Zpět

Ve „jménu pravdy“ se může i lhát, že?

Text 5.6.2021

Teď, když je Trump v exilu na Floridě, v Bílém domě se Joe Biden podle pokynů snaží co nejrychleji zničit americké hospodářství a hlavním nedotknutelným tématem dne pro progresivní novináře zůstává katastrofální situace na jižní hranici, začínají investigavci New York Times šťourat do minulých tabu. V článku pod titulkem „Sdílená tajemství – utajené vztahy mezi soukromými špiony a novináři“, autor Barry Meier opatrně připouští, že soubor dokumentů objednaný Hillary Clintonovou u soukromé zpravodajské organizace Fusion GPS, v němž pensionovaný britský agent Christopher Steele shromáždil důkazy o „spiknutí“ tehdy kandidáta Trumpa s ruskými tajnými službami, je opatrně řečeno „velmi nepřesné“.

Meier píše, že se o dokumenty zajímá od prezidentské kampaně v roce 2016, kdy se dozvěděl o společnosti Fusion GPS najaté, aby vyhrabala co nejvíce špíny na Donalda Trumpa. Vyhledal tehdy zakladatele firmy, bývalé reportéry Wall Street Journal, při hledání materiálu pro knihu, kterou o kampani psal. Odmítli s ním hovořit. Meier se však nevzdal a zazvonil u dveří Christophera Steeleho doma ve Farnhamu. Se Steelem vytvořil důvěrný vztah a seznámil se podrobněji s jeho úkolem a výsledky.

Ač v článku spekuluje, že se ruské služby snažily ovlivnit volby v roce 2016, většina Trumpových prohřešků byla fabrikovaná a falešná. Zejména „videozáznam Trumpových bizarních sexuálních praktik močení do hotelové postele“, v níž někdy předtím spal Barack Obama. Také záznam údajného setkání Trumpova tehdejšího právníka, „zametače“ Michala Cohena, s ruskými operativci je podvrh. K setkání nikdy nedošlo a dokument je falešný. Pro New York Times, přestože článek nebyl otištěn na první stránce, je to dost podstatné přiznání. Proč ne, když už není nutné Trumpa z Bílého domu vystrnadit?

Všechny příspěvky s Dušan Neumann

Diskuze:

 1. Jestli se Donaldu Trumpovi líbí „zlatý déšť“, na tom bych nic moc divného neviděl, docela mi to k němu i sedí. Ale je to jeho soukromá věc! I když brr, ta představa že je vůbec třeba jenom nahý,…brr! Nechtěl bych být tím vyšetřovatelem, který na to musel koukat…
  Ale takovéto aféry, teda alespoň ve vysoké politice, většinou mají za účel zahltit mediální prostor a odvést pozornost veřejnosti a novinářů od něčeho jiného, závažnějšího. Např. od toho ovlivňování voleb. Jak to tedy bylo? Dnes již zaniklá společnost Cambridge Analytica nelegálně ukořistila data z facebooku skoro 100 milionů uživatelů a následně „bombardovala“ nerozhodnuté voliče cílenou volební kampaní. Ovlivnili nejen Trumpovo vítězství, ale i Brexit, a volby v Keni, Nigérii, Qataru a kdovíkde všude. V Čechách také působili společně s ruskými kolegy. Jeden ze zakladatelů této společnosti, Trumpův dobrý kamarád S. Bannon, ultranacista a zloděj dat z facebooku, se dodnes soudí a osobně bych se nedivil, kdyby se ukázalo že Bannon je Qannon.
  No, odvést pozornost od krádeží a manipulací milionů facebookových profilů tím, že se trochu ztrapní nějakým videem s prostitutkami, jak močí, to už stojí za to, ne? Ať už to byl skutečně on, nebo nějaký dvojník. (Btw. dvojník se vždycky hodí…) A dnes si tento úspěšný prezident – manipulátor chce zakládat vlastní sociální síť, kde bude svoje příznivce nabádat k tomu, aby hlavně otevřeli oči a nebyli ovce.
  Omlouvám se zde všem příznivcům Trumpa, ale stačí si to jen porovnat – třeba se Sorosem.
  Soros – (židovského původu) vychytrale manipuloval s librou, „okradl“ britskou centrální banku a vydělal miliardy.
  Trump – se svým přítelem (nacistou) vychytralým trikem „okradl“ uživatele facebooku o jejich soukromí, manipuloval s jejich daty a stal se prezidentem.
  Kdo z nich tedy dělá horší věci, nechám na každém…Jen ještě podotknu, že široká veřejnost se stala součástí osobních sporů a averzí těchto dvou pánů.

Napsat komentář