Ivan Hoffman
O dobrých úmyslech fanatiků
Ivan Hoffman
Politika proměnila Havla z pacifisty v militaristu, z idealisty v pragmatika
Větičky Ladika Větvičky
Ladislav Větvička
Šéf henleinovských lančmítů nás nazval zaostalými elementy slovanského nacionalismu
Ladislav Větvička
Okamurův „chirurg z dovozu” se zhmotnil a pokoušel se na ulici nožem odoperovat jednomu Britovi jeho hlavu od těla
Ladislav Větvička
Z kouření se postupem let stala chudinská záležitost a všechno, co je potěšením obyčejných chudých lidí, musí být zničeno
Ladislav Větvička
PePa s IQ107 znesvětil jedno z nejsvatějších míst Moravy
Ladislav Větvička
Od politika se chce, aby lidi bavil. Bavičem je i chaot, který si protiřečí v každé větě, notorický lhář, cynik bez zábran, fanatik anebo agresivní psychopat
Ladislav Větvička
Babiš není zlý a my všichni bychom si přáli, aby byl mnohem zlejší.
Bez vás to nepůjde
Podpořte nás prosím
Podpořte svobodu slova
ZDE Částka, potřebná na provoz
v červnu: 137 000 Kč
V červnu jste nás podpořili částkou: 64 815 Kč Děkujeme vám!
Dobře. Možná to tak nebylo myšleno, ale tento příspěvek pana Hoffmana mi přijde (nemístně) optimistický. Za pomoci realistů, pragmatiků, se zbavíme Uhnije v dnešní podobě, vysušíme bruselskou bažinu a setřeseme koloniální okovy. Sice nezískáme suverenitu, ale „bude líp“. Mírný pokrok v mezích zákona.
Já pochybuji. Především si nemyslím, že by Uhnije byla „lobbistická organizace, prosazující zájmy globálních korporací v Evropě.“ To by bylo ještě „krásné“. Myslím, že, stejně jako samy ony globální korporace, je Uhnije nástrojem, transportním vehiklem, převodovkou a lokálním ovladacím panelem „globalistů“ (kteří jen shodou okolností momentálně a dočasně deglobalizují, když se jim dosavadní globalizace nečekaně poněkud zadřela). „Majitelů klíčů“, bandy zakonspirovaných a chráněných bezskrupulózních ničemů, chtejících určovat, co se ve světě bude dít. A tahleta Uhnije, dnes zdánlivě bojující proti trampismu, ve skutečnosti poslušně a přesně vykonává, co se od ní chce. A nevypadá to, že by se na tom mělo v dohledné době něco měnit. O to už se postará „stará dobrá“ CIA, která svými nesčetnými chapadly drží všechny pod krkem.
Takže já očekávám – v lepším případě – novou železnou oponu, oddělující nás od levných energií, surovin a levné čínské výroby, formující digitální gulag. V horším případě válku, armagedon.
Ano, myslím si totéž. Pan Vlk to vystihl naprosto přesně. On, pan Hoffman, v podstatě neříká nic jiného, jen to podává takovým způsobem, který je pro ty, kterým ještě nedošlo kdo a jak na té zeměkouli vládne, poněkud skousnutelnější.
Sféry vlivu? Já vidím stále USA jako světového policajta, který svůj velký klacek používá víc, než předtím. O sférách vlivu budeme moci mluvit až USA stáhnou svá vojska a vyklidí základny na Tchai-wanu, Jižní Korei a v Japonsku a předají je Číně.
Nevím, kdo jiný, by měl hájit národní zájmy, než pragmatici. Myslím, že pan Hoffman si plete pragmatiky s oportunisty.
Systémovou změnu pokud pamatuji prosazoval nejvíc pan Drulák, který byl jedním z těch, kdo stál za programem hnutí Stačilo! Chtěl odstranit různé demokratické pojistky, aby byly možné rychlé změny směřování země, po vzoru USA a pana Trumpa. Jsem moc rád, že je voliči dali k ledu. Pan Trump a USA jasně ukazují, jak nebezpečná tak velká moc soustředěná v jedněch rukou je. Co začalo první měsíc nadějně, se změnilo v noční můru. Od bránění vstupu nelegálních přistěhovalců, s kterým většina souhlasila, hony na podezřelé nelegální migranty, kteří už byli v zemi, po hony na pracující nelegální migranty, pak každého, kdo neměl v pořádku doklady a jejich zavírání do klecí a upírání jejich práv, až po vraždění vlastních občanů, s obhajováním vraha a vydáváním neposlušné Američanky, která se provinila ironickými poznámkami a úsměvem za teroristku.
V mezinárodních vztazích obviňování bez důkazů, pirátství, loupení, únosy a vydírání.
predstavy autora jsou ponekud infantilni, jednoduse protoze nechape to podstatne, budouci vyvoj nerozhodnou ani politicti sasci bez ohledu na politickou prislusnost, ani jejich pejzati loutkovodici z bankovni a zbrojarske mafie, mohou sice vyvoj jeste do urcite miry oddalit, ale moment kdy jeste mohli situaci udrzet pod kontrolou nebo dokonce neomezene ridit lezi nejmene 30 let v minulosti. Uz davno nejde o udrzeni globalizace nebo jeji blokaci, na programu je reset monetarniho systemu a konec legalizovaneho padelani obeziva pod nazvem fiat money. Kdo, lepe receno co, tedy rozhodne budouci vyvoj jsou 113 let sabotovane ekonomicke zakonitosti a volny kreditni trh ktere definitivne prevzaly kontrolu a saskovani politickych magoru jsou pouze reakce na vyvoj ktery neocekavali bez jakekoli moznosti defintivne ziskat kontrolu na systemem zpet, jsou v dluhove pasti z ktere neexistuje politicke ani ekonomicke vychodisko dle jejich predstav. Melou uz roky ze prijde reset ale reset ktery dostanou se diametralne lisi od jejich vlhkych snu a blbecek a ekonomicky analfabet Trump to jeho saskovanim jeste urychli. Hlavni roli v nadchazejici tragi-komedii sehraje kreditni trh US treasury bonds ktery tem vypatlancum paradne natrhne prdel v kooperaci s trhem commodit. Giganticky hrbitov financnich mrtvolek poleti kominem.
vtipný a výstižný