlas“ a „ČIN“ podle vás není dostatečně zřejmý ze slov „In defending his Syria decision on Monday, the president declared, “It is time for…““?
    „Nezávislá organizace…“ – Je evidentní, že ve vaší škatulce „nezávislé“ se budou skrývat zase ty vaše oblíbené tzv. nezávislé. Ale aspoň ve vší tichosti bychom se tu mohli shodnout, že vůbec argumentovat nezávislostí je poněkud hloupé. Žádná organizace není nezávislá, obzvláště v dnešní době těch nejbizarních soubojů všemožných ideologií.
    Takže apeluji na vás: Používejte data korektně a neideologizujte (pokud možno). Lež má vždy krátké nohy i když to může být zjevné až v dlouhodobějším kontextu.

  2. Překrucujete fakta a ideologizujete.
    58% procent potenciálních voličů souhlasilo s Trumpovým VÝROKEM: “It is time for us to get out of these ridiculous endless wars, many of them tribal, and bring our soldiers home. We will fight where it is to our benefit, and only fight to win.”
    Na skutečný souhlas s jeho ČINEM se dotazovaných nikdo neptal.
    Používejte tedy data korektně a neideologizujte.
    Druhou věcí je, že Rasmussen Reports není nezávislá organizace, jak se lze snadno přesvědčit http://www.rasmussenreports.com/

Napsat komentář