Zpět

Petr a Svetr

AUDIO 8.9.20224 min Přehrát

Vážení posluchači Rádia Universum, zachytili jsme rozhovor nejmenovaného českého premiéra s nejmenovaným kontaktem v Bruselu.

Petr:
Ahoj Uršulko, tady Péťa! – Ano, to jsem já, Böhmenleader. Uršulko, volám ti, protože potřebuji poradit. Já ti mám zamotanou hlavu s těmi energiemi. Bude zima, bude mráz… Ale to jsem už lidem řekl, že jsou zásobníky plné, zatím tomu naši voliči věří. Ale potřeboval bych nějaký nápad, jak to řešit. Adamová-Pekarová lidem nabídla dva svetry, já bych měl taky vyslat nějaký konstruktivní signál. Nemáš nápad…? – Cože…? Tučňáci??? – Áh, takhle, no jo, to je ale skvělá idea. Nic naplat, Uršulko, jste vy v tom Bruselu osvícené hlavy… Počkej, já si vezmu tužku, papír a napíšu si to. Můžeš… Naše vláda dělá všechno pro občany v této nelehké chvíli Ano, mám to, – proto jako premiér přicházím s doporučeníms do-po-ru-če-ním…, abyste si vzali příklad z tučňáků. – To je signál, panečku, to je signál. – Tučňáci, aby si v mrazech udrželi teplo ano, teplo…, srážejí se do těsného houfu. Podupávají svými Čím to podupávají…? – Aha, ploutvičkami… počkej… pl-ou-tvi-čkamia v tomto houfu rotují. – Tučňáci ve středu mají tepla hodně to se bude lidem líbit… mám to, pokračuj Uršulko… a tučňáci na okraji udržují formaci, aby bránili mrazivému útokuÚ-to-ku. Rotace umožnuje propracovat se jedincům z okraje do středu To je krásná odborná myšlenka, Uršulko, jako z pera německých inženýrů… pokračuj… jedinci ze středu si pozvolna vymění místo na okraji. – Počkej Uršulko, ale teď mně napadlo… s tím shlukováním… tuhle sobotu se nám shluklo sto tisíc lidí na Václavském náměstí… Co když se jich shlukne ještě víc, a i v dalších městech? – Co říkáš…? Myslíš…? No, vodní děla, ty má Vítek připravený. Tak ti moc děkuji, Uršulo, pozdravuj hvězdy na modrém pozadí, a já jdu vyslat signál těm našim tučňákům, teda promiň, lidem…, vlastně občanům.

A máme vyřešeno. Pekarová má svetr, já tučňáky a Rakušan to v nejhorším všechno přestříkne vodním dělem!

S poděkováním vládě naší země, že dělá všechno pro to, bychom se houfovali co nejvíce, k vám svůj signál vysílá Michal Gulyáš

Všechny příspěvky s Michal Gulyáš

Diskuze:

Napsat komentář