Zpět

Vražda černochem nemusí být vražda

Text 20.10.2021

Recept na to, jak se dá za rok zvýšit počet vražd o více než polovinu? Ten nabízí americká státní prokurátorka pro oblast Chicaga, Kim Foxxová. Právě jí se díky liberální rasistické politice podařilo zvýšit počet vražd v roce 2020 o rekordních 55 procent. V samotných Spojených státech se zvýšil počet vražd téměř o 30 procent. Toto hrozivé číslo se dá jednoznačně přičíst tlakům hnutí Black Lives Matter, Antify a vlastně i politice Bidenovy vlády, jejichž výsledkem je omezení financování a pravomocí policie, která je často v hlavních mediích vykreslována jako rasistická a „protilidová” instituce.

Před dvěma týdny se ve čtvrti Austin v Chicagu odehrála přestřelka mezi dvěma místními gangy jako na Divokém Západě. Bitva, během níž zločinci vypálili přes 70 ran, trvala i po příjezdu policie a byla zaznamenána uličními bezpečnostními kamerami. Jeden ze čtyř útočníků na dům soupeřícího gangu byl zastřelen a jeho kumpáni ujeli ve dvou ukradených vozech. U kliniky vyložili postřeleného gangstera a následující honička skončila havárií jednoho z vozů, který se ocitl v plamenech. Druhý pak zapálili zbývající gangsteři sami. Policie zatkla v nemocnici postřelené a tři zbývající gangstery v rozstříleném domě. Usvědčujících důkazů měla více než dost.

Prokurátorka Foxxová ale odmítla vznést na zatčené žalobu na základě vágního, zákonům zcela odporujícího tvrzení, že šlo o „vzájemný souboj“. Její odmítnutí vyšetřit přestřelku šokovalo snad každého strážce zákona v zemi – kromě Chicaga. Nebyl to první případ, kdy Foxxová odmítla vyšetřovat vraždu. V červenci byl zastřelen 19letý mladík, když vystoupil ze dveří domu. Zločin zachytily bezpečnostní kamery, u vraha byla nalezena vražedná zbraň, a přesto nebyl obviněn z vraždy. V srpnu při pouliční přestřelce byla zraněna 6letá holčička v autě, v němž se rodina vracela z kostela. Její 7letá sestra byla zabita. Foxxová opět odmítla vraždu vyšetřovat údajně pro nedostatek důkazů předložených policií – včetně přestřelky zaznamenané telefony svědků.

Kim Foxxová, – mimochodem znovu zvolená loni do funkce za přispění dvou milionů dolarů z fondu George Sorose – je vydávána za vzor moderní prokurátorky. Bohužel není v USA jedinou. Podobně se chovají v dalších městech ovládaných Demokraty. Pokud je vrah černoch – obětmi jsou také v 90 procentech případů černoši – tak má v Chicagu 80procentní šanci, že neskončí ve vězení. Zdá se, že jediné černošské životy, které stojí za to v Chicagu chránit, jsou životy černošských zločinců. Hrůzná statistika ovšem nebrání třeba televizní stanici MSNBC, aby Kim Foxxovou nepřestala velebit.

Tento model zákonnosti a spravedlnosti odpovídá představám dnešní progresivistické Demokratické strany, jež se po 50 letech vrátila k politice rasové segregace. Tentokrát z opačné strany.

Všechny příspěvky s Dušan Neumann

Diskuze:

 1. USA je prostě drsná země plná zbraní a zločinů. Otázkou je, jestli ještě vůbec mají volná místa ve vězení, to by také byla dobrá statistika. Dovedu si představit, že v přeplněných celách k žádné nápravě takovýchto gangsterů nedocházelo, naopak se tam naučili dělat další hrozné věci (např. fetovat…). Navíc je stát musel léta krmit z peněz daňových poplatníků, takže začali u soudů prostě uznávat „vzájemné souboje“. Ono to má v USA docela dlouhou tradici a tito gangsteři jistě dodržují nějaká nepsaná pravidla. Řekl bych, že se asi nezabíjejí jen tak pro nic za nic. Připadá mi to jako takový anarchokapitalismus v praxi. Prostě existují v USA čtvrtě (spíš ghetta), kam se bojí jezdit i policie. Tam si gangsteři žijí s vlastními zákony džungle…
  Není to nic nového, bohužel Americká společnost dlouhodobě tento společenský jev nedokázala nějak alespoň zmírnit a tak přišla Kim Foxxová. Jakožto sama černoška asi rozumí této problematice, gangsteři si na ní nestěžují a při finanční krizi se nejspíš jiné řešení nenabízí.
  Vinu bych ale opravdu nehledal u Foxxové či snad u Sorose, spíš je to příliš svobodný trh se zbraněmi. Zajímalo by mě třeba, kdo vydělává na zbrojním průmyslu? Nejsou to zrovna tito miliardáři, kdo v USA ovlivňují volby? To jsou pro mě ti největší padouši! Jsem rád, že u nás v Čechách nemůže mít zbraň každý vyfetovaný jouda, nebo děti ve školách, to mi přijde otřesné…

 2. Taky si myslím, že pokud černoch zavraždí černocha, nemělo by to být posuzováno jako vražda a to i přesto, že vraždící osoba by tyto skutky páchala opakovaně

 3. Člověk by si řekl, že společnost je holt zdegenerovaná. Ano, je! A je to vidět na všech těch dalších nesmyslných věcech, které jsou této době signifikantními. Nespočet pohlaví, jen na černých životech záleží, menší část degenů ovlivnňuje život zdravé většiny, cenzura rozumných názorů a nespočet jiných, na hlavu postavených zhovadilostí. Otázka zní: „je všechno jenom náhoda?“ Neovládá náhodou někdo bankovní systémy, hlavní média, big farmy, korporáty či aktivistické a politické neziskovky a nakonec i armády? Není náhodou vše dokonale propojeno? Většinu lidí tyto souvislosti vůbec nezajímají. Neptají se „proč, jak a co bude potom!?“ Odpověď na „proč“: kapitalismus už nemá kam růst, musí přijít něco jiného, řízeného, něco podobného, co je základem čínské ekonomiky, která stávající západ přerůstá.
  Jak toho dosáhnout? ..je třea pomalými kroky rozbít kohezní společnost, kulturu, zvyky, zákony, práva atd. Potlačit životní jistoty, úroveň, zdravý rozum, omezit pohyb, svobodu. Postupně, třeba i vojensky, zapříčinit krach stávající společnosti, abychom pak rádi přijali nový, totalitní řád.
  Jaký je cíl?.. Vypínat starý systém a v podstatě za chodu, nahodit systém nový, Tj. řízená, centralizovaná ekonomika. Ta by se mohla tvářit jako kolektivní spolupráce, ale pravda je někde jinde. Jde o korporátní fašismus, kde velké firmy ovládají vše. Ti nám nakonec podají záchranný kruh a z toho sajrajtu, do kterého nás dostali, budou ty, co přežijí zachraňovat.
  Kdyby lidé bděli, nebyli bychom v pr….!
  Rici

 4. My to přece známe z chování policie, soudů a politikářů, při lumpárnách etnika pod ochranou Sorosovou…

Napsat komentář