Zpět

Gréta a Palestina

AUDIO 8.11.20234 min Přehrát

Vážení posluchači Rádia Universum, nemohu si pomoci, ale vydávám dnes opět signál natolik pokrokový, že jeho protagonistka zastiňuje v této chvíli všechny ostatní signalisty, ať už se jedná o ty světové, nebo domácí.

Naše vpravdě svatá Gréta Thunbergová se opět lidsky a citlivě projevila, když se postavila před kameru s nápisem; stojím za Gazou. Musím se přiznat, že mě to nejprve zneklidnilo, ale pak jsem si uvědomil, že by také mohla stát před Gazou. A to by vskutku nebyla v tuto chvíli bezpečná pozice pro levicovou modlu. I přesto si myslím, že by někdo měl klimatické aktivistce vysvětlit, že hrát hru: před Gazou, za Gazou nesmí nikdo stát, nebo nebudu hrát, je v tuto chvíli hodně zmatené rozhodnutí.

Všemi liberálními aktivisty milovaná a obdivovaná Gréta, totiž svým transparentem vyjádřila postoj, který by se nemusel líbit strýčkovi Joeovi, protože ten stojí na opačné straně. Také teta Uršula stojí za Gazou, tedy proti strýčkovi Joeovi, a posílá jí 3x více pomoci než doposud, což nám všem signalizuje, že do Gazy nejspíše někdo pořád něco posílá.

Někdo pomoc, v podobě peněz, někdo léky, někdo rakety a zbraně a někdo signály, jako naše milovaná Gréta. A jak se do Gazy volá, tak se z Gazy ozývá.

Po celém světě zastánci Palestinského lidu pokojně demonstrují, jako třeba v Berlíně. Trochu těch petard na policajty, dlažebních kostek, rozmlácených oken a zapálených automobilů konečně dodává dříve studenému a pragmatickému Německu punc revoluční kreativity. A opět je tu taky stará výtvarná kreativita, kterou Němci uskutečňovali již před devadesáti lety, kdy zdobili obchody a domy židovských občanů symbolem Davidovy hvězdy.

Tak tedy, dnes, jako včera, opět se v Německu projevila tato zdobná činnost a dveře občanů židovského původu mají svůj symbol, aby každý věděl. Hurá, soudruzi, třikrát hurá!

Pojďme pokrokově pomalovat dveře našich sousedů. Těmto Davidovu hvězdu, těmto kříž, těm zase půlměsíc a tam těm pojďme na just namalovat hákový kříž! Hurá, třikrát hurá!

A pojďme se postavit vedle Gréty s nápisem: Stojím za teroristy, kteří povraždili 1400 lidí! Žen, mužů a dětí. Bravo Gréto, Bravo tobě! Postav se nejen za Gazu, ale i před ní, vedle ní nad ní a pod ní!

Hlavně se soudruzi dohodněte, aby bylo jasné, komu se má co namalovat na dveře domu, aby bylo jasné za koho, či proti komu se postavit! Pak už jen stačí použít rakety, samopaly a vyřídit si to s rodinami za dveřmi se správným symbolem!

S tímto hořkým signálem se s vámi loučí znechucený Michal Gulyáš!

Všechny příspěvky s Michal Gulyáš

Diskuze:

 1. „Nikdo vás nenutí myslet“ – to jsem někde četl a líbí se mi to. Kolik mudrlantů se vyrojilo a stále rojí, pravdu mají ti, pravdu mají tamti.
  Doporučuji si poslechnout Kecy a politika, tam je o tom seriál a nebo Jakuba Szanto z tohoto týdne https://www.youtube.com/watch?v=a_p68DGMFAI
  Pak mi něco řekněte

  1. Je evidentní,že Palestinci se s Židy nemají řádi.Jediným řešením je odsun Palestinců tam, kde je rádí mají.Tj.do Iránu a Západní Evropy aby se její civilizační smrt uspíšila.
   Tím by Izraeli v prostoru Gazy vzniknul vojenský prostor na trénování armády pro případ že by Hizballáh dostal špatný nápad jako Hamás.Nám se odsun Němců v podobném rozsahu osvědčil a i Sudeťáci jsou v Rajchu spokojení.

 2. O vyváženosti se u Radia Universum opravdu nedá mluvit, i Seznam zprávy a ostatní velká média jsou objektivnější. Všechny zdejší články jsou jednoznačně proizraelské. Je zajímavé jak zaníceně Češi dlouhodobě podporují okupanty v různých cizích zemích.
  Možná by v Německu byly protesty pokojnější, kdyby byly povolené. Když povolili jen proizraelské demonstrace, propalestinské zakázali a policie je rozhání, tak jsou násilnosti nevyhnutelné.
  Gréta stojí za Palestinci, kteří za poslední měsíc povraždili 1 400 lidí! Žen, mužů a dětí.
  Radio Universum a pan Gulyáš stojí za Izraelci, kteří za poslední měsíc povraždili zatím 10 000 lidí! Žen, mužů a dětí. Bravo.

  Ukázka mrtvých palestinských teroristů.
  https://twitter.com/MaxBlumenthal/status/1717929024796635446?ref_src=twsrc%5Etfw

  1. „Je zajímavé jak zaníceně Češi dlouhodobě podporují okupanty v různých cizích zemích“?

   Po dlouhou dobu. Proč? Protože podporují okupanty ve své vlastní zemi.

  2. Nejsem schopen dohledat kolik těch mrtvých žen a dětí při útoku Hamásu bylo. Všude je uváděno jen celkové číslo. Což pravděpodobně znamená, že šlo o nižší čísla a celkové číslo se židovské propagandě hodí lépe. Dokonce ani nebylo zveřejněno kolik z nich bylo civilistů. Uvádí se jen převážně civilistů.

   1. Přesné rozdělení čísel je irelevantní. Relevantní je, že brutalita útoku byla záměrná, aby se Netanjahuovu režimu ponechala „ospravedlnitelná“ záminka k realizaci plánu vyvinutého již dávno – přestěhovat palestinské obyvatelstvo z území „Velkého Izraele“. Není pochyb o tom, že Washington si byl této operace plně vědom. A operací předpokládám opakování 11. září a lahvičku s detergentem vystavenou v OSN…

    1. Myslím, že na tom záleží. Ovlivňuje to veřejné mínění. Pokud bylo například zabito 10 žen, 2 děti a 1 388 mužů tak to působí jinak, než když se píše, že cílem bylo zabít co nejvíce žen a dětí, nebo historky o podřezávání dětí, a jejich pečení zaživa v troubě, které nikdy nebyly Izraelem ani oficiálně potvrzené a které šíří například náš náčelník generálního štábu.
     Je jisté, že jak Židé, tak Palestinci by chtěli stát od řeky k moři. To je jedna z mála věcí, na které se shodnou.

     1. Opravdu si myslíte, že v dnešní době na veřejném mínění záleží? Kde bylo to veřejné mínění, když se nikdo v této zemi nezeptal ani na jedinou otázku o tom, kolik civilistů bylo zabito v Afghánistánu, Iráku a Sýrii „jedinou světovou supervelmocí a majákem demokracie“?

     2. Není jen Česko. Jiné země už uvažují o sankcích. A i u nás jsou pravidelné demonstrace proti postupu Izraele.
      Není pravdou, že by se o mrtvé v Afganistánu, Iráku a Sýrii, Libyi a dalších zemích lidé nezajímali. Je vidět, že jste nečetl můj blog:) Za podporu Afgánců byli dokonce někteří Češi soudně trestáni. Poslední trest byl dokonce potvrzen až po tom, co jsme z Afganistánu utekli. Byla nás ovšem výrazná menšina. Tak jako nyní.

  3. Myslím že, co se obsahu tohoto “Signálu” týče, nejste úsudkem v obraze. To se stává. Klidně, pokud Vám to není proti srsti, si to ještě jednou poslechněte – a zejména si to pospojujte s tím koncem. Mate čas😉
   PS: Kdy Vás napadla originální myšlenka, ze Češi dlouhodobě podporuji okupanty všude po světě? Možná, kdybyste řekl, ze historicky bývá nebývalá podpora okupantů v naší zemi, tak byste byl blíže mlhavé realitě.
   Ale jinak Diky za komentář. Jsem vždycky rad, když mne někdo označí za bolševika, nebo nácka, nebo ruského švába, nebo že podporuji tu, nebo opačnou stranu. Mám pak tolik nevídaných možností…😉

  1. Stejně trapný, jako trapná potřeba komentovat něco, co je Vám trapné, abyste ukázal, že s trapností nemáte nic společného?

 3. Trocha Talmudu:

  Midrasch Talpioth 225: „Nežidé byli stvořeni, aby sloužili Židům jako otroci.“
  Orach Chaiim 57, 6a: „Nežidům je třeba se vyhýbat jako všemu nečistému, například jako neštovicím, vepřům a lejnu.“
  Kethuboth 3b: „Soužití Nežidů je jako soužití oslů.“
  Zohar II, 4b: „Porodnost nežidů musí být masivně potlačována.“

  1. Taková poznámka připomene, že v Terezíně bylo velmi málo strážných SS – většina z nich byli Češi – asi 170 z četnictva pod velením kapitána Theodora Janečka do roku 1943 a později nadporučíka Miroslause Hasenkopfa.

   Jste možná příbuzný jednoho z nich?

   1. Souvislost Talmudu s holokaustem? Vetsina obeti holokaustu byli asimilovani Zide, neverici nebo konvertovani na krestanstvi. Holokaust v hebrejstine znamena ritualni obet. Vyznavacu Talmudu obetovali odpadliky a ziskali tim status nedotknutelnych.

    1. Záměr komentáře, na který jsem odpověděl, je jasný – jde o kolektivní hanobení Židů. Nic než nenávist. Čeští dozorci v Terezíně byli alespoň poctivější – nesnažili se ospravedlňovat svou nenávist vybranými citáty z náboženské knihy, kterou nikdy nečetli.
     Váš komentář naznačuje konečnou znalost toho, kdo přesně z Židů byl vystaven holocaustu. Ve skutečnosti si udělejte domácí úkol, než projevíte takové „znalosti“ – nechvalně známé Norimberské zákony nedefinovaly Židy z hlediska náboženství.

     1. „nechvalně známé Norimberské zákony nedefinovaly Židy z hlediska náboženství.“

      Proto byste nemel prirovnavat kritiku zidovskeho nabozenstvi k nacismu. Ja v tech citacich Talmudu vidim jasne hanobeni nezidu.

     2. Knhacke: která přesně pasáž v původním článku se týká judaismu? Pokud žádná, jaká je logika kritiky toho či onoho náboženství ve světle témat nastolených v článku? Existuje jen jeden – a ten příběh je starý několik století – židé jsou kolektivně vinni za svou nenávist k nežidům a k náboženským obřadům používají krev zabitých křesťanských nemluvňat.

     3. Rudolf Vrba popsal jak sioniste a rabini spolupracovali s dozorci, posilali na smrt prednostne asimilovane zidy.

     4. Knhacke, a vaše teze je jaká? Že Židé jsou dobří, jen když se asimilují a pak jsou zabiti? Je jasné, za čím si stojíte, a jakýkoli dialog s vámi je zbytečný.

     5. Pro me asimilovany Zid neni Zid ale Cech. Nejsem antisemita. Ale pokud ma nekdo potrebu se stale proti nam vymezovat, nemuze se divit protireakce.

     6. Každý, kdo vidí lidi jako „my“ a „oni“, je misantrop.

     7. „Každý, kdo vidí lidi jako „my“ a „oni“, je misantrop.“

      Spravne, Zidi jsou nejvetsi misantropove, jejich nabozenstvi je na tom postavene, jak ukazuji ty citace z Talmudu, o kterych diskutujeme. Ostatni nabozenstvi se snazi neverici konvertovat. Zidi se je snazi zotrocit nebo zabit.

   2. Tak on i sám Hitler měl údajně židovské kořeny sahající až do Česka. Takže tomu věřím.

 4. Uveřejněním tohoto nenávist vyvolávajícího a evidentně záměrně manipulativního článku spadá radiouniversum na dno české žurnalistiky

 5. Bez ohledu na špatnost principu kolektivni viny je zřejmé, že ho uplatňují obě strany. Nejspíš proto, že řešení vycházející z tohoto principu je obvykle jednodušší a rychlejší, než zjišťovat a trestat vinu individualní. A pak – dějiny přece píšou vítězové 🙂

  1. Ono z uprchlického tábora se těžko hledají a trestají ti, kdo vám sebrali dům, políčko a zabránili vám v návratu domů. Brání je armáda, policie.
   Ve válce je vždy kolektivní vina. Nemůžete zkoumat názory vojáka, který na vás míří. Oni ho stejně poslali politici. A politiky v demokracii zvolili lidé. A ti svou ukradenou půdu vrátit nehodlají. K určení osobní viny musíte mít prostředky. Pokud jsou vinni milióny, není to praktické ani když máte moc. Proto byl uplatněn princip kolektivní viny na sudeťáky. Není možné zvládnout milióny spravedlivých soudních procesů.

 6. Mohl bych představit mnoho aspektů toho, proč Organizace spojených národů a mezinárodní právo plně uznávají právo okupovaných lidí bránit se okupaci silou.

  Mohl bych strávit spoustu času popisem toho, proč většina izraelské veřejnosti, mainstreamová izraelská média a řada západních zpravodajských služeb odmítá oficiální vysvětlení Netanjahuova režimu o tom, jak k útoku Hamasu skutečně došlo.

  A také bych mohl dlouze napsat, že pokračující izraelská praxe kolektivní viny Palestinců se neliší od zacházení se Židy během druhé světové války.

  Ale abych se přímo vyjádřil k hlavní tezi článku, chci říci pouze jednu věc: je příliš pozdě na moralizování poté, co mocnosti na Západě otevřely stejné proudy nenávisti „nežádoucích lidí“, které existovaly tak dlouho od doby před první světovou válkou.

  Si vis pacem, para bellum.

 7. Rozpory mezi zastánci názorů jsou v tomto století vždy založeny na neznalosti faktického obsahu pojmů. Nedávám zde odpovědi, jen náměty na doplnění znalosti pojmů.
  Je třeba znát: Izraelec x Žid, znát, které národy jsou semitské a tedy skutečný význam slova antisemitismus,… Vědět význam sionismu, nositele ideje,….vědět, kteří bankéři financovali uprchlíky do Palestiny. Vědět, že tito požádali Palestince, zda mohou na jejich území žít. Vědět, kdo založil Hamás k boji proti Kurdům. Vědět, jak Izrael „pracuje“ s okolními národy,… Pokusit se zjistit, která větev Hamásu provedla teroristický útok na území Izraele. Vědět, kdo asi dal k tomu popud a proč,…
  Otázek je mnoho, dav se pak „tluče mezi sebou“ a podle své „svaté víry“, ne podle znalosti věci roste agrese…

 8. Autor p. Gulyáš se ve svém článku „Gréta a Palestina“ podle mého názoru dopouští podlosti.
  To když mj. navrhuje postavit se (jakože) vedle té Gréty s transparentem „Stojím za teroristy, kteří povraždili 1400 lidí!“ Gréta ovšem nehoruje za teroristy!, jak jí Gulyáš podsouvá, ale za Palestince. Možná si p. Gulyáš opravdu myslí, že co Palestinec to terorista, ale tak to jistě není. Dnes je podle řady médií po smrti na tisíce civilních (palestinských) obyvatel Gazy, kteří zahynuli v důsledku odvetné operace vedené Izraelci po teroristickém útoku Hamásu, v drtivé většině jinak nezúčastněné osoby.
  Loutku „grýndýlistů“ Grétu Thunbergovou fakt nemusím, ale stejně tak nemusím až tak slaboduchý komentář. Který víc než na Palestince cos prozrazuje na p. Gulyáše.

  1. Takže už jen zbývá stejnou měrou odsoudit západní spojence za vraždy nevinných civilistů při bombardování nacistického Německa za 2.světové války. Podle Vás stačí požádat Hamás, aby se choval férově a neútočil z míst, kde jsou civilisté? Nebo Izrael bude jako ovce čekat až bude ostřelován z Gazy a občas tam odsud vyjede pár z EU financovaných zabijáků, kteří zmasakrují civilní obyvatele? Nestačí, co vyznavači islámu provádějí na západě? Jsou tak “slušní”, že svým chlebodárcům podřezávají krky, malují Hakenkreuz na dveře a odpalují bomby mezi civilisty. Měli bysme se tedy náckům omluvit za škody na jejich civilním obyvatelstvu?

   1. Úmyslné (programové) zabíjení civilních osob na straně válečného protivníka je válečným zločinem. Možná vám to ještě neřekli, ale tak to je.
    A ano, bombardování měst v hitlerovském Německu ke konci 2. světové (např. Hamburgu či Drážďan), ve kterých tou dobou ani nebyly výraznější síly vojenského odporu (Wehrmachtu), anebo použití A-bomb na Hirošimu či Nagasaki, jsou válečnými zločiny. Je neomluvitelné ty zločiny dnes halit do eufemismů, jako je např. „spravedlivá“ odplata apod.
    Ten, kdo to spojeneckým vojskům nařídil, byl zločinec a náležel před soud.

    Hamás je teroristická organizace. Sotva lze očekávat, že by vyslyšel žádost o to, aby se choval férově a útočil pouze(!) na příslušníky a zařízení silových složek Izraele (tj. armády, taj. služeb aj.). Boj proti němu je legitimní obranou izr. státu. A terorismus je nepřijatelným (na obou stranách!).

    Nezúčastněné palestinské obyvatelstvo nelze apriorně ztotožňovat s teroristy! To je podstatou mé poznámky k autorově článku.
    Nechť svobodně žijí ve své zemi (a nikoliv v izr. koncentráku), aby neměli sebemenší důvod opouštět svou vlast.

    Migraci arabského islámského aj. cizího živlu do Evropy (např. z Afriky) považuji za naprosto zničující ne-li přímo zločinnou.
    Obávám se, že se jedná o vědomý zločin zacílený na rozklad tradičních evropských kultur. A nemusíte mě podezírat z toho, že bych vítal muezzíny či podřezávače krků. Nevítám. Tu hanebnost dobroserských vítačů striktně odsuzuji.

  2. Probůh… Snad každý pochopil nadsázku! Přestaňte moralizovat!
   Smyslem textu je upozornit na nesmyslnost všech konfliktů, protože nikdo nikdy nemá víc pravdy a víc práva na život, než druhý člověk. Všechno zlo pochází z politiky a velkých peněz. Kdo procestoval svět ví, že lidé jsou všude stejní a touží po klidu.

   1. „Smyslem textu je upozornit na nesmyslnost všech konfliktů“

    – moc ušľachtilý názor.
    problém je iba v tom, že väčšina konfliktov začína po tom, ako niekto vykonal niečo moc zlé, a ten druhý sa začal brániť.
    Čo tak prijať „zákaz brániť sa“ ?

Napsat komentář