Zpět

Zavládne v USA láska a ráj na Zemi?

Text 25.7.2020

Nejrozšířenější heslo amerických sociálních chiliastů vedle „Black Lives Matter“ je „Defund Police“, které prakticky znamená „Rozpusťte policii“ – neboť ta je financovaná z místních zdrojů. Požadavek je šířený zejména hnutím „Black Lives Matter“. Pokud se v jejich představách z městských a státních rozpočtů náklady na policii vyškrtnou, policisté zajdou na sociální úřad požádat o podporu v nezaměstnanosti – a ve městech se rozprostře sociální smír, láska a ráj na Zemi.

Realita je bohužel trochu jiná. Takovou vlnu násilí, jakou zažívá New York v posledních týdnech město, nepamatuje přes čtvrt století. V červnu bylo ve městě zastřeleno 28 lidí. Oslabená policie od počátku roku do 20. července zaznamenala 674 přestřelek (více než dvakrát tolik než za stejnou dobu před rokem). Starosta New Yorku, sociální blouznivec De Blasio hned v začátcích nepokojů rozpustil speciální neuniformovanou policejní jednotku, která se specializovala na vyhledávání a konfiskaci nelegálně držených zbraní, jichž je v New Yorku jistě většina, neboť získat tam zbrojní pas je asi tak snadné, jako v roce 1974 v Praze.

Mezi 14 zastřelenými o svátečním weekendu 4. července (Den nezávislosti) jsou – maturantka zavražděná střelbou na maturitním večírku a modní návrhářka zabitá při mytí auta. Většina mrtvých jsou černoši, které rozpuštění policie mělo chránit hlavně před policejní brutalitou.

Ve dvacátých letech si mafiáni při vyřizování účtů dávali dost velký pozor, aby nebyly náhodné oběti. To vždycky znamenalo velmi tvrdý zákrok policie. Dnešním gangsterům je to jedno. Přesto starosta Bill De Blasio stále vyhlašuje policejní reformu, jejímž cílem má být větší respekt a spolupráce s občany. Mlhavé prohlášení nepodložené žádnou aspoň trochu realizovatelnou myšlenkou – pouze prázdná slova poté, kdy během 72 hodin bylo v New Yorku postřeleno 38 lidí.

V Minneapolis bylo od zabití George Floyda postřeleno už na 150 lidí. V Chicagu bylo první červencový týden zastřeleno 24 lidí a počet zraněných vyskočil přes stovku. Detroit, St. Louis jsou na tom podobně. V 64 velkých amerických městech značně stoupl počet vražd ve srovnání s loňskem.

Do 21. června zaznamenala policie v New Yorku 166 vražd oproti 134 loni. A to přesto, že nejméně třetina města zůstává v dobrovolné karanténě a nevychází z bytů.

Statistika FBI, kterou ve většině liberálních médií nenajdete, zcela prokazatelně dokumentuje, že 10 měst s největší zločinností (a počtem vražd) jsou města dlouhodobě ovládaná Demokratickou stranou. Jsou to: Detroit, St. Louis, Oakland, Memphis, Birmingham, Atlanta, Baltimore, Stockton, Cleveland a Buffalo.

Podobně města s největším počtem bezdomovců: Los Angeles (55 000), Seattle (12 000), San Diego (9 000), San José (7 000), San Francisco (6 000) a Las Vegas (6 000). Tato města jejich vedení vyhlásila za tzv. „města útočiště“, kde policie nesmí ověřovat legalitu pobytu legitimovaného ani zadrženého. Federální vláda se konečně rozhodla zakročit a vyslala pořádkové jednotky do Portlandu (Oregon) kde pokračují každodenní demonstrace a výtržnosti od 28. května. Místní policie na rozkaz radnice zůstává stranou a federálním jednotkám nepomáhá. Hrozí Spojeným státům, že studená občanská válka vzplane? Nevím a netroufám si nic předpovídat. Ostatně, závěr si udělejte sami…

Všechny příspěvky s Dušan Neumann

Diskuze:

 1. Ahoj Jirko. Jak vidím hodně si to tady užíváš. Opravdu ti tu zábavu přeju. Já se po tom co jsem si přečetl tvé příspěvky také začal bavit. Je krásné jak naprosto ignoruješ některá základní fakta nebo reálnou situaci v amerických ulicích. Pojďme si to všechno rozebrat. USA je federativní republika, kde guvernéři států, na rozdíl od ČR, mají větší vliv na dění ve státě. Proto když se něco děje ať už na lokální úrovni nebo celostátní úrovni nesou za to odpovědnost i guvernéři států. Navíc když jste starosta a vaše město hoří a vy to odmítnete řešit s tím, že řeknete že to je kvůli boji proti institucionálnímu rasizmu( který v USA není) máte značný podíl na situaci. Dále potom radikální levice není pár lidí, kteří se chovají neadekvátně, protože je vyprovokovala policie. Je to velká skupina lidí bojující proti kapitalismu a svobodě slova většinou násilím a tzv. cancel culture. Strhávají sochy lidí, kteří pomohli vytvořit USA a snaží se ze všech si vyšikanovat své politické odpůrce z veřejného prostoru. Dále k panu de Blasiovi. Starosta, který se snaží omezit vlastní policii, i přes jasný nárůst násilností ve městě. Místo toho nechal na chodník napsat Black lives matter aby to Trumpovi natřel. Místo toho ochoty řešit situaci dal najevo, že právě tento nápis je jeho prioritou, stejně tak jako podpora BLM demonstrací( kde se mimochodem koronavirus určitě nešíří, protože když demonstrujete za dobrou věc, demokratům to najednou přestává vadit). Dále bych pak chtěl vidět tvoje statistiky ohledně inteligence voličů Trumpa, opravdu mě to zaujalo. Myslím si, že jediný idiot jsi tu ty Jirko. Jediné na co se zmůžeš je orange man bad, nic víc.

 2. Jeste jedna zajimavost: nadace Ronalda Reagana dnes zakazala Trumpove predvolebni kampani pouzivat jak jmeno, tak i fotografie byvaleho prezidenta.
  Se zlodejskym, prolhanym Trumpem nechcou byt spojovani ani dalsi vyznamni republikani, vcetne byvaleho prezidenta George W. Bushe.
  Doporucuji republikanska videa od The Lincoln Project a Republicans Against Trump 2020. 🙂

 3. Jeste jsem zde nepotkal Trumpova fanouska, ktery by dokazal prijit na obranu Neumannovy primitivni propagandy s jedinym argumentem. Vsak je take verejnym tajemstvim, ze se Trumpovi priznivci rekrutuji z te nejtupejsi casti lidske spolecnosti. A statistiky ktere to dokazuji jsou nemilosrdne. 😉

 4. Taky mě napadlo, pane Keřko. Škoda, že na nás pan Bílina nemůže upřít svůj planoucí zrak, že :-))

 5. Poznamka pana Kerky je asi tak jedine, na co se priznivci oranzoveho bridila zmuzou. 🙂
  Trump zbabral boj proti koronaviru, zbabral ekonomiku a tak se chysta pomoci Lidovych milici vyhrat valku, ktera by bez neho vubec nezacala.

 6. Pane Bilino, neměl byste ty prášky, co vám předepsali na hlavu, vynechávat. Realita se s vašimi blouznivými vizemi nepotkává.

 7. Pani Vlkova, lepe jste Trumpovu, Zemanovu, Okamurovu, Filipovu a Putinovu zfanatizovou luzu popsat nemohla.
  Palec nahoru! 🙂

 8. To jo. Donik tomu miru svym lhanim, rozvracenim NATO, ignorovanim zprav vlastnich tajnych sluzeb, podlezanim tem nejhorsim diktatorum, vyznanim lasky Kimovi i zradou kurdskych spojencu fakt strasne pomohl. 🙁

 9. Tak predne – De Blasio policii sveho mesta verejne podporuje, stejne tak jako demokraticky kandidat na presidenta Joe Biden. Nejake rozpousteni, nebo odebirani penez policii propaguje par potrhlych levicovych aktivistu, rozdivocenych stupidnimi akcemi jisteho Donalda Trumpa, ktery za Bidenem zaostava o 12% a rozhodl se proto v zoufalstvi prilejt olej do ohne.
  Mimochodem – nesliboval Donik udelat Ameriku Great, postavit „uzasnou betonovou zed od oceanu k oceanu za mexicke penize“ a zavest „fantasticke zdravotni pojisteni za nepatrny zlomek ceny“? Nesplnil NIC!
  Namisto toho stvoril k potese Putina zbidacelou, horici zemi, ktere se smeje cely zapadni svet a namisto aby tupec s omluvou odstoupil, vini ze vseho demokraticke starosty a guvernery.

 10. Tak určitěěě…….zavládne. Kdo nevěří, ať tam běží :-)) Díky, pane Neumanne za zprávy. Mně jen naprosto fascinuje, jak se lidi bez zábran dokážou zbavit i té nejelementárnější logiky. Už jako dítě mě to ohromovalo. Blázni, co kráčejí do propasti se zpěvem budovatelských písní na rtech a na varování „tam vepředu je ale propast“ odpovídají „tovižejo, tobě tak budeme věřit.“

Napsat komentář