Zpět

Žádná pochvala pro spisovatele Cintulu?

Text 16.5.2024

Když se šéf slovenských progresivců nechal po prohraných volbách slyšet, že je třeba udělat cokoli, aby Fico nevládl, nevyloučil z toho všeho nic. Tedy ani vraždu. Spisovatel Cintula se domácího úkolu učinit „cokoli“ profesionálně zhostil. Vystřílel do nenáviděného Fica pět kulek a prohlásil, že je na svůj čin hrdý. Nepochybně očekával, že se mu od progresivního Šimečky dostane pochvaly, a k té že se připojí celá liberální a snad i konzervativní opozice. Potlesk se ovšem jaksi nekonal.

Místo chvály se nejen od slovenské vládní koalice, ale také od těch svých, tedy od opozičních antificovců, dočkal jednohlasného odsouzení. Nevděk zkrátka světem vládne a politikům nelze věřit. Hodí mouřenína přes palubu, a ani u toho nehnou brvou.

Spisovatele Cintulu neocenili ani novináři, provozující liberální politický aktivismus, pro které je Fico zosobněním ďábla na zemi. Všichni otočili! Přejí Ficovi dlouhý život, a aby se brzy vrátil do práce. Ke všemu pak ještě rusofobovi Cintulovi zkoušejí přišít ponižující nálepku rusofila rozmazáváním jeho staré záliby v jakési domobraně.

Co se na Slovensku stalo Robertu Ficovi, je samozřejmě příležitost k zamyšlení i pro ostatní premiéry, kteří unisono vyjadřují Ficovi solidaritu. Nikdo neví, zda se teď ze střílení na premiéry nestane škaredý zlozvyk. Náš Petr Fiala řekl, že se nebojí. Ani se bát nemusí, protože politické atentáty jsou páchány pouze na státníky. A Fiala, na rozdíl od Roberta Fica státníkem není, nebyl a ani nikdy nebude.

Všechny příspěvky s Ivan Hoffman

Diskuze:

 1. No politici,kteří nedělají nic pro svoje lidi(rozhodně to není případ premiéra Fica,který se snaží dělat pro Slováky nemožné) a jejich loutkovodiči by se měli začít bát,no loutkovodičům jsou tihle užiteční idioti ukradení(tzv.kolaterální ztráty) a to by si ti hlupáci měli uvědomit.Rozum do hrsti,pokud nějaký máte(loutky).

 2. Atentáty na politiky, odsuzují všichni politici , kteří doufají, že by se k moci mohli dostat v souladu se zákonem, tedy i pan Šimečka, nikdo se nechce stát terčem. Chtějí si zachovat svá privilegia nedotknutelných, kteří rozhodují o životech ostatních. Jen pár zoufalců, jako revolucionářka, kterou obdivuje ve svém prvním článku na Rádio Universum pan Žantovský, kteří vědí, že by se k moci legální cestou nikdy nedostali tvoří dočasnou vyjímku. To platí i pro novináře, kteří právě na Slovensku mají v čerstvé paměti, že by se mohli sami stát obětí.

  Pořád zůstává otázkou, jestli předvánoční střelba u nás, nebyla politicky motivovaná. To dlouhé mlčení o motivu je velice podezřelé.

 3. Po peknom úvode napísal pan Hoffman tuto trápnu vetu :

  „Místo chvály se nejen od slovenské vládní koalice, ale také od těch svých, tedy od opozičních antificovců, dočkal jednohlasného odsouzení. Nevděk zkrátka světem vládne“

  – To snáď pan Hoffman očakával, že sa páni progresívci sami priznajú k atentátu, a že verejne pochvália zločinca ??? ??????????????????

  Ak pan Hoffaman iba ironizoval, tak je to blbé miesto na ironiu.

 4. Je to přesně tak.
  To chudákovi básníkovi dělat nemuseli, že mu dali nespravedlivě nálepku rusofila, nedej Bože nácka, ale mohl to očekávat, kdyby byl trochu chytrý. Ale kdyby byl jen trochu chytrý, nedělal by, co dělal 🙂

 5. Nevím proč k danému došlo a čím vším si to Fico zasloužil, ani daný čin neschvaluju nebo neobhajuju, ale už dávno jsem říkal, že asi bude potřeba u nás zastřelit nějakého politika, jak se čas od času děje ve světě, protože je potřeba naším politikům ukázat mantinely. Protože to co si oni dovolují a jak se cítí beztrestní je už fakt moc. Nějaká politická kulturu, odpovědnost, svědomí, nebo cokoliv, jsou jen prázdné pojmy. Politici neustále udržují občany ve strachu a stresu a sami se nebojí ničeho, mají poslaneckou imunitu. Možná se teď konečně začnou bát a začnou makat pro lidi a ne jen pro sebe a své chlebodárce, od kterých berou úplatky.

  1. Varuji Vás, nepište takové věci. Nebo se pak nedivte, až Vám zaklepou na dveře pochopové soudruha prokurátora. Případně si otevřou bez klepání.

   Navíc je to nesmysl. Oni v žádném případě nezačnou makat pro lidi. Začnou nosit neprůstřelné vesty a zvýší vydaje na ochranku.

   1. Já si myslím, že máme svobodu slova a pokud to někdo tak cítí, tak je lepší to říct než uskutečnit. Čeho se pořád všichni bojíte? Že vám pár blbečků v uniformě zaklepe na dveře? Vždyť to jsou úplně stejný lidi jako vy, bojí se, neví co dělat a jenom dělají co jim někdo řekne. Tak ten příspěvek smaže, protože mu to nařídí soud a co? Možná by bylo lepší, přestat se bát a začít mluvit.

    Co vím, tak tady za covidu zavřeli pusu a podpatky všichni. Bylo by hezké a trošku se pochlapit, než žít s tou ostudou po zbytek. Možná nějaká ta facka co dostanete se dát ustát ale já bych se styděl žít jako srab, kterej se nechal totálně zotročit bandou Lgbt buzíků a skupinkou vyžraných vysokoškolských uřvancou, co se vyžívají v šikaně ostatních.

    1. To, co o nich píšete, je pravda, jen bych dodal, že mají moc a právě dostali čerstvou ukázku, jak snadno se dají někteří lidé ovlivnit a kam by to mohlo dojít, kdyby nechali lidi psát takové věci. Většina raději žije s ostudou a mírně omezenou svobodou, než úplně bez ní v zamřížované cele.

    2. … a to jste. nezmínil obyčejné vlastní svědomí… připadá mi, že některým lidem úplně chybí…

   2. …. a začnou cvičit ve fitku, aby se jim pod vahou neprůstřelné vesty nepodlomila kolena
    🙂 🙂

 6. Když se kouknete na to video, tak ten člen ochranky, co byl útočníkovi nejblíž, tam stál jak solný sloup, ten, co stál dál, měl bleskovou reakci, ale všichni byli za bariérou, která měla pana Fica chránit a k útočníkovi se přes ni nemohl dost rychle dostat.

  1. Ano, ty mřížované bariéry jsou možná dobré na fotbalovém stadionu, ale tady sehrály naprosto negativní roli. Ovšem je toho víc. Především má tělesný strážce povinnost dostat se okamžitě mezi atentátníka a chráněnou osobu, strhnou ji na zem a zalehnout. Tomu ty bariéry nepřekážely, ale nikdo to tam neudělal. Další vážnou chybou bylo, že ti strážci, co byli mezi lidmi, nezkontrolovali tu atentatníkovu igelitku, ve které měl zbraň. Jakékoliv zavazadlo musí být podezřelé stejně jako divně se chovající člověk. Měl být na zemi, jakmile strčil ruku do tašky.

   1. Právě, že ta bariéra překážela. Pan Fico si přes ni chtěl podat ruku a stál těsně u ní, takže před něj skočit nemohl. V davu není také vidět, když někdo strčí ruku do tašky, vše od ramen dolů zakrývají ostatní lidé, i když ten dav byl nebyl velký a pan Cintula stál hned v druhé řadě. Spíš měli pár lidí z toho hloučku kolem pana Fica vmísit do toho davu.

 7. Včera vyšla na Seznamu zpráva, kde v titulku bylo uvedeno, že Cintula je Rusofil 🤔😂. Jsou to ubožáci. Děkuji pane Hoffmane, sdílím Váš příspěvek✌️.

  1. Zdrojem této novinářské kachny je fotografie z akce těch blbečků hrajících si na vojáky, kde jim ten Cintula údajně recitoval báseň ve snaze přesvěčit je, že mají zbraně zahodit. Rozhodně je nepodporoval – tenkrát byl ještě pacifistou 🙂

 8. Pane Hoffmane váš text by měl vyjít jako hlavní zpráva ve všech médiích jak tištěných tak těch elektronických.. Já jej budu rozhodně sdílet jako souhlas a podporu se vším co bylo vámi řečeno..

  1. Pane Hoffmane otázka je, jestli se takříkajíc „nesmějí pod fousy“ a to, že mu to přáli nemůžou přiznat nahlas, protože pochopili, že tohle bylo přes čáru. A jestli je to důsledek znesvářených dvou táborů, může se přece stát, že to samé udělá naštvaný člověk z toho druhého tábora ne? Tak bych si – být ns místě těch „libtardů“ – tak jistá nebyla… Jak se to říká, že „všechno zlé je k něčemu dobré“ – tak jen doufám, že to teď většině došlo, že tohle už bylo příliš.

   1. Stačilo sa predvčerom pozrieť na facebook BA kaviarne – bol to hnus. Napriek upozorňovaniam pár príčetnejších jedincov -„pozor na schvaľovanie trestného činu“ – si niektoré individuá nemohli pomôcť.

    1. Schvalování trestného činu se musí bát vždy jen strana, která zastává jiné názory, než současná vláda.

     1. Keď niekto napíše, že súhlasí s pokusom o vraždu, že dobre mu tak, prípadne chváli toho pomätenca za jeho skutok, je mi jedno aké iné názory zastáva (a to paravrázujem len tie miernejšie príspevky) . Proste je to hnus.

Napsat komentář