Zpět

Je to supervirus, to uvidíme za chviličku. Něco nebývalého, s čím jsme se ještě nesetkali.

Text 22.3.202038 min Přehrát

Člověk je jednota ducha a těla a takto má smysl k němu přistupovat. S tím souzní většina z nás, ale téměř zákonem je to pro lidi, kteří se věnují celostní medicíně… Jak tomu ovšem je v případě viru? Na názor jsme se zeptali Milana Calábka, zakladatele Univerzity nové doby. Ještě připomenu, že je to muž, který se věnoval etnografii, cestoval, studoval budhismus, meditoval v Nepálu a věnoval se také léčitelství. V 70. a 80. letech minulého století spolupracoval s psychoenergetickou laboratoří profesora Františka Kahudy.

Milan Calábek v rozhovoru mimo jiné říká:

 • Čínští vědci zjistili, že nový koronavirus – nebo můžeme říkat SARS 2 – zmutoval do 49 kmenů, které ale při napadení člověka využívají zcela odlišné vstupní brány.
 • Je to supervirus, to uvidíme za chviličku. Je to monstrum. Něco nebývalého, s čím jsme se ještě nesetkali. Všechna ta opatření, která se dělají, všechny ty striktní karantény jsou správné.
 • Mohli bychom říci, pokud jde o agresivitu nového koronaviru, že to je současně SARS, MERS, HIV virus a plazmodium způsobující malárii. Pozor, tyto nemoci nevyvolávají v našem těle, ale obdobným způsobem se na naše tělo vážou – a protože ještě na SARS 1 není vakcína, na MERS není vakcína, na HIV je to komplikované a na malárii také není, takže to bude hodně zapeklité…
 • Na našich stránkách webových stránkách (www.mandala-praha.cz – pozn. redakce) upozorňuji na Andrographis paniculata, právenku latnatou – je to jedna z mnoha možností, ze kterých si mohou lidé vybrat, kdyby si chtěli udělat čaj nebo tinkturu.
 • Neografolid 9 je dvacetkrát účinnější, než celý komplex andrografolidu.
 • Jsou dvě věci: remdesivir se může brát už před tím, jako prevence, i potom a stejně tak antabus, ovšem plus měď. Antabus se bral i na HIV, na rakovinu, vidíte, jak to všechno zapadá. Je to úžasný lék, ale společně s mědí.
 • Terapie u této pandemie je hrozně komplikovaná, protože Covid 19 má čtyři fáze. A první dvě fáze vyžadují úplně odlišnou léčbu, než ty druhé dvě.
 • Čínský výzkum potvrdil, že inkubační doba Covid 19 není 14 dní, ale přesahuje do 24 dnů a zavedli karanténu 24denní, ne 14denní.
 • Čína nad tím do jisté míry zvítězila, do jisté míry. Nikdo nevíme, zda se to vrátí, co se může stát. To tajemství čínského úspěchu je karanténa. A to, co Číňané oznámili, že od 16. února se 87 % všech pacientů léčí prostřednictvím tradiční čínské medicíny jako součásti léčebného protokolu. A stejným způsobem postupuje i Jižní Korea, která má svou vlastní variaci tradiční čínské medicíny a bylin.
 • U těch kmenů je to tak, že ještě 20 dní po tom, co je člověk uzdravený, je ten vir nebezpečný. Buď zmutuje, anebo zaútočí na toho člověka v 15 procentech. A většinou ti lidé, jak víme z Číny, umírají. Ale příklady byly i v Koreji a Japonsku. A zbytek je 20 dní infekčních, i když už se u nich vir v testech neobjeví.
Všechny příspěvky s Milan Calábek

Diskuze:

 1. Ten virus byl vyroben v laboratori a do Ciny „implantovan“. Zel predpoklady „vyrobcu“ tohoto viru se nenaplnily a nepostilhlo to pouze tuto cilovou zemi nybrz cely svet.

 2. Jaky supervirus? Je to divadlo pro ovce. Pokud se ovce neprobudi, budou za chvili zpet pred rokem 1781. Zadna vymozenosti jako totalita je neceka, pekne hup zparky do nevolnictvi.
  Nebo ten supervirus uz nekdo aspon izoloval? Kdy kde kdo? nejaky dukaz? Mam na mysli virus, ne cast udajne jeho RNA sekvence. Virus!

 3. Kritika všech a všeho by se měla spíš obrátit dovnitř…Proč kritizovat tržiště v Číně, když se u nás provozují např. klecové chovy slepic? Pan Calábek a mnozí další hodně vědí, nasadí a jedou…ale od toho je tam přece moderátor, aby zastavoval, chtěl vysvětlení a umožnil či usnadnil pochopení „svým“posluchačům…
  Možná to důležité je – nebát se umřít! Až tady budu hotov, tak odejdu. Kam? To nikdo neví…

 4. Jít k lékaři s teplotou je už pozdě !!!

  Sebeobrana proti coronaviru každého z nás začíná v okamžiku pocitu „něco na mě leze“. Okamžitě, tedy ihned, tedy bezodkladně, všeho nechám a zahřeji tělo všemožnými způsoby, ono si o to samo řekne, je mu zima, nejjednodušší je to naházením na sebe co největší vrstvy oděvů nebo dek. Napiji se velmi teplé vody nebo čaje a někam zalezu. V klidu pak čekámm tak půl hodiny až hodinu. Tím zapnu v předstihu imunitní systém těla, tedy sebezáchovné, sebepořádací a seberegulační vlastnosti jeho spontánního řádu a on vetřelce vyhledá a zničí. Tělo samo po tomto zásahu řekne dost.

  Mám to vyzkoušené na všechny možné viry a vždy to zabralo. Už 40 let jsem nebyl nemocen z tohoto důvodu. Vřele doporučuji. Doporučuje i boxer Lukáš Konečný, který se z coronaviru dostal za jedinou noc tímto způsobem. Mluvil jsem s ním. Testovali ho těsně před i po tomto zásahu.

  Teprve když by to nezabralo, jdu k lékaři… Dzp.

 5. Paní Zdeno Boušková,
  Blahopřeji k rozumnému a pozitivnímu přístupu. Souhlasím. Myslím si, že v tuto chvíli např. není nejpodstatnější přesný původ viru, ale jak se před ním chránit, viz. pan Calábek i jiní a jak onemocnění pokud možno kauzálně léčit! Informace, byť neověřené, že nové mutace viru mají vliv na průběh a vyústění onemocnění jsou zásadní. A že pan C. nedává jednoduchý návod pro všechny? Tak to prostě s celostní medicínou je: každý jsme zodpovědný za svůj život a zdraví a ti kteří vědí nám poradí a ukáží cestu. Rozhodnout se a realizovat to musí každý sám za sebe. Děkuji

 6. Pokud uz chcete nejak kritizovat pana Calabka a jeho navrh k pouziti antabusu na COVID19, prosim aspon touto formou.
  https://blisty.cz/art/99353-neverte-ze-antabus-leci-covid-nejsou-zadna-data-z-klinickych-testu.html ale i tam pan Cvek, ktery vyuziti antabusu k lecbe rakoviny objevil nepise o tomto vyzkumu…. Disulfiram has also been identified by systematic high-throughput screening as a potential HIV latency reversing agent (LRA).[21][22] Reactivation of latent HIV infection in patients is part of an investigational strategy known as „shock and kill“ which may be able to reduce or eliminate the HIV reservoir.[3] Recent phase II dose-escalation studies in patients with HIV who are controlled on antiretroviral therapy have observed an increase in cell-associated unspliced HIV RNA with increasing exposure to disulfiram and its metabolites.[21][23] Disulfiram is also being investigated in combination with vorinostat, another investigational latency reversing agent, to treat HIV.[24]

 7. Vyjádření youtube najdete na https://www.televizeseznam.cz/video/zajimava-videa-1244931/vlada-zakazuje-italske-testoviny-parodie-na-babise-boduje-na-internetu-64048946
  v sekci aktuálně.

  V Deníku N Lukáš Prchal napsal bulvární článek, z kterého je patrné, že video neshlédl pozorně. Kupříkladu uvádí, že pan Calábek doporučuje možný experiment, že pokud se použije Antabus společně s Glukonátem měďnatým, je možné uzdravení. Správně mělo být kromě jiného v jeho článku uvedeno, že lék je na rakovinu. Pan Calábek mluví o možné léčbě pouze pomocí Antabusu.
  Cenzutovanou verzi nyní naleznete na:
  https://www.youtube.com/watch?v=k7axA-06sqk&t=11s

  Dále se chci omluvit za drobnou nepřesnost ke svému textu k Magdě Noname, ale i ostatním, že Sars i Mers byly poprvé spozorovány v Číně. Týká se to „pouze“ Sars, Mers byl poprvé pozorován na Arabském poloostrově. Za nepřenost se omlouvám.
  A  pány a dámy, kteří se nepředstaví celým jménem, chci jen povzbudit, ať je neovládá strach, to je největší nepřítel nás všech.

 8. Paní Magdo Noname, zdroj Aeronet? To myslíte vážně? Z vašeho článku nevyplývá, že by paní Peková z jistotou tvrdila, že vir vznikl v laboratoři, natož v USA. Pouze je na pochybách, že by toto příroda dokázala, alespoň jak jsem text pochopil já. Ona se také životem učí.
  To jsme opravdu už Stvořitele hodili úpně do koše? Jeho kreativitě se celé lidstvo nevyrovná ani ze vzdálenosti miliardy světelných let. Mi ho jenom kopírujeme.
  Proč američané odsouvají vojáky? No třeba proto, že nevědí co se bude dít dál, protože virus už zmutoval minimálně do 49 nových variací a vojáci jsou lepší doma, třeba při pomoci s virem na domácí půdě a navíc raději umřou doma a ne aby umírali v Evropě. To mluvím o katastrofálním scénáři, ten je doufám velmi vzdálen.
  A vy po tom všem co o Číně víme, odebírání orgánů ještě živým lidem, kde lidský život nemá žádnou cenu, i jejich agresivní politice, třeba vůči naší zemi, věříte?
  Snadno si dosadím, že chtějí ututlat problém, který způsobili celému světu. Viz SARS -1, MERS. Proč umlčeli lékaře, který již minulý rok na virus upozornil a později zemřel? Mocipáni Číny jsou opravdu odporní lidé a chtějí ovládnout svět. A co jejich vlhká tržiště, kde se mísí exkrementy a moč ještě živých zvířat, určených ke konzumaci, namačkaných na sobě v nelidských podmínkách? To je rejdiště, které by jim záviděla leckterá bakteriologická laboratoř.
  Ano, můžeme spekulovat, ale Vaše smýchávání pí Pechové a americké konspirace, mi přijde zavádějící. Ameriku taky známe a víme, že tam taky nejsou všichni na jedné lodi. Riskovali by američané neokontrolovatelnou pandemii do celého světa? Vždyť i američané navštěvují Čínu.
  Možné je, že pravda bude ještě trochu jinde. To se, ale budeme postupně z vývoje událostí dovídat.

 9. https://petrabostlova.wordpress.com/2020/03/20/americani-kvili-co-dr-pekova-svetu-odhalila-o-puvodu-koronaviru-a-usiluji-to-zahrat-do-outu-zbytecne-je-to-venku-modleme-se-za-sonu-pekovou-prosim/?fbclid=IwAR3Yt4ZiO_fyuaYxM7hpKb-zMtKLcBBHnFZzH8a-LJL_cepOx81iXQEhKaM
  Na me pusobí pravdiveji slova doktorky, která dokáže vše jednoduše a srozumitelne vysvetlit než slova nesrozumitelne mluvícího pana Calábka, který tvrdíé, že vir vznikl v přírode.

 10. A když si pánové a dámy ještě přečteme jakej to ten Sysifos byl hajzlík, tak ani nechápu jak si „učená obec akademiků“ i s panem Grygarem mohla přivlastnit tak nenásledováníhodného „hrdinu“. Nic si o tom nepřečetli?

 11. Pane Zanina, že vy jste členem postmoderní inkvizice Sysifos, sálá z vás zoufalost, nenávist, čiré zlo z bezmocné situace, řvete jak malej harant co nedostal co chtěl. Je to nepříjemné, když nemáte nad něčím kontrolu, že pane vyzyvatel 😀
  Doporučuji silné antidepresiva, možná vám ještě pomůžou, možná už jste na dobro zatracen programovaným myšlení zaostalých starců ze Sysifa jenž v dnešních dobách s jejich ubohými kameny fungují přesně jak z dob inkvizičních, kdy se upálil každý, kdo měl odlišný názor. Toť jest myšlení neadrtálce. Tak hodně štěstí s žalobou 😀 jo a Mám pro vás vzkaz ze záhrobí “ A přece se točí!!! „

 12. Vážený pane Zanina , kdybyste si v klidu přečetl článek, srovnal ho s názory odborníků a udělal si vlastní názor neřeknu ani slovo. Mimo jiné i názory odborníků na tento problém po celém světě se diametráně liší. Místo toho označujeta pana Calábka – člověka s obroským přehledem a životními zkušenostmi za šarlatána a vyhrožujete nějakou žalobou redakci. Nechtějte snad ani vědět jak nazývým lidi jako jste vy !!!!

 13. Pánové, myslím si, že je na každém z nás, co si z tohoto doporučení vezme. Nejsem odborník, ale na unahlené reakce je podle mne příliš brzy.
  Urážky a hněv v současné situaci nejsou na místě a nikomu z nás nepomohou.
  Přeji Vám všem hodně zdraví, lásky a hlavně vzájemného porozumění. Hodně štěstí a radosti ze života.

 14. Já to vidím 8:3 ne jedno. A za svoje jméno neuveřejníte proč? A ty Vaše argumenty jsou? Pro mě je důležitá informace, která mě může připravit na možná nebezpečí anebo je vyvrátit. Ve vašem příspěvku a ten nehodnotím za chudý nenacházím relevantní vyvrácení 🙂 Ale nechci se hádat a generalizovat, jen to nemanipulujte do černobílé. Děkuji.

 15. Děkuji panu Calábkovi za rozdmýchání konverzace. Všichti ti chudí verbálním projevem ani v jednom nedokázali vyvrátit informace, které jsou prezentované. Až takové budou mít, nechť to uvedou na pravou míru. Nebo je snad mezi skeptiky nějaký vzdělaný člověk a odborník a virolog na tuto problematiku? Rádi si jeho nejaktuálnější poznatky ze světa přečteme 🙂

 16. Odkazy na odborné články týkající se skutečností, které pan Calábek uvádí:
  https://www.thailandmedical.news/news/must-read-more-cases-being-reported-in-china-of-recovered-covid-19-patients-dying-suddenly
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-more-emerging-chinese-research-studies-shows-that-the-sars-cov-2-coronavirus-also-attacks-the-kidneys,-pancreas-and-liver
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-news-coronavirus-can-also-attack-the-nervous-system,-causing-neurological-conditions-and-even-viral-encephalitis
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-latestcoronavirus-research-reveals-that-the-virus-has-mutated-gene-similar-to-hiv-and-is-1,000-times-more-potent-
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-preprint-research-shows-that-sars-cov-2-has-third-binding-mode,-making-it-a-truly-potent-coronavirus-that-is-in-a-league-of-its-own
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-news-new-published-study-indicates-that-new-coronavirus-did-not-originate-from-wuhan-market-but-was-imported
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-news-new-research-reveals-coronavirus-can-remain-infectious-for-as-long-as-9-days-on-surfaces-
  https://www.thailandmedical.news/news/researchers-warn-that-wuhan-coronavirus-evolution-should-be-monitored-in-patients-as-an-easy-possible-genomic-mutation-could-be-catastrophic
  https://www.thailandmedical.news/news/warning-medical-experts-are-saying-that-the-sars-cov-2-coronavirus-could-attack-in-a-series-of-waves-with-new-mutated-strains
  případně na těchto thajských medicínských stránkách můžete najít další informace. Uvádějí odkazy přímo na odborné studie v originále.

 17. Nemohl by prosím někdo požádat Čínu ať zakáže konzumaci netopýrů a luskounů? Myslím, že bychom tím úspěšně omezili podobné apokaliptické scénáře.

 18. Zřejmě zatím není možné určit viníka či jednoznačnou odpověď jak ze všeho vybřebnout.Proto je prospěšné naslouchat názorům,kterým třeba nerozumíme a nevěříme,ale oni fungují a to je prozatím důležité.Příjde mi krátkozraké nevěřit v tomto případě čínské cestě k uzdravení,už proto že jejich medicína je starší a prověřenější.

 19. Tak ještě chemtrails, ilumináty, vrahy z volstrýtu a amerického brouka. To je ale snůška kydů….no když spolupracoval s Kahudou, tak se asi není co divit.

 20. Díky za skvělý rozhovor. Pochopitelně nelze porozumět všem sděleným informacím bez kvalitních znalostí buněčných mechanismů a principům účinků virových onemocnění, u někoho to může způsobit až zuřivost. Já se snažím si věci, které pan Calábek uvádí, ověřovat, zjišťovat souvislosti a zlepšovat si svoje nedostatečné vzdělání. Ještě jednou díky!

 21. Moc děkuji za rozhovor. Pan Calábek je člověk pluralitního myšlení, který má přístupy k nejnovějším vědeckým poznatkům a umí s nimi pracovat. Víc takových lidí. Velice průměrných vědců, kteří akorát opakuji to, co jich někdo někde kdysi naučil máme dost……to ale není cesta. Je čas pokročit dál. Změnit myšlení na pluralitní a dát dokupy nejnovější poznatky ze všech oborů. A ti skuteční vědci to vědí. Spolupráce, ne osočování bez bližšího prozkoumání. Proto negativní, egocentrické komentáře neberu jako relevantní. Svědčí o omezenosti vhledu na věc.

 22. bože, bože, ten šantala vůbec neumí mluvit jak mu zobák narostl a úmyslně se utápí v jakési přehnané hantýrce, jen aby si nahnal zájemce na vlastní stránky a budil – dle něj – zdání odbornosti …. to je prostě děs…..je to samá čáslice a písmeno… Zatímco páni profesoři a primáři mluví srozumitele a běžně, on prostě jen blábolí, protože musí vědět, že si z toho všeho posluchač odnese akorát pocit znechucení a ztráty času….

 23. Milej pane,
  Nějak jste zaspal dobu. Tohle je projekt Martiny Kociánové. Toto internetové rádio je veřejnoprávní asi tak jako tento váš ubohý komentář.

 24. Vyřiďte prosím panu Calábkovi ať si laskavě přečte email. Jeho PDF dokument ODPOVĚD MILANA CALÁBKA má vážné nedostatky výrazně snižující jeho věrohodnost. Řešení mi nepřipadá těžké a proto jsem mu napsal. Škoda že na to kašle…

 25. Měli byste dostat cenu Bludný balvan za matení veřejnosti. V tomto případě je to navíc podle mne zločin, protože uvádět informaci typu „pomůže kombinace těch a těch bylin a je to otestované (testoval jsem to totiž na sobě)“ může některé lidi vést k přesvědčení, že se mohou léčit sami a že se skutečně vyléčí přírodní „medicínou“.
  Bez dvojitě zaslepeného textování na dostatečně velkém vzorku nelze cokoli prohlásit za lék!!!!!
  Vyzývám vás jako veřejnoprávní médium, abyste přestali dávat prostor těmto šarlatánům, kteří jsou v současné době velmi nebezpeční při šíření nesmyslů. V tomto příspěvku je těch nesmyslů skutečně nadměrné množství. Výzývám vás proto, abyste oslovili skutečné odborníky, aby všechny ty nesmysli uvedli na pravou míru. V opačném případě budu zvažovat žalobu.

Napsat komentář