Zpět

Svatý Green Deal

Video 7.3.20243 min Přehrát

Vážení posluchači Rádia Universum, dovolte mi vás přivítat u živého přenosu ze svaté mše svatého zeleného Green Dealu, která se koná u příležitosti výročí vynálezu šlapacího kola.

Dnešní mši celebruje nejvyšší zelená hlava naší církve, otec Franciscus Cornelis Gerardus Maria Tesař. Mše se koná v krásném prostředí háje větrných turbín, před oltářem ze solárních panelů, odkud k nám shlíží sličná tvář sochy svaté Gréty.

V tomto přímém přenosu se k nám připojují všichni bratři a sestry Zeleného údělu z celého světa. Svůj pozdrav k nám zasílají uhlíkové nerodičky, které se zavázaly chránit planetu sterilizací, aby tak uchovaly pokračování života na planetě.

Zelení vegani zasílají tisíckrát zdrávas Green Deal pro všechny, kteří pijí dešťovou vodu, a pojídají jen prach z větrů, aby tak nešířili jiné větry, než jen ty, které vanou zdravě a ze správných směrů.

Nejsvatější greendealový pozdrav zasílají vybíječi přežvýkavců, kteří ochraňují naši atmosféru od metanu, který je výbušný a hořlavý, má tedy vysoce pekelné vlastnosti. Očistěme se tedy od všech plynů, spalin a jiných nečistot a zaposlouchejme se do slov liturgických textů naší církve zeleného Green Dealu…

A jak jste vyslechli slova zeleného otce Francisca Cornelise Gerarduse Marii Tesaře, zcela překvapivě na této greendealové mši svatořečil pannu Grétu a učinil ji tak naší nejmocnější apoštolkou, jejíž slova a činy jsou zákonem.

Těšme se tedy na statisíce a milióny mladých lidí, kteří se přestanou rozmnožovat, používat průmyslově nečisté produkty a budou příkladem tomu zbytku nečistých obyvatel.

A s tímto vizionářsky smutným signálem se s vámi loučí Michal Gulyáš!

Všechny příspěvky s Michal Gulyáš

Diskuze:

 1. A CO NASŠE LESY?
  Nevím jestli je to jen u nás v ČR ale zelený úděl jak ho staví tato vláda je přinejmenším absurdní, ne-li nebezpečný. Řeší se tu prdy krav, elektrická auta, sterilní lidí, ale CO NAŠE LESY!!!???? KAMKOLI V ČR VSTOUPÍM DO LESA TAK JE MI K PLÁČI. POKÁCENÉ STROMY, TY KTERÉ SE HODÍ NA KŠEFT JSOU ODVEZENE ALE BORDEL PO KÁCENÍ, ROZJEŽDĒNÉ CESTY, ZANESENÉ STUDAÁNKY ATD. TAK TO JE MASAKR. My se s kamarádkou vypravíme alespoň vyčistit studánku. Přidá se k nám někdo?😏😏
  Ptám se tedy zda vůbec mají ještě lidí nějaké vlastní mozky s zda si ještě někdo uvědomuje, že nic cennějšího než !!!!!!LESY!!!!! NEEXISTUJE!

 2. „My víme, že lžou, oni vědí, že lžou. Vědí také, že víme, že lžou a my víme, že oni vědí, že my víme, že lžou a stejně dál lžou.“ Alexandr Solženicyn, ruský spisovatel, disident, publicista

  1. “ My víme, že lžou, ……. Vědí také, že víme, že lžou “

   – víme ??? Koľkí z nás to vedia ? V okruhu mojich známych to vie tak pätina. A polovica z tej pätiny tvrdo mlčí. A to dve tretiny z nich majú VŠ spred roka 1990. Takže …..

 3. Green Dal ,je Reset 2030 eu parlament Brusel temnota a zotročení lidstva a ublížení chaose temnonajta pana všeho zla hrůz a hnusů!

 4. Ano, „byla by to sranda, kdyby nás to nemohlo zabit“.

  Těch geo- či kosmo- „prkotin“, které by snadno vymazaly z povrchu Země vše živé kromě pár bakterií u dna oceánů, nám hrozí celkem dost, a lidstvo řeší hovadiny.

  Na druhe straně – proč nepomáhat matičce přirodě ve vyhlazení toho agresivniho a domýšlivého druhu, který se tak přemnožil? 🙂 🙂

  1. Doplním z kraje kde to řádsky ZAHUHLALO Z PODZEMÍ… a pak, ještě chvíli, se tu mezi návršíma nesla ozvěna.
   Nekecám…
   Chvilku jsem zvážněl a koukal z okna, jestli to dětinská hovádka 7. 3. s tím oním „můžeme všechno“ přece jen nepřehnala…
   Prej se ale směrem k Písku, pár kiláků pod masivem, pod povrchem zamlel DRAK.
   Že by takto smažkám vládním opravdický UNDERGROUNDEK připoměl taťuldu Baťu či smýšlení Masaryka… mi totiž nepřipadá.
   /Ta grafická koláž v titulku se ale trefila, hezky to ilustruje 😉

  2. No, on ten Green Deal není zase tak moc velká sranda. Nejpřesnější překlad do češtiny je „zelený kšeft“ a odpovídá to nejlépe i realitě.

   Život na Zemi se zatím vždy dokázal přizpůsobit tomu, co jej ohrožovalo, ať to byla sopečná činnost, doba ledová nebo pád asteroidu. A nikdo to neřídil, nikdo neměřil koncentraci CO2 v ovzduší. Klimatické změny a různé katastrofy na Zemi řádí miliardy let, a život to zatím vždy zvládl. A jistě si poradí i s tím přemnoženým, agresivním a do všeho zasahujícím druhem, který si hrdě říká „homo sapiens“, ale dnes by ho šlo lépe pojmenovat „homo debilis“.

   To podstatné poučení z evoluce je v tom, že přežije jen ten, kdo se změnám pokorně přizpůsobí, kdo najde způsob, jak v nových podmínkách přežít a množit se. Ten, kdo se s aroganci a pýchou idiota rozhodne ty změny zastavit, dopadne mnohem hůř …..

 5. Fakt vtipné. A veselé.
  Ale iba do momentu, keď som si uvedomil, že tato svaté mše svatého zeleného Green Dealu je iba ďaľším krokom ku definitívnemu zničeniu tejto „civilizácie“ . Tie úvodzovky majú naznačiť, že civilizácia programovo ničiaca sama seba je iba „civilizácia“.
  Verím však, že po zničení tejto „civilizácie“ dôjde k záchrane tej skutočnej civilizácie rastlín a divých zvierat. Vzhľadom k môjmu veku ma to netrápi.

Napsat komentář